'Cip safariler ders çıkarmamış'

Alanya Belediye Meclisi’nin Ak Partili üyesi, Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Şükrü Cimrin, geçtiğimiz günlerde Dimçayı’nda yaşanan ve 9 yaşındaki Iraklı bir çocuğun ölümü, aynı aileden 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan cip safari kazasını farklı bir pencereden ele aldı.

'Cip safariler ders çıkarmamış'
banner404

ALANYA Belediye Meclisi’nin Ak Partili üyesi, Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Şükrü Cimrin, geçtiğimiz günlerde Dimçayı’nda yaşanan ve 9 yaşındaki Iraklı bir çocuğun ölümü, aynı aileden 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan cip safari kazasını farklı bir pencereden ele aldı. Cimrin, şöyle konuştu: “Pazar günü meydana gelen safari kazasında maalesef 9 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti, dört de yaralı var. Bugüne kadar safarilerle ilgili kendi çekimim olan birçok paylaşım yaptım ve bir süre sonra paylaşım yapmayı bıraktım.

‘CİP SAFARİDE ÖLÜM ŞOV YAPILIYOR’

Bunun en büyük sebebi, işini layıkıyla yapan safarici dostlarımdı. Ama bu konudaki eleştiri ve önerilerimizi her platformda yapıcı bir şekilde dile getirdik ve konunun takipçisi olmaya çalıştık. Bugün akşam önümden üç safari konvoyu geçti. İlk iki grupta sorun yoktu. Üçüncü grubun fotoğrafçısı, arkadaki yedek tekerin üzerine çıktı, elindeki kamera çubuğu ile hareket halindeki ve manevralar yapan araçta bir de belini geriye doğru atarak şovuna devam etti. Düşmesi an meselesiydi. Düşse muhtemelen arkadan gelen aracın altında ezilecekti. Velhasıl en ufak bir ders alınmamış görünüyor. Safari firmalarının bazıları kendi personelinin güvenliğini sağlamaktan acizken, müşterilerinin güvenliğini nasıl sağlayacaklar?

‘SEYİR TERASI’NI DA İNCELEYİN’

Son olan vakada TÜRSAB Alanya yetkilileri kaçak düzenlenmiş bu turu otelinde satmış olan yabancı uyruklu otel sahibi hakkında zabıt tutmuşlar. Güzel bir gelişme, otelcilerin bu tür işlere girmemesi için caydırıcı. TÜRSAB yetkililerini bir de akşam 18.45-19.30 saatleri arası Gürses Camii'nin 150 metre yukarısında, yaylaya doğru safari geçişlerini bir kereliğine izlemeye davet ediyorum, ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. Öte yandan safari turlarının düzenlenmesini ve belli bir disiplin içinde misafirlerimize sunulmasını sonuna kadar destekliyorum. Yeter ki araç, güvenlik ve hizmet standartlarına uyulsun. Misafire kendi isteğiyle para harcatan, şehri ve doğayı yaşamasına aracı olan her aktivite önemlidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479