banner391
banner405

Triatlon şöleni Alanya Belediye plajında başladı

6-7 ekim tarihleri arasında Alanya'da yapılacak olan Triatlon yarışları bugün yüzme ile start aldı.

Triatlon şöleni Alanya Belediye plajında başladı

banner404
 -Mesut Değirmenci
22. uluslararası Alanya Triatlonu ve Avrupa kupası final müsabakaları bugün Alanya Belediye plajı'nda yüzme yarışları ile start aldı.
Açılış yarışlarına; Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Gençlik ve Spor İşleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı Ozan Çetiner ile ilçe yöneticileri ve sporseverler katıldı. 
MUCİZE GERÇEKLEŞTİ

Paralimpik yarışlarının en ilginç yarışmacısı tek bacağı protez olan Rus Triatlet Viacheslav Novoselov'du. Protez bacağını çıkararak 750 metre yüzen Rus Triatlet, yüzme yarışının ardından protez bacağını taktı ve 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometrelik koşu yarışlarını da birinci olarak tamamladı.Türk Milli sporcu Kemal Özdemir de ikinci oldu.

Engel durumu ve yaş grubuna göre yapılan kupa finalinin ilk gün yarış sonuçları şöyle: 

BİRİNCİ KATEGORİ: 

1. Artem Zakaharov Rusya 1.22.06 

2. Anton Akhahkir Rusya 1.27.55 

İKİNCİ KATEGORİ: 

1. Viacheslav Novoselov Rusya 1.16.54 

2. Kemal Özdemirq Türkiye 2.02.12 

ÜÇÜNCÜ KATEGORİ: 

1. Volodmyr Stephanenko Ukrayna 1.15.45 

2. Deniz Batalov Rusya 1.21.01 

PARALİMPİK KADINLAR: 

1. Anna Bychova Rusya 1.22.24 

YAŞ GRUPLARI: 

Sprint mesafe Yaş Grupları dallarında alınan sonuçlar ve gruplar şöyle: 

16-19 YAŞ ERKEKLER: 

1. Eduard shsbsnov Rusya 1.06.41 

2. Emre Civan Türkiye 1.13.47 

3. Mert Macit Türkiye 1.14.25 

20-29 YAŞ ERKEKLER: 

1. Pavel Andraev Rusya 1.02.28 

2. Evgeny kIRILLOV Rusya 1.03.53 

3. Kemal Yatkın Türkiye 1.21.57 

30-39 YAŞ ERKEKLER: 

1. Fuğgan Arık Türkiye 1.18.01 

2. Bo Tygesen Danimarka 1.20.44 

3. Burçin Gülyurt Türkiye 1.41.34 

40-49 YAŞ ERKEKLER: 

1. Dimitry Gaag Kazakistan 1.01.43 

2. İgor Aydaev Rusya 1.08.06 

3. Dimi,tri Dordulya Rusya 1.08.11 

50-9 YAŞ ERKEKLER: 

1. Oleg Ssukodolin Rusya 1.05.13 

2. Iskandar Shakov Rusya 1.06.53 

3. Alexander Antipov Rusya 1.15.11 

60+ ERKEKLER: 

1. Anatoly Shakhmatov Rusya 1.19.12 

2. Nikolay Kopcenkin Rusya 1.23.16 

3. Sezgei Kolga Rusya 1.29.34 

20-34 YAŞ BAYANLAR 

1. Natalya Efremova Rusya 1.11.06 

2. Nicola Statler Avusturya 1.41.02 

35+ KADINLAR: 

1. Maria Vitko Rusya 1.26.36 

2. Natalia Sıla-Novitdskaya Rusya 1.27.36 

3. Canan Oyman Türkiye 1.37.45
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.