Alanya'da otobüs fiyatları cep yakıyor

Alanyalıların nabzını tutmaya devam eden Dim TV, mikrofonlarını bu kez toplu taşıma ücretleri konusu için uzattı

Alanya'da otobüs fiyatları cep yakıyor
banner404

Haber: Cem Akıllı

ÜÇ liraya çıkan bilet fiyatından şikayetçi olduğu görülürken, öğrenciler ve dar gelirler için bu fiyatın çok yüksek olduğuna dikkat çekildi. İşte vatandaşların o yorumları:

‘ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI’
Mehmet Fatih Sarı (Rehber): Biz sezon başındayken otobüs fiyatları 2 buçuk liraydı. Belediyemiz birdenbire 3 liraya yükseltti. Tabii ki, bu hoş karşılanacak bir şey değil. Burada sezonluk çalışan insanlar var. Kışın burada çalışanlar için pahalı bir fiyat. Yazın yüksek olabilir, ama kışın düşürülmesi gerekir. Bir sürü öğrenci ve aile geçindire insanlar var. Ortalama bir ailenin 3 çocuğu varsa, ayda 300 lira otobüs parası gidiyor. Belediyemizden rica ediyoruz: Fiyatı biraz aşağı çeksinler. Tamın 2.5 olması normaldir, öğrenci ise 1 lira olmalıdır. Onlar bizim geleceğimizin teminatı. Okula gidiyorlar, başka bir yere değil.

‘ABARTILMAMASI GEREKİYOR’
Eren Topaloğlu (İşletmeci): Bence otobüs fiyatları uygun. 2.5-3 lira fazla değil. Abartılmaması gerekiyor. Bir paket sigaraya 10 lira veren öğrenciler, otobüs biletine de 3 lira verebilir.

‘AKARYAKIT YÜZÜNDEN OLUYOR’
Cezmi Karaman (Emekli): Fiyatlardan memnun değilim. Fiyat artışlarının, benzin zamlarına bağlı olduğunu düşünüyorum. Akaryakıta zam geldiğinde aslında her şeye gelmiş oluyor. 2 lira olmasını isterim. 

‘İKİ ADIM ÜÇ LİRA’
Betül Akdoğan (Öğrenci): Otobüs fiyatlarının düşmesini istiyorum. 2 adımlık yer için 3 lira vermek gerçekten çok pahalı. Öğrenci bileti için ideal fiyat 1-1.5 liradır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali celik
Ali celik - 1 yıl Önce

Lütfen yorumumu yayınlayan ne yazsam yayinlamiyorsunuz.ben doğruyu söylüyorum kimseye hakaret etmiyorum...

Bir vatandaş
Bir vatandaş - 1 yıl Önce

Otobüs fiyatını kontrol edemiyorsanız bisiklet alın. 300 liralık bisiklet ile gidiş dönüş 50 günde amorti eder. 10 yıl kullansanız 3550 gün kara geçersiniz.

Ali celik
Ali celik - 1 yıl Önce

Biz buranın yerlisi değiliz her köşeden kira toplamiyoruz asgari ücretle çocuk okutuyoruz.65 yasindakileri bedava yapacaklarına öğrencileri yapsınlar.65 yasindakilere ne var hepsi emekli ay 29 para 30.dert delinin başına Allah yardımcımız olsun....

Sekerhane_tokuslar
Sekerhane_tokuslar - 1 yıl Önce

Valla dün Antalya ilk merkezinde sınava girdim akbil tam bas 2.60 bi de il çok pahali en azından 2.25 olmali

Cer yancı
Cer yancı - 1 yıl Önce

mazot parasını unutmamak lazım otobüsler para kazanmı yor bir ton 65 yaş var parayı garibanlardan topluyorlar..

Ayşe
Ayşe - 13 ay Önce

Bence işletmeci saçmalamış her öğrenci sigaraya para veriyor diye birşey yok ne aileler var duumu kötü olup otobüs parası bulamayıpta çocuğunu okula gönderemeyen yorumlarda da gördüğünüz gibi işletmeci memnun emekli şikayetci yani parası olan insan rahat konuşur.

Maviş
Maviş - 13 ay Önce

Memleketim insanı. Sigara ücreti ile otobüs bilet ücretini kıyaslıyor. Birisi zevk birisi ihtiyaç be adam. Cebin dolu olduğu için böyle saçmalayabiliyorsun.

Saçmalık
Saçmalık - 13 ay Önce

Benzin pahalandı bisiklet olacak iş degil heleki kış ayında! ayrıca öğrenciye dil uzatanlar ev kirası vermiyorlar mı? 1+1 50m yer 1000 tl komisyonu depositosunu 2.000 tl istiyorlar esyalı esyasız!! elektirik su 150 tl ve mutfak masrafı 100 tl + yol ücretinide ekledikten sonra oturun bir düşünün bakalım bu öğrenci yada bu öğrencinin ailesi ne yapmalı ayrıca alanyanın durumu belli ögrenci partime işe girse daha da cok zarar da herkez kendine göre haklı bı devirde empati yaparsanız cebinizden eksilir degil mi..


SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472