Dim Çayı'nda 'Tabela' krizi

Alanya'nın özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen mekanlarından olan Dimçayı girişindeki bir işletme yaptığı reklam tekniği ile diğer işletmelerden ve tatilcilerden büyük tepki görüyor

Dim Çayı'nda 'Tabela' krizi
banner404

Alanya'da yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği mekanlar arasında olan Dimçayı, her gün yeni bir olayla gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde kirliliğine dikkat çektiğimiz Dimçayı'nda şimdi de reklam krizi yaşanıyor. Dimçayı'na Tosmur istikametinden gidildiğinde, yol üzerindeki köprüyü geçtikten sonra karşılaşılan Dimçayı tabelası, bölgeye eğlenmeye giden vatandaş ve turistleri yanıltıyor. Dimçayı girişindeki bir işletme, kendi tabelası olmadan astığı Dimçayı tabelası ve Dimçayı ok işareti ile vatandaşı kendi müessesine yönlendiriyor. İlk bakışta akıllıca olduğu düşünülen uygulama, Dimçayı üzerinde hizmet veren diğer işletmelerin ve bölgeyi bilmeden Dimçayı'nı görmeye gelen vatandaşların tepkisini çekiyor. 

'EKMEĞİMİZLE OYNANIYOR'
Dimçayı üzerinde mekan işleten diğer işletme sahipleri,  "Kendini akıllı zanneden bu işletme sahibi Dimçayı yolunun girişine sanki Dimçayı'na giden tek yol burasıymış gibi ok işaretli birçok tabela asmış, müşterileri kendi işletmesine yönlendiriyor. Dimçayı'nda sadece yaz aylarında ekmek yiyen onlarca işletme var. Bu şahsın yaptığı uygulama, öncelikle rekabet mantığına aykırı. Bölgeyi bilmeyen bir turist Dimçayı'nı tabelaların gösterdiği yer zannedip dönüş yapıyor, diğer müesseseler ise mağdur oluyor. Bir kaç kez uyardık ancak halen sökmedi. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz. Gereğini yapsınlar. Biz ekmeğimizle oynatmayız" diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

'BURAYI DİM ÇAYI ZANNETTİK'
Alanya'ya tatile gelen bir aile ise konuyla ilgili,  "Alanya'ya tatile geldik. Gezilecek yerleri sorduğumuzda Dimçayı'nı tarif ettiler. Harita yardımıyla yola çıktık. Dimçayı'nın girişinde bu tabela dikkatimizi çekti, biz de geldiğimizi düşünerek yönlendirilen mekana girdik. Olayın başka olduğunu sonradan öğrendik. Buradaki yakınlarımız oranın Dimçayı'nın girişi olduğunu, esas güzelliklerin daha ileride olduğunu, ileride çok daha fazla seçeneklerin bulunduğunu ifade ettiler. Gerçekten çok şaşırdık. Çünkü tabelada direkt Dimçayı yazıyordu. Buraları bilmeden gelenler, bu şekilde çoğu kez kanabilir" dedi. Konuyla ilgili resmi kurumların ne yapacağı merakla beklenirken, uyanık esnafın yaptığı tabela oyununun daha çok sorunlar yaratması kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 10 ay Önce

Hem kirli hem pahalı, kiralık masa bile yok, yerli adam kendi mangalını yakmayacaksa niye gitsin ki? Restoran her yerde var, su her yerde var.

Necdet sarialtin
Necdet sarialtin - 10 ay Önce

Tabelayı boşverin dim e giden kaşınma hastalığına yakaliniyor bit dolu heryer bunu haber yapin

Memo
Memo - 10 ay Önce

Sanki diğer esnaflar bu tabelayı yapandan daha az çakal da konuşuyorlar. Her restoratın önün bir sürü eleman yola atlayıp araç çevirmeye çalışıyor bunlara çare bulunsun önce. Tatilci istediği yerde yesin içsin.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472