Alanya’dan Tire’ye yardım eli

Alanya eski kaymakamlarından Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in kırsal mahalle gezileri sırasında ziyaret ettiği engelli Emine Edirel’e bir yardım eli de Alanya’dan uzandı. Alanyalı hayırsever Turgut Alper tarafından Tire’ye gönderilen tekerlekli sandalye Edirel’e ulaştırıldı

Alanya’dan Tire’ye yardım eli
banner404

DOYRANLI Mahallesi'nde yaşlı annesi ile birlikte yaşamını sürdüren Emine Edirel, Kaymakam Tanrıseven’in ziyareti sırasında bir ricası olduğunu belirterek kendisinden tekerlekli sandalye talep etmişti. Haberin yayınlanmasının ardından Alanyalı hayırsever Turgut Alper, Tanrıseven’e ulaşarak  tekerlekli sandalyeyi temin etmek istediğini belirtti. Kargo ile gönderilen tekerlekli sandalye Emine Edirel’e ulaştırıldı. Tekerlekli sandalyesini teslim alan Edirel, sevincini Kaymakam Tanrıseven ile yaptığı telefon görüşmesi ile paylaştı.
‘GÖREVİMİZ ENGELLERİ KALDIRMAK’
 Engelli vatandaşları daima hayatın içinde tutmak için her destek olduklarını ifade eden Kaymakam Tanrıseven, “Engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değildir. Bizim görevimiz engellilerin önlerindeki engelleri kaldırarak yaşamlarını kolaylaştırmaktır” dedi. Tanrıseven, hayırsever Turgut Alper’e de teşekkür etti.


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479