Alanya'da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94'üncü yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da coşkuyla kutlandı

Alanya'da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
banner404

HAVA muhalefeti nedeniyle Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kutlamaya Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daire amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Hükümet Konağı’nda tebrikleri kabul ettikten sonra spor salonuna gelen Harputlu ve Yücel, salonda bulunan vatandaşları selamlayıp, bayramlarını kutladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu mücadelede yaşamlarını yitiren şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gösteriler başladı.
'CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİ'
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Harputlu "Atatürk’ün, ‘Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği cumhuriyet, Türk Milleti'ne bırakılmış en büyük mirastır” dedi. Atatürk’ün sözlerinden sık sık  alıntı yapan Harputlu, cumhuriyetin 'Kimsesizlerin kimsesi' olduğunu hatırlattı ve bu emanetin büyük bir özenle korunması gerektiğini söyledi. Harputlu, konuşmasının sonunda, "Sevgili gençler, cumhuriyete sahip çıkmak sizlerin görevi. Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu mücadelede yer alan herkesi rahmetle anıyorum" dedi.
'BAYRAKSIZ OLAMAM' ALKIŞSIZ KALMADI
Ardından sahneye çıkan Kestel Alantur Ayhan Şahenk Ortaokulu öğrencisi Ayşegül Özen "Bayraksız Olamam" şiirini okudu. Şiirdeki "Susuz kalabilirim, uykusuz olabilirim ama bayraksız olamam" dizeleri, salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. 
DANS VE HALK OYUNLARI GÖZ KAMAŞTIRDI
Rıfat Azakoğlu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencilerinin ponpon dansı büyük ilgi topladı. Miniklerin ardından sahneye çıkan Hacıkura İlkokulu öğrencilerinin sergilediği halk oyunu da ayakta alkışlanırken, tören bu gösteriyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Atici (İzmir)
Hasan Atici (İzmir) - 2 yıl Önce

AHEP Rektör Vekili nin suratı limon satıyor. Cumhuriyeti benimseyememiş sanırım. Hocaaa gül biraz .... Cumhuriyet düşmanı mısın yoksa ?

Hasan Atici (İzmir)
Hasan Atici (İzmir) - 2 yıl Önce

AHEP Rektor vekili memnuniyetsiz sanırım . Yüzü limon satiyor.

Hasan Atici (İzmir)
Hasan Atici (İzmir) - 2 yıl Önce

Sn. Admin yorumlarımız neden yayınlanmıyor. Eleştiri yapıyoruz asla hakaret değil.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479