'Kusuru kendinde arasın'

MHP'nin MYK toplantısı sonrası parti lideri Bahçeli açıklamalarda bulundu

'Kusuru kendinde arasın'

MHP'nin MYK toplantısı sonrası parti lideri Bahçeli açıklamalarda bulundu

10 Eylül 2013 Salı 16:30
'Kusuru kendinde arasın'
banner404
MİLLİYETÇİ Hareket Partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı İstanbul'da yapıldı. Yeşilköy'de bir otelde gerçekleşen toplantı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla gerçekleşti. Toplantının ardından Bahçeli açıklama yaptı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:     

İSTANBUL BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
30 Mart 2014’deki yerel seçimlerde en iyi sonucu almak için izlenecek yol ve dikkat edilecek hususları görüştük
İstanbul’un bizim açımızdan çok büyük değerde olduğunu ifade etmiş olayım
Bu büyük şehrimizde MHP’nin hak ettiği atılımı yapacağını biliyorum
İstanbul en büyük Türk kenti. Bu kutlu kenti değişlik unsur ve kimlikleri ruhunda eriterek birlik ve beraberlik iradesini canlı tutmuştur
Yüzeysel bakışlar, istismarcı yönetimler, başarısız yönetimler İstanbul’dan çok şeyi götürmüştür
Bu kent Türk milletinin dünyaya açılan penceresidir

OLİMPİYATLAR İÇİN DESTEK VERDİK
Son günlerde 2020 olimpiyatları çerçevesinde İstanbul dünyada bir hayli konuşulmuştur. Olimpiyatlara aday olmuşi ve finale kalmıştır. Bu hafife alınmayacak bir sonuçtur. Parti olarak 2020’de İstanbul için destek olduk. Ne var ki geçtiğimiz günlerde Arjantin’de olimpiyatları Tokyo kazandı. Geçmişten bugüne Türkiye 5 kez aday oldu ama hiçbirinde bizleri sevindirecek sonuç alınamadı. Arjantin’de sonuç ne olursa olsun gönlümüzde kazanan İstanbul’dur.Ama yine de İstanbul’un neden seçilmediğini iyi düşünmek gerekir.

OLİMPİYAT BATI İÇİN DEĞİŞMEZ HAK MIDIR?
Olimpiyatlar, Batı ülkeleri için değişmez bir hak mıdır? Müslüman ülkelere madem olimpiyat düzenleme hakkı verilmeyecek o halde bunca tantanaya ne gerek var?
Skoru baştan belli olan müsabakaya lüzum var mıdır? Yazılı olmayan kurallar nedir ki İstanbul buna uymamıştır.

BAŞBAKAN KUSURU KENDİNDE ARASIN
Doping, Gezi parkının sancıları ve Suriye meselesi olduğu anlaşılmaktadır İstanbul’un neden olimpiyatları almadığı hususunda. 2020’nin neden İstanbul2Da yapılamadığını Başbakan ve hükümeti iyi anlamalı ve değerlendirmelidir. Başbakan biraz da kusuru kendinde aramalı.

KINA EDEBİYATI ÇOK ÇİRKİNDİR

Hükümet kanadından yapılan bazı açıklamalar cepheleşmenin olimpiyatlara kadar uzandığını göstermektedir. Başbakan’ın açıklamaları ve spordan sorumlu bakanın terbiye dışı beyanatları ve kına edebiyatı çirkindir.Bunun gerisinde hazımsızlık ve öfke hakimdir

BAŞARISIZLIĞA SEVİNECEK VATAN EVLADI YOK
Türkiye’nin başarısızlığına sevinecek hiçbir vatan evladı yoktur. Bir kaşık suda fırtınalar koparmak Başbakan ve hükümetinin tahammülsüzlüğünü gözler önüne sermiştir. İstanbul bir gün mutlaka olimpiyatları kazanacak.

DIŞARIDA YALAKALIK, İÇERİDE YOZLAŞMA
Akıl mantık ve millilik AKP’den ayağını tamamen çekmiş, yerine yalan ve fitne hakimiyet kurmuştur.İçeride yozlaşma, dışarıda yenilgi, yalakalık etki ve tesir düzeyini genişletmiştir. Çarpıklıklar ve yanlışlar Başbakan’ın kontrolünde ilerleyiş kaydetmiştir
Başbakan ihanete destek vermiştir.

PKK ORDU KURMAK İÇİN KOLLARI SIVADI
İmralı canisinin sırdaşı olmuştu. Sonuçta milli iradeye nankörlükten suçüstü yakalandı.
İhanet süreci PKK’nın derlenip toparlanması için eşsiz bir katkı sağlamıştır.
İhanet sürecinde PKK ordu kurmak için kolları sıvadı.

HAİNLERE AKP AMPULÜYLE GÜN DOĞDU

Hainlere AKP’nin ampulüyle gün doğdu.
Terör örgütünün militanlarıyla birlikte cani başının affı ısıtılmaya çalışılmıştır.
PKK’nın güç toplaması, dağdan şehirlere inmesi hükümet tarafından seyredilmiştir.
Şu günlerde kanlı örgüt katletmenin dışında her şeyi misliyle yaparken Başbakan hala süreç rezaletiyle oyalanmaktadır.PKK yol kesiyor, vergi adı altında haraç topluyor, kontrol noktaları oluşturmaktadır. AKP, PKK için yol temizliğine girişmiştir. Askeri imkanları azaltmıştır, canilere geniş bir hareket kabiliyeti bahşetmiştir
Vatanımız tehdit altında… Her gün Türkiye’ye kaçakçı görünümlü teröristlerin tehdidiyle sarsılmakta. Başbakan ve hükümeti ise teröristlerin gönlünü almaya çalışmaktadır.

BİR BAKAN İMRALI’YA GİTMEK İÇİN RİCACI OLDU
Hatta bir Bakanın İmralı’ya gitmek için ricacı olması bile basına yansıdı. İmralı’ya kimlerin geleceği, katilin iki dudağında havale edilmiştir

SANIRSINIZ İMRALI’DA TATİLDE

Sanırsınız İmralı’da tatile giden, sözde karargahını denize nazır kuran bir şahıs vardır
İmralı’daki katile sekreter verilmesi de an meselesidir.

AKP’NİN KUCAĞINDA PATLADI
1 Eylül’e kadar verilen süreler dolmuştur, 15 Eylül’e sayılı günler kaldı.
PKK güç toplamış ve ekonomik olarak toplanmıştır.Kandil çetesinden yapılan açıklamaya bakınca teröristlerin çekilmesi sonlanmıştır. Esasında kör topal halde ilerleyen ihanet süreci PKK’nın tek taraflı feshiyle AKP’nin kucağında patladı

BAŞBAKAN, HANİ HER ŞEY İYİ GİDİYORDU

Hani her şey iyi gidiyordu? Hani karanlık bir devrin kapıları kapanıyordu? Hani anneler derin bir oh çekiyordu? Cudi dağında çiçek toplanacağını, Süphan’da piknik yapılacağını aylar önce peşin peşin duyuran Başbakan, şimdi neredesin?
Sayın Erdoğan şimdi hangi yalanlara başvuracaksın?

PKK SALDIRILARININ ARTMASI KUVVETLE İHTİMAL
PKK’lı militanlar her tarafa yayılmıştır, paralel devlet oluşumu için her şeyi göze almışlardır. Sınır dışına çıkıyoruz gürültüsü halinde dağlardan şehirlere inip hummalı hazırlık içine girdiler. Terör elebaşının ‘çekilme durdu’ açıklaması malumun ilanıdır
Bundan sonra PKK saldırılarının sıklaşması  kuvvetle muhtemeldir

BUNLARA İZİN VERMEMİZ EŞYANIN TABİATINA AYKIRI

AKP’nin cezasız kalması halinde milli vicdan çökecektir. Tüm bu olumsuzluklara izin vermemiz eşyanın tabiatına aykırı olacaktır.Türk milletini dış tesirlerden koruyacak güvenlik duvarları AKP zihniyetinin teslimiyetiyle çökmeye yüz tutmuştur.

SURİYE’YE MÜDAHALE PLANI

Suriye’ye olası müdahale planı Başbakan ve hükümetinin tüm foyasını ortaya çıkardı.
Anlaşılan Başbakan, Ortadoğu’nun füze yağmuruna alınmasını beklemektedir.
Sırf Esad’ı devirmek için Batılı güçler tarafından İslam coğrafyasına ölüm saçılmasını beklemektedir.

CİNAYETLE EŞDEĞER

917 yıl sonra Müslüman coğrafyasından Haçlı işbirlikçi birinin çıkması ibretlilktir
Başbakan savaş dilini kendine kılavuz edinmiştir
Ölçmeden, Ankara jeolitiğini düşünmeden cinayet çığlığı atmak cinayetle eşdeğerdir

MÜDAHALENİN DAR KAPSAMLI TUTULACAĞI ANLAŞILMAKTA
Henüz BM Güvenlik Konseyi’nin raporu ve kimyasal silah uzmanlarını  raporları belli değildir. Rusya, Suriye’ye kalkan olmuştur.Avrupa ülkeleri ayak sürmeye başladı, parlamentolarından müdahale kararı çıkartamamıştır.  ABD ise Senato ve Temsilciler Meclisi’ni ikna ile meşguldür. Müdahalenin dar kapsamlı tutulacağı ve sadece belirli noktaların hedefleneceği anlaşılmaktadır. Suriye’de nasıl bir gelişmenin olacağı, operasyonun zamanı belirsizdir ABD Kongresi’nin kararına göre müdahale planı ortaya çıkacakEsad yönetimi ve muhalifler arasında diyalog kanalı açılması arasında bu husus bir kanal olabilecektir. Suriye’nin sağ duyulu bir güzergaha girmesi anlamsız değildir. Müdahale yanlısı bazı ülkeler kendi parlamentolarında meşruiyet ortamı ararken Başbakan’ın dolduruşa gelmesi demokrasimiz için zaaftır.

SURİYE’YE DÜŞECEK HER BOMBANIN YANSIMASI SANILANDAN FAZLA OLACAK
Suriye’ye düşecek her bombanın Türkiye’ye yansıması sanılandan fazla olacaktır
Suriye halkı yine hedef olacak, masum çocuklar yine kefenlere sarılacak

ESAD BİZE SALDIRIRSA VEBALİNE BAŞBAKAN NASIL KATLANACAK
Esad rejimi can havliyle bize saldırırsa bunun vebaline Başbakan nasıl katlanacak?
Şamdan atılacak bir füzenin herhangi bir şehrimize isabet etmesi halinde ne olacağını Başbakan ve akıl hocaları hesap etmiş midir?
Reyhanlı’da olduğu gibi saldırılar olursa Başbakan ne diyecektir?
Şüphesiz Esad rejimi boş durmayacaktır
Suriye’nin ateş altına alınması Türkiye’nin milli birliğini keşmekeşe çevirecektir

HAZIRLIK İÇİNE GİRMİŞLERDİR
Teröristler dağdan şehirlere doğru kafileler halinde inerek yeni saldırılar için hazırlık içine girmişlerdir.En son olarak çekilmenin durduğu haberleri malumun ilanından başka bir manaya gelmemiştir. Bundan sonra PKK saldırılarının sıklaştırılması kuvvetle muhtemeldir. Başbakan Erdoğan hükümeti kendine gelmelidir. Suriye konusunda BM’nin kararı beklenmeli, çözüm için diplomasinin tüm hüner ve beceri yolları kullanılmalıdır. Hükümet dürüst ve içten bir tutum takınmalıdır.
Gerekmedikten sonra savaşın cinayet olacağı bellidir. Ancak Türkiye’nin toprak bütünlüğü için gerekiyorsa hiçbir şeyden çekinilmemelidir. AKP’nin tüm komşularla hasım olması Türk milleti tarafından sorgulanacaktır.
Sözlerimi Başbakan’ın 15 Ağustos 2010 tarihinde Gaziantep’te yaptığı ve bugünle zıtlıklar içeren şu açıklamalarıyla bitirmek istiyorum.
“İçeride sanal tehditler, dışarda düşmanlar üretildi. Türkiye on yıllar boyunca içine kapandı, kapatıldı. Ne dediler? Türkiye’nin üç tarafı denizle, dört tarafı düşmanla çevrili dediler. Biz geldik bu anlayışı yıktık. Bunu en yarın şekilde Gaziantep yaşıyor. Türkiye ve Suriye 7,5 yıl öncesine kadar birbirine hasımla bakıyordu. İki ülke savaşın eşiğine geliyordu. Biz geldik Esad kardeşimle oturduk konuştuk. İstişare müzakere ettik ve Türkiye ile Suriye’yi bölgenin iki dost ülkesi haline getirdik”
Başbakan’ın düştüğü derin tenakuz çukurunun ve yalpalamanın yorumunu sizlere ve aziz milletimize bırakıyorum.

Hürriyet

banner355
Son Güncelleme: 10.09.2013 16:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner418

banner407

banner449

English Russian

banner453

banner381

banner344

banner386

banner349