Alanya'da çocuklara umut oldular

Alanya, Öykü Arin ve Sonat başta olmak üzere binlerce çocuğa el verdi. Alanya Vergi Dairesi önderliğinde açılan Kızılay standına akın eden Alanya halkı kan ve kök hücre bağışında bulundu

Alanya'da çocuklara umut oldular
banner404

ALANYA Vergi Dairesi bahçesinde anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Yaşam savaşı veren ve uygun bağışçının bulunabilmesi için son iki ayı kalan Öykü Arin adına başlayan seferberlik bir çığ gibi büyüyor. Alanya halkı da Öykü Arin ve Sonat başta olmak üzere binlerce çocuğa duyarsız kalmadı ve şifa olmak adına kök hücre bağışında bulundu. Alanya'da bulunan oda temsilcileri de bu anlamlı etkinlikte yerini aldı. Tam kadro eksiksiz bir şekilde Kızılay çadırını ziyaret eden oda başkaları adına konuşan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir “Alanya halkının ilgisi son derece yoğun. Bizler öncelikle bu anlamlı etkinliğe desteklerinden ötürü Alanya Vergi Dairesi Müdürümüze ve katılım gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kan bağışı hayat kurtarıyor. Çocuklarımız için de kök hücre bağışı son derece önemli. Duyarlı olunmalı. Bizler de bütün esnaf odası temsilcilerimizle bugün buradayız” şeklinde konuştu. 
 

‘KIŞ AYLARINDA KAN STOĞU AZALIYOR’
Bağış prosedürüne Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuşan Kızılay doktoru Bedri Yalçın “Önceliğimiz kan bağışı. Ameliyatlarda, organ nakillerinde ve lösemide kullanıyoruz. Kış aylarında stoklarımızda bir azalma oluyor. Dolayısıyla kök hücre bağışı ile birlikte kan bağışı noktasında da vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kök hücre bağışı için de sağlık bakanlığı adına 3 tüp kök hücre numunesi alıyoruz. Bağışçılarımızdan aldığımız bu 3 tüp numuneyi sağlık bakanlığına gönderiyoruz. Orada doku tahlilleri yapılıyor. Herhangi bir uyuşma söz konusu olduğunda iletişime geçiliyor. Son zamanlarda Sonat bebek ve Öykü Arin bebek dediğimiz hastalar için ciddi bir seferberlik var. Antalya genelinde Alanya’da dahil olmak üzere son derece büyük bir ilgi var. Vatandaşlarımıza bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

‘DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN ÇOCUKLAR’
Kan ve kök hücre bağışında bulunan İrfan Cevilgüneş ise “Duyduğum ilk an empati kurdum. Bizde böyle bir durum yaşayabiliriz. Herkes yaşayabilir. İnsanların duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Dünyayı güzelleştiren çocuklardır ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak istiyoruz. Bu sebeple buradayız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472