PTT Kavşağı'nda esnafı mağdur eden inşaat

Atatürk Caddesi, PTT Kavşağı'nda nisan ayı başında kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleşen binanın inşaat kalıntıları civar esnafı mağdur ediyor

PTT Kavşağı'nda esnafı mağdur eden inşaat
banner404

Ceren ŞAHİN

ATATÜRK Caddesi, PTT Kavşağı'nda LC Waikiki mağazalar zincirinin yeni hizmet binasının inşaatına başlanacağı iddia edilen etrafı kapalı boş alan, kentin ortasında bir inşaat görüntüsü yaratıyor. 
Nisan ayı başında kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleşen binadan kalan inşaat kalıntıları, inşaat alanı çevirme sacı ile kapatılarak işlem sonlandırılmıştı. Sonrasında herhangi bir düzenleme yapılmayan metruk alanın civarında hizmet vermekte olan esnaf, Yeni Alanya muhabirine görüntü kirliliği üzerine yaşadıkları mağduriyeti aktardı.  
'BELEDİYEYE DİLEKÇE SUNDUK' 
İnşaat alanı çevirme sacı ile kapatılarak bırakılan boş alanın, müşteri potansiyelini düşürerek işlerini olumsuz yönde etkilediğini dile getiren Emrah Ünlü "5 yıldır Derya-Emrah Kuaför Salonu’nun işletme sahibi olarak bu caddede hizmet veriyorum. Alanya’nın en işlek 3 kavşağından biri olan bu alanda mahkum bırakıldığımız inşaat görüntüsü, işlerimizi olumsuz yönde etkiliyor. Bir turizm kenti olan Alanya’nın göbeğinde turizm sezonunu yeni açtığımız şu günlerde bu alana dair bir çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Belediyeye bireysel olarak dilekçemizi sunduk lakin henüz cevap alabilmiş değiliz” şeklinde konuştu. 
'BOŞ ALANA ÇÖPLER ATILIYOR' 
White&Beige işletme sahibi Münir Sağlam ise konuya ilişkin “Bir turizm cenneti olan Alanyamıza yakışmayan bir görüntü teşkil ediyor. Görüntü kirliliğinin yanı sıra etrafı çevrilerek bırakılan boş alana çöp atıldığına da pek çok kez şahit olduk. Geceleri uygunsuz olaylara davetiye çıkardığını da söylemek mümkün. Caddenin hemen girişinde var olan bu inşaat görüntüsü, insanların sokağı kullanmasını engelliyor. Esnaf bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor” ifadelerine yer verdi. 
'ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILMALI'
LC Waikiki’nin yeni binasının inşaatına turizm sezonu sonrasında başlanacağının altını çizen Mercan Kırtasiye sahibi Celal Mercan “Var olan bu görüntü kentin kalbinde, hem Alanyalıları hem de civar esnafı mağdur ediyor. Yeni inşaatın çalışmaları başlayıncaya kadar alanda düzenleme yapılması turizm kenti Alanya adına son derece mühim. Çözümüne yönelik çalışmaların bir an önce yapılmasını talep ediyoruz"dedi. 
TALEP BOŞ ALANIN DÜZENLENMESİ 
Mağduriyetini dile getiren esnafın çözüme yönelik ortak fikri ise boş alanın düzenlenerek turizm sezonu boyunca kente ve kamuya kazandırılması. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat Bilgin
Kürşat Bilgin - 10 ay Önce

Ne yani, senin oraya özel park mı yapsınlar. Adam yıkmış, temizlemiş, temizce çevirmiş etrafını. İnşaata başlasa; bu sefer de “ gürültüden tozdan geçilmiyor” derdin.

Sakallı
Sakallı - 10 ay Önce

ALANYA BELEDİYE BİNASINDA NE KADAR.

konaklı
konaklı - 10 ay Önce

bu da bi şeymi ? magdur esnaf görmek istiyorsanız konaklı ya gelin bi haber yapın. seyyar tezgahların esnafı nasil magdur ettigini. belediye ve oda başkanlarının nasil seyirci kaldıgını görün.

SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472