Kleopatra'da otellerin atıkları denize mi bırakıldı?

Dün gece yaşanan şiddetli fırtınanın ardından plajlar rezil görüntülere sahne oldu

Kleopatra'da otellerin atıkları denize mi bırakıldı?
banner404

- Ceren Şahin 
ALANYA'NIN
dünyaca ünlü, mavi bayraklı plajı Kleopatra’da su kanalının taşması plajı karalara bürüdü. Plajda kumun yağlı ve balçıklaşan son durumu ise yaşanan kirliliği gözler önüne serer nitelikte. Yağan ilk yağmur Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanına giren alt yapı sistemleri dahilinde ASAT tarafından ilgili temizliğin yapılmaması sebebiyle kanalın içerisindeki bütün pislikleri sahile ve denize taşıdı.  Bölge halkı ise yaşanan sorunun yalnızca çöp ve sigara izmariti ile sınırlı olmadığını, civarda bulunan bazı otellerin yağmurlu havayı fırsat bilerek foseptiklerini kanal aracılığı ile denize bıraktıklarını iddia etti. İddialar doğrultusunda kanalın bulunduğu bölgede denize giren insanların sağlığının da tehlike altında olduğuna dikkat çeken bölge halkı, iddiaların doğru olup olmadığı noktasında kanaldan örnek alınarak teste gönderilmesini talep etti. 
Alanya’nın dünyaca ünlü sahillerinin sahne olduğu bu görüntülerden ötürü üzüntüsünü dile getiren Münir Solmaz “Sabah geldiğimizde çok kötüydü. Bu toplamış olduğumuz hali. Asıl sorun otel sahiplerinin özellikle kötü havaları fırsat bilerek foseptiklerini bu kanal aracılığı ile denize bırakması. Kaç kez ifade ettik, ilgili makamlara da ilettik. Lakin bir çözüm üretilmedi. Yağmurdan kaynaklı taşan kanalın içerisindeki pisliğe bakacak olursanız foseptikten geldiğini anlayabilirsiniz. Kumun yağlı ve balçıklaşmış hali zaten durumu gösterir nitelikte. Turizm cenneti Alanya’mızda yaşanan bu görüntüler bizleri üzüyor. Bu plaj mavi bayraklı. Yıllardır yaşanan bu sorun bir an evvel çözüme kavuşturulmalı” şeklinde konuştu. 
Alanya Belediyesi’ne bağlı ekiplerin olay yerinde yapmış oldukları açıklamada ise alt yapı sistemlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olduğunu ve yaşanan sorunu ilgili makamlara ilettikleri ifade edildi. Soruna ve bölge halkının taleplerine yetkililer tarafından ne zaman cevap verileceği ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 10:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri görür
nuri görür - 8 ay Önce

Ulaş'ı geçince Doğanay otel ve çevresindeki oteller de denize döküyor, gece oradan geçerken çok kötü kokular geliyor, denizden.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479