Başkan Demir bombaladı: En büyük hanutçular rehberler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, esnafın en büyük sıkıntılarından birinin ‘hanutçuluk’ olduğunu ifade etti.

Başkan Demir bombaladı: En büyük hanutçular rehberler
banner404

DİM TV’ye konuşan Başkan Nuri Demir, yabancı turist rehberlerinin, turistleri uçaktan indikleri andan itibaren yönlendirerek, önceden anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş yaptırdıklarını belirtti. Demir, “Esas hanutçuluk, yabancı rehberlerin gelen turistlere ‘Bizden habersiz hiçbir yere gitmeyin, size fahiş fiyata satış yaparlar’ diye akıllarına girmesidir. Uçaktan aldıktan sonra Alanya’ya gelinceye kadar bunu anlatıyorlar. Sonrasında büyük alışveriş mağazalarıyla anlaşarak en büyük hanutçuluğu yapan bu rehberlerdir. Rehberler turistleri serbest bıraksa, turistler Alanya’daki esnafları gezse, birinden alışveriş yapmasa diğerinden yapacaktır. Turistlerin tercihi esnaf olmalı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 01:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALANYALI
ALANYALI - 4 hafta Önce

CUMA PAZARI VE ATATÜRK CADDESİNDE BUTİKLER , RESTAURANTLAR VB. KÜÇÜK ÇAPLI İŞYERLERİ İNANILMAZ DERECEDE HANUTÇULUK YAPIYOR.

Alanyalı
Alanyalı - 4 hafta Önce

Rehberler ve asıl tur şirketleri hanutçu restaurantçılar rehberci gibi kalede tur düzenliyor taksiciler müşterinin istediği değil hanutunu aldığı restaurant çalışıyor resepsiyonistler aynısı kısaca herkes herkesin işini el attığından dolayı alanya artık 3 sınıf bir tatil bölgesi

DENİZ SEVER
DENİZ SEVER - 4 hafta Önce

Alanya 'nın esnafı da yerliyi yabancıyı taciz etmese daha iyi olur.insanlar yolda yürüyemiyor

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479