Çakır'dan 'Bağımsız adaylık' sinyali

2004-2009 yılları arasında Mahmutlar Belediye Başkanlığı yapan Alaattin Çakır, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi 'Bağımsız Alanya Belediye Başkan Adaylığı'na yeşil ışık yaktı

Çakır'dan 'Bağımsız adaylık' sinyali
banner404

31 MART 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Alanya’da yaşayan herkesin, kendi ölçeğinde sorumluluk alması gerektiğini ve Alanya’nın siyasi ihmallere ve ihtiraslara kurban edilemeyecek derecede kıymetli bir şehir olduğunu söyleyen Çakır "Sorumluluk almadan ideal çözümler geliştirme fırsatı bulamayız" dedi.
2004-2009 yılları arasında Mahmutlar Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede yaptığı projeler ile Mahmutlar’ı gelecek 50 yıla hazırlayan, yaşanabilir bir şehir haline getiren ve o günden bu yana hizmetteki başarıları herkesçe konuşulan Alaattin Çakır, yerel seçimler öncesi yaptığı açıklamada "Alanya’nın geleceğinden hepimiz sorumluyuz. Büyükşehir Yasası ile hizmet ve sorumluluk sınırları genişleyen Alanya Belediyesi’nin, bütçe ölçeğinde yaptığı hizmet dengesini kuramadığı Alanya’da yaşayanlarca sıkça dillendirilmektedir. Vatandaşımız hizmet-külfet dengesinin adil ve şeffaf bir şekilde kurulmasını arzu etmektedir. Tarihi, doğası, sosyal ve ekonomik yapısıyla bir dünya şehri olan Alanya’mızın, günü birlik rutin hizmetler ile övünerek kaybedecek zamanı yoktur. Kamusal menfaatler öne çıkartılarak, modern ve yaşanılabilir kent kimliği ihmal edilmeden, kurumsal hizmet vizyonu ve stratejisi ile yönetilmelidir. Alanya Belediyesi’nin, hizmet etmekle sorumlu olduğu yerleşim alanlarında ticaretin ve sosyal yaşamın gelişimine, kalıcı ve sürdürülebilir olmasına önem verilmelidir. Zira bu seçimler, gelecek 5 yılı değil, gelecek 50 yılı ilgilendirmektedir. Alanya, siyasi ihmallere ve ihtiraslara kurban edilmeyecek kadar kıymetli bir kenttir. Yerli ve yabancı uyruklu vatandaşların birlikte ve uyum içinde yaşadığı emsalsiz bir şehir olan Alanya’mızın geleceği için; akil insanlar, siyasi değerler, sivil toplum kuruluşları ve burada yaşayan herkes kendi ölçeğinde sorumluluk almalı ve Alanya’mıza sahip çıkmalıdır. 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde, siyasi ittifaklar ile yerel seçimlere hazırlanan Alanya, mutlaka kendi mutabakatının ve kendi yerel ittifakının neticesini ortaya koyacaktır" dedi.
Seçime girecek olan siyasi partilere ve adaylara başarı dileyerek, adayların Alanya’nın hizmet ve sosyal yaşam hassasiyetlerini korumalarını temenni eden Çakır "Alanyamız için, ihtirastan uzak, hizmete yakın bir vizyon ile sorumluluk almaya hazırım" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alanyalı
alanyalı - 3 ay Önce

evet mahmutları 50 yıl YAŞANMAYACAK bir şehir haline getirdi insanlar D vitamini eksikliğinden ölecek güneş görmüyor artık mahmutlarda yaşayanlar

Zihni Yayla
Zihni Yayla - 3 ay Önce

Basarilar Bagimsiz. Yarim asirlik gelecek vizyonun merak konusu Kirk yillik Belediye Sarayinda! 41 kere MasAllah'lik ilginc bir Yerel secime gebeyiz.

Ak gözlem
Ak gözlem - 3 ay Önce

İttifaka Ak Parti ilçe teşkilatı karşı, Adem Yücel de her yerde ben ittifak olmasa daha çok oy alırım diyor. Ak parti oylarını elinin tersiyle itiyor .
Demokrasi de çare tükenmez, ozaman Alanya da Ak Parti seçmeninin oyu Alaaddin Çakır a helalı hoş olsun.

Konaklı Murat
Konaklı Murat - 2 ay Önce

Akp ilçe Bşk Toklu ile Abdullah Sönmez in 15 yıllık işbirliği var. Çakır işi bu oyunun bir parçası olabilir. Toklu nun Abdullah varken Ademi desteklemesini beklemek hayalperest lik olur. Ancak kaleyi içerden fethediverir .

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner532

banner518

banner481

banner472

banner536