ALKÜ’ye yetki belgesi

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’de Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya  hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri oldu

ALKÜ’ye yetki belgesi
banner404

BU bağlamda hastane bünyesinde yabancı uyruklu hastalara daha kaliteli   hizmet sunmak adına 5 dilde tercümanlık hizmeti verilen Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi oluşturdu. Son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen bin 518 yabancı hastaya  sağlık hizmeti verdi. Listenin başında ise  Rusya, Irak, Almanya ve İskandinav ülkelerinin vatandaşları yer aldı.  
Türkiye sağlık turizminde dünyada ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve ulaşım gibi masraflarının cazip olması Alanya’nın sağlık turizminde  önemli bir  yer edinmesine katkı sağlıyor. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu bin 518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan 132, Iskandinav  ülkelerden 232 hasta  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti. Alanya’da yerleşik yaşayan 3 bin 604 yabancı hastanın da sağlıkta ilk tercihi yine  devlet kurumu  oldu.  343 Alman, 208  Rus ve 156 Hollanda vatandaşı tedavi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların  en çok ziyaret ettiği birimler ise, acil servisler, kadın doğum polikliniği ve  çocuk  hastalıkları  bölümü oldu. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Hastanemiz  Uluslararası Sağlık Turizmi  Yetki Belgesi almaya hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri  oldu. Bu bağlamda  birçok yabancı hastamıza sağlık hizmeti sunmakta, onları hastanemizde ağırlamaktayız" dedi.  Prof. Dr. Taşbaş, ”Yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak adına hastanede Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı olmaktadırlar. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Kurduğumuz Rusça, Almanca, İngilizce  ve Azerice dillerindeki Youtube kanalarımız aracılığıyla da sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında  hastalarımızı bilgilendirmekteyiz”  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479