Alanya'da elektiriği 'mum'la arıyoruz

Alanya’da üst üste yaşanan elektrik kesintilerine karşı tepkiler gelmeye devam ediyor. Konuya ilişkin açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı “Yaklaşık 2 gündür yolda yürüyemiyorum. Telefonlarım ardı ardına çalıyor. Vatandaş mağdur ve şikayetçi” dedi

Alanya'da elektiriği 'mum'la arıyoruz
banner404

ALANYA’DA olumsuz hava koşullarından kaynaklı yaşandığı ifade edilen elektrik kesintilerine tepkiler gelmeye devam ediyor. Konuya ilişkin esnaf adına açıklama yapan Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp “Alanya’da yağmur, fırtına ve yıldırıma karşı önlem alınarak yaşanması kuvvetle muhtemel olan ve yaşanan bu olumsuz olayların önüne geçilmeliydi” derken, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı “Bunların asıl sorumlusu Ak Parti hükümetidir. Özelleştirmelerin kamu yararına yapıldığı yönünde kurdukları oyun bozulmuştur. Elektrik faturalarına yansıtılan ek ödeme kalemlerine karşılık altyapı eksikliklerinden doğan kesintilerin yaşanması tablonun en açık kanıtıdır” şeklinde konuştu. 
‘TÜKETİCİ FATURASINI GECİKTİRDİĞİNDE ÖNLEM ALINIYOR’
Alanya'da son dönemlerde yaşanan ani elektrik kesintilerine ilişkin Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuşan Yenialp "CK bu soruna acilen çözüm bulmalıdır. Kış aylarında etkili olan yağışlarla birlikte yıldırım düşmesi beklenen, bilinen bir durumdur. Dolayısıyla önceden önlem almaları gerekiyor. Nasıl ki bir tüketici, faturasını geciktirdiği zaman hemen önlem alınıyorsa, aynı şekilde bu soruna da önlem alınmalıdır. Öncelikle altyapıya yatırım yapmaları gerekiyor. Buradan CK yetkililerini göreve davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. 


‘SORUNUN TEMEL KAYNAĞI AK PARTİ HÜKÜMETİDİR’
Yılın en soğuk günlerinin yaşandığı ve meteoroloji yetkilileri tarafından don uyarısının yapıldığı şu günlerde yaşanan elektrik kesintilerine bir tepki de CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı’dan geldi. Çorbacı halkın büyük bir çoğunluğunun elektrik enerjisi ile ısındığı Alanya’da yaşanan bu kesintilerin tam anlamıyla bir rezalet olduğunu ifade ederken, sorunun temel kaynağı olarak Ak Parti hükümetinin politikalarını gösterdi. Özelleştirmelerin kamu yararına yapıldığına ancak şirketlerin ticari kaygılarının kamuya zarar verdiğine değinen Çorbacı “Vatandaşımız yaşanan bu kesintilerden çok mağdur. Milletin cebinden çaktırmadan alacağını alıyor ve birde üstüne gerektiği hizmeti veremiyorlar. En ufak bir yağmur, kar yağışında elektrikler kesiliyor. Daha evvel pek çok defa dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Bunların asıl sorumlusu Ak Parti hükümetidir. Özelleştirmelerin kamu yararına yapıldığı yönünde kurdukları oyun bozulmuştur. Elektrik faturalarına yansıtılan ek ödeme kalemlerine karşılık altyapı eksikliklerinden doğan kesintilerin yaşanması tablonun en açık kanıtıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479