43 yıl sonra buluştular

Gençlik yıllarında Alanya Lisesi'nde aynı sınıfta okuyan 4 arkadaş, zaman zaman farklı tarihlerde bir araya gelseler de ilk kez 43 yıl sonra bir araya gelerek, bu mutlu anlarını çektirdikleri fotoğrafla ölümsüzleştirdiler  

43 yıl sonra buluştular
banner404

YENİ Alanya Gazetesi'nin de köşe yazarlarından da olan ve uzun yıllardır Ankara'da yaşayan Önder Güney, 1975 yılında iş ya da üniversite tahsili nedeniyle Alanya'dan ayrılmadan önce, arkadaşlarıyla bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Yıllar sonra fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Güney, arkadaşlarıyla Alanya'da buluşmayı kararlaştırarak, Kurban Bayramı tatilinde bir araya gelmenin sözünü verdiler. Fotoğraflarda yer alanlardan Hasan Ali Kalaycı (Hatıp), uzun yıllar Ankara'da görev yapmış, emekli olduktan son memleketi Gazipaşa'ya yerleşmişti. Fotoğrafta yer alan diğer kişi Nuri Bayır ise Mersin'e yerleşerek, uluslararası nakliyat işiyle uğraşıyordu. Alanya'da yaşayan Mehmet Aksoy ise emekli olduktan sonra taksi işletmeciliği yapıyordu.  

43 YIL SONRA AYNI FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Geçtiğimiz günlerde, Alanya Öğretmenler Lokali'nde bir araya gelen 4 arkadaş, 43 yıl önce çektirdikleri fotoğrafın benzerini yeniden çektirerek, bu anı yeniden yaşamanın mutluluğuna eriştiler. 4 arkadaş, gelecek yaz sezonunda, bu kez daha kalabalık bir grupla ve daha büyük bir organizasyonla bir araya gelmeyi amaçladıklarını dile getirerek, birbirlerine veda etmek zorunda kaldılar.  Yeni Alanya Gazetesi olarak, dostlukların devamını diliyor, sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri Arıkan
Hayri Arıkan - 8 ay Önce

Hepsi benimde arkadaşlarım Hasan Ali (Hatıp) kardeşimi gazipaşada aradım bulamadımMehmet bey Alanyada olduğu halde görüşemedik Nuri kardeşimde burada olmayınca görüşmek mümkün olmadı sonuçta hatıralarımız var.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479