Mustafa Tuna projelerini anlattı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Mustafa Tuna, kadınların iş gücüne katılımı, gençlerin, kalfa ve çırakların spora teşvik edilmesiyle ilgili yapacağı istihdam ve sosyal proje çalışmalarını anlattı

Mustafa Tuna projelerini anlattı
banner404

KADINLARIN iş gücüne katılımını arttırmak amacıyla bir dizi teşvik politikaları uygulayacaklarını söyleyen Tuna, kadınların iş hayatında daha aktif ve etkili rol oynamaları için kadınlara özel, mesleki yeterliliklerinin sağlanıp, serbest girişimci ve iş piyasasına dahil edecekleri projeleri olduğunu belirtti. Tuna, "İşsiz yetişkinler, ev hanımları, emekliler gibi aktif çalışma hayatının dışında olan kişilere ve herhangi bir sebepten dolayı iş hayatının dışında kalan kadınlara hayat boyu öğrenme kursları verilerek bu kişilerin iş hayatına dahil olmalarını sağlayacağız" dedi.
'GENÇLERE REHBER OLACAĞIZ'
Gençlerin uygun meslek seçimine rehberlik yapmak ve işe yerleştirmek amacıyla mesleki eğitim kursları açacaklarını söyleyen Tuna, bu proje ile hem işsizliğin önüne geçeceklerini, hem de usta-çırak ilişkisinin devamlılığını sağlayacaklarını dile getirdi. Sektörde yaşanan ara-nitelikli eleman sıkıntısını gidermek için de projelerinin olduğunu söyleyen Tuna şöyle konuştu: "Özellikle turizm sektöründen sonra sanayide yok olan çırak olgusunu mesleki kurslarla gidermeyi hedefliyoruz. Alanya'da turizm sektörünün albenisinden dolayı gençler sanayiyi tercih etmiyor. Çocuklarımızın ilköğretim sonrası meslek okullarını tercih etmeleri için teşvik edici iş garantili çalışmalar yapacağız. Kurslar vasıtasıyla beceri edindirmeyle ara-nitelikli eleman sıkıntısını gidereceğiz. Üniversitelerimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yapılacak çalışmalarla hem ara eleman sorununa çözüm getireceğiz hem de gençlerimizin meslek ve iş sahibi olmaları için çalışacağız. Gençlerimiz için barınma ve konaklama imkanı oluşturulacak kursların yanında gençlerimizi sosyal ve kültürel açıdan geleceğe hazırlayacağız. Böylece çırak, kalfa ve usta ilişkisini de devam ettirmiş olacağız."
'SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ'
Tuna, 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' atasözünden hareketle gençlerin, kalfa ve çırakların sporla iç içe olmaları gerektiğini ve bunun için de bazı çalışmalarının olduğunu söyledi. 'Gençler geleceğimizdir' sloganıyla oda üyelerinin yanında çalışan kalfa ve çırakların yanı sıra okul yönetimlerinin belirleyeceği ortaokul ve lisede eğitim gören en başarılı üç öğrencinin, sosyal imkanlardan faydalanması, kötü alışkanlıklardan uzak durması amacıyla spora teşvik edileceğinin altını çizdi.
'ALANYASPOR'DAN 500 KOMBİNE'
"Alanyaspor’dan hedef olarak 500 adet kombine alınarak, başarılı öğrenci kalfa ve çıraklara hediye edeceğiz" diyen Tuna, "Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında gençlerin her türlü sporda aktif rol almasını sağlayacağız. Alanya’da başta belediye olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılacak protokollerle, spor tesislerine yapılacak yatırımlarla sportif hareketliliği yaygınlaştırıp, spor kültürünün tabana yayılmasını sağlayacağız. Ayrıca her yaştan insanın spor yapma alışkanlığını kazandırmak da hedeflerimiz arasında" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alanyalı
Alanyalı - 1 yıl Önce

Yürü mustafa bey zafer yakindir o mehmet şahin o koltuktan inecek hemde tarihi farkla

ali aydinlar
ali aydinlar - 1 yıl Önce

'ALANYASPOR'DAN 500 KOMBİNE'

:)))))))))))))) proje bu mu? bu proje mi kazandıracak size :)))) boşa masraf bari yapma yaziktir bu millete üyelere. komik olmayın :))))

alanyalı
alanyalı @ali aydinlar - 1 yıl Önce

kombine zaten 300 tl esnafa hizmet onemli

ali aydınlar
ali aydınlar - 1 yıl Önce

her projenin altında kalfa usta çırak.....
ALTSO nasıl bir STK .? bilginiz var mı?
orası kusura bakmayın ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ değil. yani müdür seçmeyecekler.

Ali aydınlar
Ali aydınlar - 1 yıl Önce

Mustafa bey boşuna masraf etme. çekil de yandaşların da üzülmesin.

osman
osman - 1 yıl Önce

sen hiç birşey yapmazsın

0sman
0sman - 1 yıl Önce

4 senedir meclis üyesi kaç kişiye ne faydası olmuş

Turizm esnafı
Turizm esnafı - 1 yıl Önce

Sayın Tuna sen Sanayide Hırdavatçılık yapıyorsun. Diğer aday Turizmin çıraklığından patronluğuna her kademesinde çalışmış . İyi derece İngilizce ve Almanca biliyor. Bir Turizm şehrinde ticaret Odas başkanı niçin Turizmci olmasın .
Sen bir dönem ilçe başkanlığı, bir dönem meclis başkanlığı, 4 yıldır hem Tic od meclis üyeliği hemde Antalya ve Alanya Bld meclis üyeliği yapıyorsun. Ama Alanya ya ve esnafa hiç bir faydan olmadı. Avara değilim diye kendin basına açıkladın. Yinede hakkımızda ne hayırlı ise o olsun.

Mstfcndn
Mstfcndn - 1 yıl Önce

Evet sayın tuna şimdi kandırın insanları yalan vaadlerle şunu yapıcam bunu yapıcam diye sonra seçilincede herkes unutulur cebe çalışmaya devam sahte insan kandırma teknikleri insanlar için hiç bişey yapamazsınız maalesef yazıııık


SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479