Alanya'da Hiroşima'ya origamili destek 

ÇYDD Alanya Şubesi Çocuk Kulübü tarafından çocukların tarihi değerleri tanıması amacıyla Alanya Tersanesi’nde etkinlik gerçekleştirildi

 Alanya'da Hiroşima'ya origamili destek 
banner404

NÜKLEER savaşın etkilerine de dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte çocukların origami yani kağıt katlama sanatı ile yaptıkları turna kuşları Hiroşima'ya gönderilecek. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Alanya Şubesi Çocuk Kulübü Sorumlusu Şükran Ural, yaz okulunda uygulama kapsamında Alanya’daki değerleri çocuklara tanıtmak amacıyla değişik mekanlarda etkinlikler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Ural, "Bu uygulamaya geçen sene başladık. 2 hafta önce Alanya Arkeoloji Müzesi’ndeydik. Bu ikinci etkinliğimiz. 2 haftada bir geziler düzenliyoruz. Alanya Tersanesi’ndeki etkinliğimizi geçen yıl da yapmıştık. Bundan sonraki etkinliğimiz de 2 hafta sonra Atatürk Evi Müzesi’nde olacak. 2 ay boyunca yaz okullarımızda çocuklarımıza Alanya’daki tarihi mekanlarımızı tanıtmak ve kalıcı bir iz bırakmak amacıyla bu tarz organizasyonlara önem veriyoruz. Oldukça da ilgi görüyor. Yaz okulu olarak 6 yıldır bu etkinlikleri yapıyoruz. Birçok ders de veriyoruz" ifadelerini kullandı.
'DUYARLILIĞIMIZI GÖSTERMEK İSTİYORUZ'
‘Barışa Uçan Turnalar’ projesi için Alanya Tersanesi'nde çocuklar ve velileriyle birlikte kağıttan turna kuşu yaptıklarını söyleyen Ural, "Bu proje, Japonya’ya atılan atom bombası sonucunda ölen ve yaralanan, özellikle bundan etkilenen çocukları tekrar dile getirmek, nükleer savaşın zararlarını çocuklara da anlatabilmek amacıyla düzenlenmiş bir proje. Proje ÇYDD’nin diğer şubelerinde ve eğitim evlerinde de uygulanıyor. Burada yapılan turna kuşlarını Hiroşima'ya göndereceğiz. Böylece nükleer savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu, çocukların bundan çok kötü etkilendiğini göstermek istiyoruz. Amacımız Türkiye ve dünyaya bu konudaki duyarlılığımızı duyurmak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner533

banner518

banner481

banner472

banner479

banner536