banner391
banner405

22. Uluslararası Alanya Triatlon Yarışı ve Avrupa Kupa Finali

22. Uluslararası Alanya Triatlon Yarışı ve Avrupa Kupa Finali, Alanya'da 30 ülkeden 300'e yakın sporcunun katılımıyla başladı.Uluslararası Triatlon Birliği (ITU), Türkiye Triatlon Federasyonu ve Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Alanya Triatlon Yarışı ve Avrupa Kupa Finali, Galip Dere Plajı'nda başladı.

 22. Uluslararası Alanya Triatlon Yarışı ve Avrupa Kupa Finali

banner404
Uluslararası Alanya Triatlon Yarışı ve Avrupa Kupa Finali'nin ilk gününde paratriatlon (engelli) ile yaş grupları kategorilerindeki yarışlar yapıldı. 6 sporcunun katıldığı paratriatlon ile yaş grupları kategorisinde yarışanlar yüzmede 750 metre, bisikletle 20 kilometre ve koşuda 5 kilometre mesafede mücadele etti.

Yarın yapılacak elit kategorisinde ise yarışmacılar yüzmede bin 500 metre, bisikletle 40 kilometre, koşuda da 10 kilometre mesafede yarışacak.

Yarışlara 30 ülkeden 300'e yakın sporcu katılıyor.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüzme, bisiklet ile koşu sporlarından oluşan 22. Avrupa Triatlon Kupası Finali ilk gününde iyi bir başlangıç yapıldığını söyledi.

Yarın uluslararası yarışların yapılacağını bildiren Güneş, Alanya'nın organizasyonda kendini kanıtladığını söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise bu turnuva ile 2013 yılında düzenlenecek Avrupa Triatlon Şampiyonası antrenmanını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Alanya'nın ilk gün yarışlarında organizasyonun altından başarıyla kalktığını dile getiren Sipahioğlu, triatlonda her geçen gün büyük mesafe kat ettiklerini kaydetti.

İlk gün yapılan yarışlarda alınan sonuçlar söyle:

Kısa Mesafe Erkekler

16-19 Yaş:

1. Eduard Shsbsnov (Rusya)

2. Emre Civan (Türkiye)

3. Mert Macit (Türkiye)

20-29 Yaş:

1. Pavel Andreev (Rusya)

2. Evgeny Kirillov (Rusya)

3. Kemal Yatkın (Türkiye)

30-39 Yaş

1. Fuğkan Arık (Türkiye)

2. Bo Tygesen (Danimarka)

3. Burçin Gülyurt (Türkiye)

40-49 Yaş:

1. Dmitriy Gaag (Kazakistan)

2. Igor Avdeev (Rusya)

3. Dmitriy Durdolya (Rusya)

50-59 Yaş

1. Oleg Sukhodolin (Rusya)

2. Iskandar Shakhov (Rusya)

3. Alexander Antipov (Rusya)

60 Yaş ve üzeri:

1. Anatoly Shakhmatov (Rusya)

2. Nikolay Kopchenkin (Rusya)

3. Sezgei Kolga (Rusya)

Kısa Mesafe Bayanlar

20-34 Yaş

1. Natalya Efremova (Rusya)

2. Nicola Stadler (Avusturya)

3. Bilge Ergin (Türkiye)

35 Yaş ve Üzeri:

1. Maria Vitko (Rusya)

2. Nataliya Sıla Novitdskaya (Rusya)

3. Canan Oyman (Türkiye)

Engelliler 3 Kategorisi

1. Artem Zakharov (Rusya)

2. Anton Akhahkir (Rusya)

Engelliler 4 Kategorisi

1. Viacheslav Novoselov (Rusya)

2. Kemal Özdemir (Türkiye)

Engelliler 5 Kategorisi:

1. Volodymyr Stephanenko (Ukrayna)

2. Deniz Batalov (Rusya)

Engelliler Bayanlar 4 Kategorisi

1. Anna Bychkova (Rusya)

Erkekler Olimpik

20-24 Yaş:

1. Tevfik Oben Özel (Türkiye)

2. Vsevolod Muravev (Rusya)

3. Kemal Elektirikçi (KKTC)

25-29 Yaş:

1. Duygun Yurteri (Türkiye)

2. Ali Ulus (Türkiye)

3. Alper Tolga Köksoy (Türkiye)

30-34 Yaş:

1. Merdan Çayır (Türkiye)

2. Göksen Çınar (Türkiye)

3. Umut Çavuşoğlu (Türkiye)

35-39 Yaş:

1. Mikhail Kuzmin (Rusya)

2. Fırat Dizman (Türkiye)

3. Eduard Tulisov (Rusya)

40-44 Yaş:

1. Sergei Pavlov (Rusya)

2. Andriyan Khristoforov (Rusya)

3. Ali Özgür Eriş (Türkiye)

45-49 Yaş:

1. Kuzmenko Vlademiris (Letonya)

2. İgor Zavyalov (Rusya)

3. Andrey Cherdyntsev (Rusya)

50-54 Yaş:

1. İgor Zvontsov (Belarus)

2. Andrey Sharygin (Rusya)

3. Ali Khabibulin (Rusya)

55-59 Yaş:

1. Sergey Geydrikh (Rusya)

2. Sergey Golubey (Rusya)

3. Nikolay Chistyakov (Rusya)

Kadınlar Olimpik

20-29 Yaş:

1. Sedef Özçelik (Türkiye)

2. İpek Onaran (Türkiye)

3. Fadime Kaçar (Türkiye)

30-49 Yaş:

1. Victoria Shubina (Rusya)

2. Yulia Surikova (Rusya)

3. Tatiana Bykhovskaya (Rusya)
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.