Dim Web TV sokakta: Alanyalılar öfkeli mi?

Alanya’nın yeni nesil televizyonu Dim Web TV, sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Muhabirler, Alanya sokaklarına bu kez Alanyalılar öfkeli mi sorusuyla indi

Dim Web TV sokakta: Alanyalılar öfkeli mi?
banner404

Haber: Cem Akıllı

İNSANLARIN; birkaç metrekarelik tapu meselesi, trafikte sollama, ‘yan bakma’ gibi mazeretlerle birbirini hastanelik ettiği, hatta öldürdüğü bir ülkede, muhabirler Alanyalılara “Öfkeli misiniz? Eğer öyleyseniz, öfkenizi bastırmak ve/veya kontrol etmek için hangi yöntemlere başvurursunuz?” diye sordu.

İşte Alanyalıların yanıtları:

‘ÖFKELENDİĞİMDE UZAKLAŞIRIM’
İlhan Yıldırım (Kuyumcu): Her insan gibi ben de zaman zaman öfkeleniyorum. Öfkelendiğimde genellikle uzaklaşmayı tercih ederim. Karşımdaki insanı anlamaya çalışırım. Öfkenin vermiş olduğu zararlı gördüm, bazen uzaklaşsam bile o hıncı kolay kolay atamıyorum. Fakat ‘Sonrasında daha kötü olur.’ diye düşünüp uzaklaşmak en iyisi. Uzaklaşırsam kendi kendime zarar vermiş oluyorum, bunun farkındayım; ama karşımda insanın da tartışmak istediği için ona da zarar vermiş oluyorum; çünkü o da içindeki kini bana karşı kusamamış oluyor. 

Tevfik Fikret Dayantürk (Kafe işletmecisi): Pek öfkeli birisi değilim, ama tabii bazen sinirleniyorum. Sinirimi genellikle yürüyerek, uzaklaşarak bastırıyorum. 

‘FEVRİ DAVRANMAMAK GEREK’
Uğur Atilla (Eczacı kalfası): Öfkeli değilim. Öfke kontrolünü pozitif düşünerek sağladım. İnsan strese girdiği zaman, sadece kendisine zarar verir. Kendime zarar vermemek için, öfkemi elimden geldiği kadar kontrol ediyorum. Meselelere anlık öfkeyle değil, bir 5 dakika erteledikten sonra yaklaşmak daha mantıklı sonuçlar veriyor. Hayata gülümseyerek bakmanın her kapıyı açtığına inanıyorum. 

‘ÖFKE ÖMRÜ ÇÖKERTİR’
Tahir Güngör (Kuyumcu): Pozitif düşünüyorum. İnsanları seviyorum. İnsanlar iyidir, Allah’ın yarattığı varlıklara sinirlenmemek gerekir. Öfkeli olmak, ömrü çökertir. 

‘ANLAYIŞLI İNSAN ÖFKELENMEZ’
İsmet Özkartal (Çaycı): Normal bir insanım, öfkeli değilim. Öfkesiz olmak için, insanlarla diyaloga girmek gerekir. Çok haksızlık olduğunda öfkelenirim, o kadar. Anlayışlı insanlar kolay kolay öfkelenmez. Karşımdaki çok öfkelenirse, bunu onun cahilliğine veririm.

Levent Uludüz (Tezgahtar): Öfkeli bir insan değilim, benim sinirlerim alınmıştır. Uzun süredir hayatla mücadele ederek bu hale geldim. Şu dünyada sinirlenecek son kişilerden biriyim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
usta
usta - 1 yıl Önce

öfkeli yerine çoğunluk bildiniz gibi sokakta kumar oynar , günübirlik evini dükkanını arabasını kiraya verir ....para gelsin de nasıl gelirse gelsin der

Levent uludüz
Levent uludüz - 1 yıl Önce

Röportajı seredemedim.

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472