Alanya'da CHP'den Ak Parti-MHP ittifakına sert yorum

CHP Basın Sözcüsü Can Baysal yapmış olduğu açıklamada “Birbirlerinin yönetim sistemlerinden hoşnut olmayanlar bu kenti nasıl birlikte yönetmeyi hedefliyor? Çok net olarak şunu söyleyebilirim ki biz, bu ittifakın kente zarar vereceği kanısındayız” dedi

banner404

CUMHURİYET Halka Partisi (CHP) Alanya ilçe örgütü haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Çorbacı’nın parti içi bir toplantı için Antalya’da olduğu bildirilirken, basın bülteni CHP Basın Sözcüsü Mimar Can Baysal tarafından okundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve yerel seçim sürecine ilişkin kurulacak olan Ak Parti-MHP ittifakını değerlendiren Baysal, çarpıcı açıklamalar yaptı. Baysal’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: 
 

‘GÜLRİZ SURURİ TÜM ÜLKENİN VE SANAT DÜNYASININ ACI KAYBIDIR’

Baysal önceki gün yaşamını yitiren Gülriz Sururi’yi anarak “Öncelikle Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu tiyatro dünyasının usta isimlerinden aynı zamanda hemşerimiz ve aynı zamanda Cumhuriyet’in cesur kadınlarından Gülriz Sururi’yi maalesef kaybettik. Tüm sanat dünyasının ve sevenlerinin başı sağ olsun” dedi. 
 

‘HUKUKUN TERAZİSİNDEN ŞÜPHE DUYMAYACAĞIMIZ BİR YIL OLSUN’

2019’dan tazece gün aldığımız bugün yeni yıl için iyi dileklerini sunan Baysal hükümete yönelik eleştirilerini sunarak “Yeni bir yıla girdik, geride bıraktığımız 2018’de araştırılması gereken birçok konu var iken AKP ve MHP oyları reddedildi. Geride kalan 16 yılda öfkeyi hitabet sanatı olarak görülerek, insanları ekonomik yönde sıkıntıya sokarak ve demokrasiyi yok sayarak açık açık şaibeli bir hale getiren zihniyetin yönetimiyle geçti, umuyorum ki 2019’da adaletin dengesi, hukukun terazisinden şüphe duymayacağımız bir yıl olarak geride kalır” şeklinde konuştu. 
 

‘ARALARINDAKİ SAVAŞI BİTİREMEYENLER KENTİ YÖNETMEYİ HEDEFLEMESİN’

Yerel seçim sürecinde kurulacak Ak Parti ve MHP ittifakına ilişkin, iki parti arasında geçtiğimiz süreçte yaşanan olayları hatırlatan Baysal “2019 seçimlerine doğru ilerlediğimiz süreçte, siyaset her geçen gün daha da ilginç bir hale geliyor. Büyükşehir yasası devreye girdiği günden itibaren birbirini beceriksizlikle suçlayan ve her fırsatta kavga etmekten geri kalmayan Sn. Türel ve Yücel aynı safta yer alacaklar. Düne kadar Alanya Belediyesi hizmetlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiğini parasız kaldığını ifade etmiyor muydu? Peki, birbirlerinin yönetim sistemlerinden hoşnut olmayanlar bu kenti nasıl birlikte yönetmeyi hedefliyor? Kimse vatandaşın aklı ile dalga geçmesin! Çok değil bundan beş ay önce Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Toklu ‘Şehir Disiplini Kayboldu’ diyerek Alanya Belediyesi’ni işaret etmişti. Hemen akabinde ise Alanya Belediye Başkanı Sn. Yücel, Toklu’yu muhatap almayıp yardımcısı Mehmet Kula’dan cevap vermesini istemişti. Hepimizin hatırladığı üzere Sn. Kula çok sert cevaplar vermiş kurumları zan altında bırakıp, esnaf ile belediyenin arasını açmaya çalışıyorlar demişti. Buna karşılık Toklu aynı sertlikte cevap vermiş ve vitrin kurallarını sormuştu. 2014’den önce disiplin ve düzen olduğunu hatırlatmıştı. Bununla da yetinmeyip yaklaşık bir ay önce bir canlı yayında ‘Bir Alanya’mız Var’ derneğinin misyonunu, vizyonunu, yöneticilerini ve derneğin ne görev yaptığını sormuştu” ifadelerini kullandı.  
 

‘ÇOK NET SÖYLEYEBİLİRİM Kİ, BU İTTİFAK KENTE ZARAR VERECEK’

Baysal, yaşanan olayların ışığında ittifakı değerlendirdikten sonra kurulacak ittifakın Alanya’ya zarar vereceğini belirterek “Hiç bir eleştiriyi kabul etmeyen birbirileriyle en başından itibaren sürekli sürtüşme halinde olan ikili, bir olup vatandaştan aynı pusula için oy isteyecek. Nasıl isteyecek büyük bir soru işareti. Çok net olarak şunu söyleyebilirim ki biz, bu ittifakın kente zarar vereceği kanısındayız. Daha kendi arasında ki savaşı bitiremeyenler, beraber şehir yönetmeyi hedeflemesin. Alanyalılar ve Alanya’da yaşayanlar çok iyi biliyor ki 2014 yılından itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi arasında ki gerginlikten ötürü kent ciddi zararlar görmüş durumda” dedi. 
 

‘PRESTİJ CADDELERİ, PRESTİJİNİ KAYBETTİ. RANTA TESLİM OLDU’

Prestij Caddeleri’nde yaşanan sorunlara da dikkat çeken Baysal “Son olarak Prestij Caddeleri’nden bahsetmek istiyorum. Kente prestij caddelerinin kazandırılması fevkalade bir proje hatta bununla ilgili her fırsatta devasa reklamlar yapılıyor. Lakin, Prestij Caddeleri’nin pek prestiji kaldığı söylenemez. Örnek vermek gerekirse, Alaiye Caddesi’nde süpermarketler için yapılan park alanları, bisiklet yollarını baltaladı. Bisiklet yolu falan kalmadı. Bir dubadır, takılıp, sökülüp duruyor. Buradan soruyorum, madem o dubalar sökülecekti çakıldı? Eğer gerçekten bisiklet yolu yapmak istiyorsanız ve marketlere rant sağlamak yerine o dubaları beton yapın” şeklinde konuştu. 
 

‘ALANYA’DA KAVGA ETMEYECEĞİZ, BİRLEŞECEĞİZ, KAZANACAĞIZ’

Önceki hafta Alanya’ya gelen ve bir dizi temasta bulunan CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek katılım gösterdiği toplantılarda birlik ve beraberlik mesajları vermişti. Baysal da açıklamasının sonunda birlik ve beraberliğe vurgu yaparak “CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Muhittin Böcek, Alanya ziyaretinde görüldüğü gibi çok yoğun bir ilgi görmüş ve her fırsatta olduğu gibi Alanya’da da ‘Kavga etmeyeceğiz, birleşeceğiz’” ifadelerini kullandı.

DİM TV'DE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472