Eski belediye başkanı Musa Özdemir'e yurtdışı yasağı

Gözaltına alınıp serbest bırakılan AK Partili eski belde belediye başkanı Musa Özdemir’e 'Yurtdışına çıkış yasağı' getirildi

Eski belediye başkanı Musa Özdemir'e yurtdışı yasağı
banner404

BÜYÜKŞEHİR Yasası ile mahalle olan Tosmur'un AK Partili eski belediye başkanı ve otel sahibi Özdemir, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) soruşturması kapsamında önceki gün sabah saatlerinde evinde gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilen Özdemir, savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından Özdemir hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulduğu öğrenildi.
ÖZDEMİR HAKKINDAKİ İDDİALAR
Özdemir'in, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporları, yapılan teknik takip ve ihbarlar sonucu 'FETÖ'ye mali destek sağlamak', FETÖ/PDY kontrolünde faaliyet gösteren ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Alanya Birleşik İşadamları Derneği'ne üye olmak suçlamalarıyla gözaltına alındığı iddia edilmişti. Özdemir ve aynı suçlamadan gözaltına alınan emlakçı H.G, sorgularının ardından Alanya Adliyesi'ne sevk edilmiş, savcılık Özdemir ve H.G'yi serbest bırakmıştı. 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472