Mahmutlar'da asfalt isyanı

Alanya'nın, Mahmutlar Mahallesinde yaklaşık 500 dairenin bulunduğu lüks sitelerin sakinleri yollarının asfaltlanmaması nedeniyle isyan etti. Defalarca Belediye ve yetkililerden yardım istemelerine rağmen yolun bir türlü asfaltlanmadığını belirten aralarında yabancılarında olduğu site sakinleri yetkilileri göreve davet etti.

Mahmutlar'da asfalt isyanı
banner404

ALANYA Belediyesi sorumluluk alanında yer alan ve imar yolları büyük oranda açılan Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan Namık Kemal Caddesi ile Mahmutlar İmam Hatip Ortaokulu arasında kalan yollar yaklaşık 8 aydır asfaltlanmayı bekliyor. 

Telekom ve ASAT tarafından aylar önce altyapı çalışmasının tamamlanmasına rağmen asfalt dökülmeyince hem araçlar hem de apartmalar toz ve çamura teslimoldu. Site sakinlerinden Akif Doğan, "Binlerce lira vererek bu semtte daire sahibi olduk. Müteahitin ve yönetimimizin tüm talep ve isteklerine rağmen asfaltımız dökülmedi. Her yer çamur belediye sadece sulama yapıyor. Ancak bu sadece tozu Alanya sıcağında bir kaç dakika ortadan kaldırırken, geriye ise çamur birikintileri bırakıyor.Araçlarımızı artık yıkatmaktan bıktık" dedi. 
İran'lı site sakini Muhammed Kenani ise yaklaşık 1 yıldır oturduğu sitede yoldan dolayı pislikten kurtulamadıklarını söyledi.

Emlakçı Hüseyin Turantepe adlı vatandaş ise  getirdikleri müşterinin siz burada nasıl yaşıyorsunuz diyerek yatırım yapmaktan kaçındığını ifade etti.Turantepe," Yüzbinlerce liralık yatırım toza ve çamura terk edilmiş halde resmen. Biz Alanya'yı yurtiçi ve yurtdışı pazarlada tanıtarak buranın bir cennet olduğunu söylüyoruz. Ancak yatırım için buraya getirdiğimiz yerli ve yabancı yatırımcılar manzarayı görünce şok oluyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Köylere dahi asfalt götüren Alanya Belediyemiz neden bu konuyada el atıp bu kadar yerli ve yabancının maduriyetine son vermiyor" dedi. 
Rus uyruklu site sakini Wiladnow ise kısa sürede yolun yapılmasını beklemelerine rağmen 1 yıldır sorunun devam ettiğini söyleyerek, aylardır sokak başında yol çalışma tabelasının durduğunu ancak somut bir çalışma yürütülmediğine dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazmi Gencer
Nazmi Gencer - 13 ay Önce

Ben de sizlere hak veriyorum. Bende Kestel mahallesinde oturuyorum (Aura Blue ) da eski Kestel Belediye binası etrafı komple toprak yol bu yüzden toz kışın çamur oluyor.

Nazmi Gencer
Nazmi Gencer - 13 ay Önce

Bende bu mağdurlara hak veriyorum çünkü ben Kestel mahallesinde Aura Blue da oturuyorum Eski Kestel Belediye binası etrafı komple toprak yol iki defa koca duvar bu yüzden çökme yaptı..

SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479