Plaj bayrakları ne anlama geliyor: 'Vatandaş uyarıları okusun'

Sezonun en yoğun günlerinde Alanya'nın Damlataş Plajı da yerli yabancı binlerce tatilciyle dolup taşıyor. Dim TV bugün de her plajda bulunan ancak çoğu zaman kimsenin dikkat etmediği plaj bayraklarının ne anlama geldiğini hem görevlilere hem de vatandaşa sordu

banner404

CANKURTARANLAR tatilcilerin denize girmeden önce bu bayrakların ne anlama geldiğinin yazılı olduğu ile ilgili uyarıları mutlaka okuması gerektiğini söylerken, "Haftasonları gerçekten yoğun oluyor. Ancak biz gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Şu an Damlataş'ta 3 cankurtaran çalışıyor. Bu yaz sezonunda çok fazla bir vaka yaşamadık. Yaşanmaması için de tüm dikkatimizle çalışıyoruz" dediler. Alanyalı vatandaşlar ise bayrakların anlamlarını Dim TV'ye anlattı. 
‘DİM TV’DE ENGEL YOK’
Hiçbir engel tanımadan her kesimin sesini ekranlara taşıyan Dim TV, bu bayrakların anlamlarını İstanbul'dan Alanya'ya tatil için gelen işitme engelli bireylere de sordu. Onlar da öncelikle Alanya'yı ve plajlarını, denizini çok beğendiklerini ancak bu bayraklarla ilgili bilgiye sahip olmadıklarını belirtti.
PEKİ BU BAYRAKLAR NE ANLAMA GELİYOR?
Plajlarda bulunan kırmızı plaj bayrağı, ‘cankurtaran yok, denize girmek tehlikeli’, Sarı kırmızı plaj bayrağı, ‘cankurtaran görevde, denize girmek güvenli’, Sadece sarı renkte olan plaj bayrağı, ‘denize girmek riskli’ anlamına geliyor. 

Ayrıntılar bu akşam saat 18.00'de Dim TV Ana Haber'de (dimtv.tv)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472