Büyükşehir kırsala iyi geldi

Sosyal belediyecilikte çığır açan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mobil hizmet tırı, sağlık ve sosyal hizmetleri Torosların eteğinde merkeze uzak dağ köyleri ve yaylalarda vatandaşın ayağına götürüyor

Büyükşehir kırsala iyi geldi
banner404

Haber: Alper KUTAY

ANTALYA'YI karış karış gezen 40 kişilik ekip, Ramazan Ayı’ndan bu yana 18 bin 144 vatandaşa ulaştı. Başkan Menderes Türel’in Antalya’yı sağlık ve sosyal hizmet alanında en ileri şehirlerinden biri yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın ortak projesi ile ilçelere yönelik başlatılan sağlık taramaları ve mobil kuaför hizmeti en ücra mahallelerde vatandaşların yüzünü güldürüyor. Doktorlar sağlık taraması yaparken, sosyologlar ise ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ediyor.
ALANYA’DA VATANDAŞ MEMNUN
Ekipte en çok ilgi gören hizmet ise mobil kuaför oluyor. Çalışma kapsamında bugüne kadar Batı bölgesinde Kaş, Demre, Finike, Kumluca, Döşemealtı, Elmalı’da toplam 78 mahalle, Doğu bölgesinde Alanya, Manavgat, Serik’te toplam 100 mahalleye gidildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti Alanya Gökbel Yaylası, Gazipaşa Günercik Yaylası ve Gazipaşa’da Berem, Maha, Belbaşı, Cinbiti, Yunt, Cataloluk Beyobası yaylalarında da hizmeti vatandaşın ayağına götürdü. İlçelerde mobil sağlık ve bakım hizmeti veren 40 kişilik ekip gittiği yerlerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Mobil kuaför hizmeti ise en çok çocukları ve genç kızları sevindiriyor. Kuaförler tarafından saçları kesilip, örülen kadınlar verilen hizmetten büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 11 ay Önce

Gerçekten güzel şeyler yapıyor. Menderes başkan şimdiye kadar kimsenin yapmadığı hizmetleri vatandaş ile buluşturması bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Tesekkur eder başarılarının devamının gelmesi temennisi ile.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479