Altın Kepçe için geri sayım başladı

Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortak organizasyonu olan   “7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması”  07-09 Kasım tarihleri arasında Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Altın Kepçe için geri sayım başladı
banner404

LİSE, üniversite, usta şefler ve yöresel lezzetler kategorisinde düzenlenecek organizasyonda yarışmacılar, 3 gün boyunca farklı lezzetler ve şovlarla yeteneklerini gösterme imkânı bulacaklar.

AVOKADOLU LEZZETLER PARMAK ISIRTACAK

Yarışmacılar kendi düzen ve kategorilerine göre başvurularını Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’ne yapmaya başladı. 3 gün boyunca devam edecek yarışmalarda Alanya avokadosundan yapılacak çeşitli salata ve mezeler de yarışacak.  Şeflerin unutulmaz tabaklarının ve muhteşem lezzetlerine eşlik edecek olan Alanya avokadosu, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yarışmanın gözdeleri arasında olacak.  

YÖRESEL LEZZETLER DE YARIŞMANIN FAVORİLERİ ARASINDA

Alanya Belediyesi Mutfak Mirası Alanya Yöresel Yemekler Kategorisi ve Tüm Yörelerden Lezzetler Kategorisi olarak iki kategori daha bu sene de yöresel lezzetler bölümünde yerini alacak. Bu kategoride,  Mutfak Mirası Alanya çatısı altında yöresel yemeklerin tanıtılması ve korunması hedefleniyor. Yöresel Lezzeteler Kategorisi’nin başvuruları ise Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından şahsen alınacak.    

ERDOĞMUŞ; “TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ 2. GASTRONOMİ YARIŞMASI”

“Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması”nın Türkiye’nin en prestijli 2. gastronomi yarışması olduğunu söyleyen Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda  Erdoğmuş, şunları kaydetti:  "Yarışmaya yurt içi ve dışından yüzlerce elit aşçı katılacak. TV yemek programı yapımcıları, bloggerlar, gastronomi sektörü duayenleri ve basın mensupları bu yarışmaya büyük ilgi gösteriyor. Misafirlerimizi en iyi şekilde Alanya'da 3 gün boyunca ağırlayacağız. Alanya yemeklerinin yanında ağırlıklı olarak Alanya avokadosunun tanıtımına odaklanıyoruz. Yerli ve yabancı aşçılar hazırlayacakları yemeklerde avokadoyu kullanarak farkındalık oluşturacaklar. Alanya'nın sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, tatil için bölgemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin, Alanya yöresel yemekleriyle de buluştuğunu vurgulayacağız" dedi.  

GEÇEN YILKİ YARIŞMADA 500 YARIŞMACI 80 JÜRİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMİŞTİ

2017 yılında yapılan yarışmada 500 yarışmacı 80 jüri tarafından değerlendirilmişti. Uluslararası standartlara göre yapılan değerlendirmeler sonrası dereceye giren yarışmacılar madalyalarını ve kupalarını evlerine götürmüşlerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472