Dim Web TV 'Alanyalıların ekmek nabzı'nı tuttu

Birkaç gündür Türkiye’nin gündeminde ekmeğin gramajının düşürüleceği ama fiyatının aynı kalacağına ilişkin haberler yer alıyor. İsrafı engelleme amacıyla yapılacağı söylenen bu uygulamayla ilgili ‘Gizli zam’ şikayetleri yükselince, gramaja göre yeni fiyatın belirleneceği konuşulmaya başlandı. Alanyalılar, bu uygulamayla ilgili ne düşünüyor? Şayet ekmeğin gramajı düşürülür, fiyatı aynı kalırsa, buna bakışları nasıl olur? Dim Web TV, “Alanyalıların ekmek nabzı”nı tuttu

Dim Web TV 'Alanyalıların ekmek nabzı'nı tuttu
banner404

Haber: Cem Akıllı

İŞTE Alanyalıların, konuya ilişkin Dim Web Tv mikrofonuna yaptığı değerlendirmeler: 
MEHMET METİN AYDOĞAN (EMEKLİ)
Ekmeğin fiyatı aynı kalmalı. Böyle olunca, fırıncılar köşeyi dönüyor zaten. 250 gramdan 200 grama düşer de fiyat aynı kalırsa bu sefer fırıncılar kazanır. 250 gramken zaten iyi kazanıyorlar, 200 gram olunca köşeyi dönerler. Bunun ekmek israfını engellemekle ilgisi yok, öyle şey olur mu? Gramının düşmesi halinde fiyatının da düşmesi lazım. 
YAŞAR AKKAYA (SERBEST MESLEK SAHİBİ)
Bu bir zam, aynı zamanda insanları aldatma şeklidir. Bunun başka bir tarifi olamaz. Amaç israfı önlemekse, yarı fiyatına yarım ekmek satsınlar. Ya da iki çeşit ekmek çıkarsınlar, tam ve yarım olarak. 
AHMET YILDIRIM (PİYANGOCU)
Ekmeğin gramajının düşürülüp fiyatının aynı kalması haksızlık olur. Gram da aynı kalsın, fiyat da. Zaten milletin tek umudu, ekmek. Herkes dürüst olsun, herkes hakkını kazansın. O şekilde olmasını isterim.
ALİ ÇETİN (TAKSİCİ)
Ekmeğin gramajını düşürmesinler, ekmek zaten pahalı. Halk ekmeği 80 kuruşa veriyorlar. Bunu yapmalarının sebebi, fırıncılara kar ettirme amaçlıdır. 
ALİ USLUZAK (TUR REHBERİ)
Her gün zam, zam, zam… Böyle nereye kadar gidecek, ben de bilmiyorum. Asgari ücret 1400 lira. Benim bildiğim bu ülkede asgari ücretin en az 2 bin TL olması gerekiyor ki vatandaş rahat bir nefes alsın. Politikacılar ceplerini doldurmasın artık, biraz da vatandaşa versinler. 
İRFAN YILDIRIM (KUYUMCU)
Ben tam tersine, ekmeğin gramajının yükseltilip fiyatının düşürülmesini istiyorum. Özellikle geniş ailelerde ekmek çok önemli bir tüketim maddesi. Ve ekmeğin tanesi zaten şu an 1 lira. 5-6 kişilik bir aile 10 tane ekmek yese, ayda 300 lira ediyor. Asgari ücretin 1400 lira olduğu yerde ekmeğin 1 lira olması çok saçma. Ama yapacak bir şey yok, zaten her şeye zam geliyor Türkiye’de. Yine zam gelirse, benim için sürpriz olmaz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479