'Mobil çaycı' müjdesi

Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp 'Mahalle Bakkalına Sahip Çık' projesinin ardından oda üyeleri ve Alanyalı vatandaşlara destek için örnek bir projeye daha imza atıyor

'Mobil çaycı' müjdesi
banner404

ÖZELLİKLE oda üyelerinin cenaze, mevlit ve düğün gibi önemli günlerinde yanlarında olmak ve o günlerde yaşanan yemek ve çay ikramı gibi konularda yadımcı olmak istediklerini belirten Yenialp, "Sivil Toplum Kuruluşları her zaman 'Odalar ne iş yapar?' diyor. Odalar üyelerinin mutlu, huzurlu gününde yanında olmak için var. Biz de bu konuyla ilgili oda olarak cenaze, mevlit ve düğünlerinde hizmet vermek amacıyla bir araç hazırlattırıyoruz. Aracın tüm izinlerini aldık. Yapımı tamamlandıktan sonra üyelerimizin ihtiyacı olduğu günlerde onlara tahsis edeceğiz. Orada onların çay, yemek gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Oda üyelerimiz dışında bu aracı vatandaşların da hizmetine sunacağız" dedi.
'BU EKSİĞİ DE BİZ KAPATACAĞIZ'
Belediyenin vatandaşların cenazesi olduğunda tüm defin işlemlerinde yardımcı olduğunu söyleyen Yenialp, "Biz de oda olarak bu yönde bir eksiklik gördük ve hazırlattığımız araç ile bu eksikliği gidereceğiz. Üyelerimizden bu aracı kullanmaları karşılığında hiçbir ücret talep etmeyeceğiz. Ancak oda üyelerinin kullanımında olmadığı günlerde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza cüzzi miktarda bir ücretle hizmet etmesini sağlayacağız" diye konuştu. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472