'Alanya gitgide Araplaşıyor'

Emlakçı Durmuş Özgen, "Avrupalılar evini çok ucuza satıp kaçıyor, onların yerini Araplar dolduruyor. Alanya'nın Araplaşmaması için Avrupalıyı yeniden kazanmalıyız" dedi

'Alanya gitgide Araplaşıyor'
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYA'NIN en büyük emlak firmalarından olan Özgen Emlak sahibi ve Trust Emlak Danışmanı Durmuş Özgen, Avrupalıların Alanya'yı terk etmesi nedeniyle oluşan boşluğun Araplar ve Ortadoğu ülkelerinden gelen insanlar tarafından doldurulduğunu söyledi. "Türkiye artık yaşanabilir olmaktan çıktı" diyen Almanlar, Hollandalılar ve İskandinavların geçmişte 180-200 bin Euro'ya satın aldıkları daireleri bugün 45-50 bin Euro'ya satıp Alanya'dan kaçtığını savunan Özgen, "Bu evleri Araplar 55 bin Euro'ya hemen alıp yerleşiyor" dedi.

'AVRUPA'YA KENDİMİZİ ANLATMALIYIZ'

Alanya  Tapu Müdürlüğü'nde son aylarda yapılan işlemlerde 10 dairenin 8'inin Iraklılara, 3'ünün Türkmen veya Araplara, geri kalanının da Afganistan ve Pakistanlılara satıldığını üzülerek gördüklerini belirten Özgen, "Bizdeki eksiklik şu. Alanya kendi ölçeğinde farklı bir cumhuriyet gibi. Türkiye'nin tamamı gibi değiliz. Alanya'da suç oranlarının neredeyse sıfır, insanlarının modern olduğunu Avrupa'ya gidip anlatmalıyız. Avrupalı Alanya'ya gelince çok şaşırıyor, 'Burası Avrupa'dan daha Avrupa' diyor. Önce imajımızı düzeltmeliyiz" diye konuştu.

'HERKES HAZIR YEMENİN DERDİNDE'

Özgen Emlak olarak 2018'de 18 fuara katılacağını dile getiren Özgen, "Yiyip içeceğimiz, ulaşım ve konaklama masraflarımız hariç 18 fuar için tam 1 milyon TL ödeme yaptım. Oysa 300 bin nüfuslu Alanya'nın tanıtımı için kurulan Alanya Tanıtım Vakfı'nın (ALTAV) 2017 yılı tanıtım bütçesi sadece 90 bin Euro. Ben emlak firmamı 1 milyon TL'ye tanıtıyorum, koskoca şehir 350 bin TL'ye tanıtılmaya çalışılıyor. Bu parayla tanıtım olmaz. Herkes hazır yeme derdinde. Araplaşmamak için kendimizi Avrupa'ya daha iyi anlatmalıyız" dedi.

ALPER KUTAY'IN MAKALESİ İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atmayın
Atmayın - 10 ay Önce

Nerde o 150 binlik daireler 50 bine verenler

Çok doğru söylemiş sn. Özgen
Çok doğru söylemiş sn. Özgen - 10 ay Önce

Sn Özgen doğru söylemiş

Para, Para, Para
Para, Para, Para - 10 ay Önce

Zaten Alanyadan ev almış şehri tanıyan Avrupalı insanların gitmek istediğini gittiğini söylüyorsunuz, demek ki "Avrupadan daha Avrupa" değil, gidenler için. Ayrıca bu yazıyı okuyan Arablar ne hisseder..

Avşar oğlu
Avşar oğlu - 10 ay Önce

Bu laf lafmi şimdi
Araplasiyormus 200 bin euro daireler 45 bine araplara satıyorlar miş
Bu ilçede turist i yolacak kaz görenler in birgün oyunlarının bozulacagini dusunmedilermi
Dürüst esnaf her zaman kazanır.
Yerliye şu fiyat turist e şu fiyat diyenler kazandıklarını yiyeceklerinimi sandılar

dimli
dimli - 10 ay Önce

Kimse 200 bine aldigini 50 bine vermez sen kim icin bu laflari soyluyorsun araplar evet dunyanin en kalles milleti kimse istemez onlari bizde kovalim degil 50 bin 500 bine bile satmayalim araplara

Öz Alanyalı
Öz Alanyalı - 10 ay Önce

Acaba neden gidiyorlar?

SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

English Russian

banner481

banner472

banner381

banner479

banner386