Alanya esnafını rahatlatacak projeler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Harun Gökçe ve ekibi, Alanya esnafını rahatlatacak projelerini 'Özü bir, sözü bir' sloganıyla anlatmaya devam ediyor

Alanya esnafını rahatlatacak projeler
banner404

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'i ziyaret eden Gökçe, projelerini anlattı. 
1991 yılında esnaflığa adım attığını ve halem reklamcılık alanında faaliyet gösterdiğinisöyleyen Gökçe, 'Özü bir sözü bir' sloganıyla çıktığı adaylık yolunda, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na (ALESO) başkan seçilmesi durumunda neler yapacağını anlattı. Gökçe, "İlk olarak üyelerimize üye kimlik kartı dağıtacağız. Esnafımızın sağlık, eğitim, akaryakıt, konaklama, finans, hukuk alanındaki hizmetlerden daha az ödeyerek daha çok faydalanması için çalışmalar yapacağız. Yeni hizmet binası inşa edeceğiz ve Alanya halkımızla, esnafımızın bu binadan faydalanması için içerisinde birçok idari ve sosyal alan bulunduracağız. Fuar ve konser organizasyonları ile iftar yemekleri, tarih ve kültür gezileri gibi etkinlikler düzenleyeceğiz" diye konuşu. Ayrıca esnaflar için birçok alanda hizmetlerinin olduğunu söyleyen Harun Gökçe, "Esnaflarımıza eğitim seminerleri düzenlemeyi planlıyoruz. Bankalarla görüşerek destek ve kredi anlaşmaları yapacağız. Eleman ve çırak bulma konusunda meslek liseleri ile görüşeceğiz. Bunlar dışında, iş yerlerinin yenilenmesi ve tadilatında iç mimarlarla anlaşmalar yapacağız, her ay farklı beldelerde toplanarak esnaf sorunlarını dinleyip çözüm üreteceğiz" dedi.
'SEYYARLA MÜCADELE EDECEĞİZ'
Gökçe, bütün bu planların yanısıra, kayıt dışı çalışan yani seyyar satıcılık yapanlarla mücadele için çalışacaklarını, esnafın yabancı dil konusunda gelişmesi için düzenli eğitim yapacaklarını, üyelerinin cenazesi olduğunda ise gerekli ihtiyaçlar için personel görevlendireceklerini ve şehir dışındaki cenazeler için odaya ait araç tahsisi sağlayacaklarını belirtti. Başkan adayı Gökçe, oda başkanı olarak seçilmesi halinde projelerinin bunlarla sınırlı olmadığının, kargo ücretiyle ilgili maddi sıkıntıları ortadan kaldırmak için nakliye firmaları ile anlaşmalar yapacaklarının, esnaf üyelerinin okuyan veya asker olan çocukları için burs ve harçlık göndereceklerinin, indirimli akaryakıt kullanmalarını sağlamak için petrol şirketleriyle anlaşacaklarının, üstelik bunun sadece Alanya değil Türkiye genelinde bir avantaj olması için çalışacaklarının, özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden indirimli faydalanmalarını ve her yıl esnaflar arasında halı saha turnuvaları düzenleyerek esnafın kaynaşmasını sağlayacaklarının da altını çizdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
bozo
bozo - 12 ay Önce

tedbire bak yaaaa

konaklı
konaklı - 12 ay Önce

oda başkanı veya herhangi bir siyasi, esnafın yanındayız seyyar tezgahları kaldırtacagız dedimiydi. Eyvahhh diyecen. Çünkü böyle açıklamalar yapan hepsi esnafa daha çok köstek oldu, daha da çok seyyar açılmasına göz yumdu.

SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479