Bisikletçilerin buluşma noktası Alanya!

Bisiklet Antrenman Kampları ile kış turizminde popülaritesi gittikçe artan Alanya ve Antalya'da hareketlilik uluslararası bisiklet organizasyonları ile devam edecek. 10 Şubat'ta Alanya'da başlayacak olan yarışların startını çeşitli temaslar için Alanya'da olacak olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verecek.

Bisikletçilerin buluşma noktası Alanya!
banner404

ŞUBAT ve Mart ayında Alanya’da yapılacak ve Dünya Bisiklet Birliği ( UCI ) puanı verecek 4 günlük yol bisikleti ve 9 günlük Dağ Bisikleti yarışları için yüzlerce sporcu yarış öncesi antrenman kampları için Antalya'ya geldi. 

STARTI ALANYALI DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU VERECEK 
Alanya'da ilki yol bisikleti branşında yapılacak olan yarışlar 10 Şubat Pazar günü sabah 08:30 da UCI Elit Kadınlar Yarışı ile iskeleden başlayacak ve 9 ülkeden 16 takım, 90 sporcu ile start alacak. 11:00 de başlayacak olan Velo Alanya Gran Fondo yarışında ise 200’ den fazla sporcu ter dökecek. 51 kilometrelik parkurda her yaştan amatör ve profesyonel bisikletçiler pedal çevirecek. Aynı gün saat 13:30 da İskeleden başlayacak ve 14 ülkeden 25 takım-150 bisiklet sporcunun mücadele edeceği UCI elit erkek yarışının startını ise Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel verecek. 

400'DEN FAZLA SPORCU KATILACAK 
Grand Prix Alanya Elit Kadın, Elit Erkek Yarışları ve Gran Fondo Velo Alanya Açık yol yarışları İskelede yapay şelale önünde başlayıp Karayolları karşısında sona erecek. Sahil yolundan Demirtaş mahallesine gidip geri dönecek sporcular Dim Barajı'nın etrafında tur atacaklar. Yarışlara ülkemiz sporcularının yanı sıra İsviçre, Almanya, Belçika, Polonya, Estonya, Kazakistan, Macaristan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, İran, Romanya, Tunus, Bahreyn, Irak, Özbekistan gibi ülkelerden toplamda 400 den fazla sporcu katılıyor. Hestorex ana sponsorluğunda yapılacak yarışlara Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ve Alanya Belediyeleri de destek verecek. Hestorex, bu yıl 4-7 Nisan’da Antalya Anfaş'ta spor turizmi teması ile bisiklet ve futbol branşlarını tanıtım argümanı olarak kullanacak. Antrenman kampları ve yarışların organizatörü Mustafa Kemal Canfedai, Velo Alanya markası ile Alanya’yı dünyaya tanıtmak için mücadele ettiklerini ve Alanya’nın bisiklet sporu için oldukça elverişli bir şehir olduğunu söyledi. Canfedai, " Bisiklet yarışlarını diğer spor faaliyetlerinden ayıran en önemli husus, yarışırken çekilen görüntülerin, bölgenin tarihi, turistik ve tabiat güzelliklerini ön plana çıkmasına büyük bir katkı sunması. Bölgenin tanıtılması, turizm kapasitesinin arttırılması konusunda etkisi çok büyük olan bu yarışlara ev sahipliği yaptığı için Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ve Alanya Belediyesi'ne teşekkürlerimi sunuyor, bisikleti seven herkesi yarışlara bekliyorum" dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
fuat albayrak
fuat albayrak - 4 ay Önce

Kemal bey, Cartier şirketi ile onlarca insanı madur etti. şimdi başka isimlerle ortaya çıktı.
Sormak isterseniz Alanya da yaşayan ve dünya bisikletinin duayenlerinden olan eski başkana sorun neler anlatacak size.....

yılmaz hacıoğlu
yılmaz hacıoğlu - 4 ay Önce

kemal canfedai hangi yüzle Alanya halkının karşısına çıkacak acaba

Zihni Yayla
Zihni Yayla - 4 ay Önce

Bukalemun gibi kentsel-kirsal tezat peyzajimiza gecirgenlik saglayan ,izleyicisinin ayagina en cevreci ve her mevsim gelebilen sportif turistlerimiz icin gunesli iyi bir pazar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472