banner391
banner405

İşte CHP'nin 2015 milletvekili adayları tam listesi

CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir de dahil milletvekili aday listelerinin tamamı açıklandı. İşte CHP 2015 milletvekili adayları tam listesi

İşte CHP'nin 2015 milletvekili adayları tam listesi

banner404
CHP'de tek bir yer dışında listeler tamamdı. Aday listelerinde CHP'nin Ankara 2. Bölge 1. sırası uzun süre boş kaldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kontenjana ayrılmış bu sıraya bir kadın aday yerleştirileceğini daha önce açıklamıştı. Ankara 2. Bölge 1. sırada yer alacak o kadın adayın, Diyanet Vakfı eski Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sucu olduğu iddia ediliyordu. Ancak o ismin Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin 17 yıl genel başkanlığını yapan Şenal Sarıhan olduğu öğrenildi. CHP sözcüsü Haluk Koç yaptığı açıklamada milletvekili aday listesinin saat 17.00'de resmi siteden yayınlanacağını ve listede CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı ve ön seçimde ortaya çıkan isimler dışında farklı bir değişikliğin olmadığını belirtti.
LİSTEYİ YSK'YA İLK TESLİM EDEN PARTİ CHP OLDU  
7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde yarışacak partilerden Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) ilk milletvekili listesini getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) oldu.CHP’nin milletvekili aday listesini YSK’ya Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan getirdi. CHP Ankara listelerindeki ilk sıralara şöyle;
ANKARA 1. BÖLGE
1) Gülsün Bilgehan (kontenjan) 2- Necati Yılmaz 3) Tekin Bingöl (kontenjan) 4- Aylin Nazlıaka 5)Levent Gök (kontenjan) 6- Ali Haydar Hakverdi 7) Bülent Kuşoğlu (Kontenjan) 8- Hikmet Tepe ANKARA 2. BÖLGE
1- Şenal Sarıhan 2- Murat Emir 3- Haluk Koç (kontenjan)  4- Nihat Yeşil Binici 5- Prof. Ali Rıza Erbay 6- Celalettin Koç 7- Semra Dinçer 8- Barış Ozan Vural 9- Ali Yılmaz 10- Servet Ünsal
İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Şafak Pavey (kontenjan) 2. Gamze İlgezdi  3. Gürsel tekin (kontenjan) 4. Barış Yarkadaş  5. Akif Hamzaçebi (kontenjan) 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici (kontenjan) 8. Oğuz Kaan Salıcı  9. İhsan Özkes (kontenjan) 10. Onursal Adıgüzel 11. Ali Özcan 12. Metin Ağırman  13. Kadir Gökmen Öğüt
İSTANBUL 2. BÖLGE
1- Selina Doğan (kontenjan) 2- Aykut Erdoğdu 3- Sezgin Tanrıkulu 4- Dursun Çiçek 5- Enis Berberoğlu 6- Gülay Yedekçi Aslan 7- Sencer Ayata 8- Didem Engin 9- Mustafa Sarıgül 10- Yüksel Mansur Kılınç 11- Cengiz Alp 12- Çetin Soysal  13- Melda Onur
İSTANBUL 3. BÖLGE
1- Bihlun Tamaylıgil (kontenjan) 2- İlhan Cihaner 3- Engin Altay (kontenjan) 4- Ali Şeker  5- Erdoğan Toprak (kontenjan) 6- Eren Erdem 7- Murat Özçelik (kontenjan) 8- Zeynel Emre 9- Mehmet Bekaroğlu (kontenjan) 10- Sibel Özdemir 11- Emine Gülizar Emecan 12- Efkan Bolaç İZMİR 1. BÖLGE
1- Zeynep Altıok (Kontenjan)  2- Musa Çam  3- Tuncay Özkan (Kontenjan)  4 -Tacettin Bayır  5-Özcan Purçu (Kontenjan)  6- Ali Yiğit  7- Murat Bakan  8- Muhsin Kurt  9- Ali Hıdır Uludağ  10- Ednan Arslan  11- Sabri Ergül  12- Sevda Erdan Kılıç  13- Turgay Bozoğlu
İZMİR 2. BÖLGE
1-Selin Sayek Böke (Kontenjan)  2- Kemal Kılıçdaroğlu  3- Zekeriya Temizel (Kontenjan)  4- Mustafa Balbay  5- Aytun Çıray (Kontenjan)  6-Atilla Sertel  7- Kamil Okyay Sındır  8- Ali Engin  9- Hüseyin Sezer  10- Ülkümen Rodoplu  11- Ali Kemal Elitaş  12- Taha Okan  13- Nurgül Uçar YSK Başkanlığı’na teslim edilen CHP milletvekili aday listesi şöyle;  

ANKARA 1. BÖLGE

1- Gülsün Bilgehan (kontenjan)
2- Necati Yılmaz
3- Tekin Bingöl (kontenjan)
4- Aylin Nazlıaka
5- Levent Gök (kontenjan)
6- Ali Haydar Hakverdi
7- Bülent Kuşoğlu (Kontenjan)
8- Hikmet Tepe

ANKARA 2. BÖLGE

1- Şenal Sarıhan
2- Murat Emir
3- Haluk Koç (kontenjan)
4- Nihat Yeşil Binici
5- Prof. Ali Rıza Erbay
6- Celalettin Koç
7- Semra Dinçer
8- Barış Ozan Vural
9- Ali Yılmaz
10- Servet Ünsal

ADANA:

1 ELİF DOĞAN TÜRKMEN
2 ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER
3 İBRAHİM ÖZDİŞ
4 USLUPEHLİVAN
5 MUSTAFA KEMAL ÖZKAN
6 MÜZEYYEN ŞEVKİN
7 RIZA METE
8 AHMET ADIGÜZEL
9 ABDULLAH SEDAT DOĞAN
10 RUKİYE ÇİNKILIÇ
11 AKİF KEMAL AKAY
12 MUSTAFA BİLGİLİOĞLU
13 YÜKSEL KARAASLAN
14 ORHAN SÜMER

ADIYAMAN:

1 MEHMET SELÇUK TABAK 
2 ABDURRAHMAN TUTDERE 
3 FATMA ULUBEY 
4 MEHMET KARAHAN 
5 KARİP BOZKURT

AFYONKARAHİSAR:

1 BURCU KAYIKCI 
2 MEHMET ALİ ECER 
3 MEHMET TUĞRUL AKKUŞ 
4 YALÇIN GÖRGÖZ 
5 BEKİR KASAP

AĞRI:

1 CEMİL ERHAN 
2 MUHAMMED NİDAİ ÖZMEN 
3 MEHMET SIDDIK YEL 
4 ERKAN SAYAN

AKSARAY:

1 MEHMET ÖZTÜRK 
2 HAŞMET TEKİN ÖKÇE 
3 MEHMET ALİ TOPAÇ

AMASYA:

1 MUSTAFA TUNCER 
2 RAMİS TOPAL 
3 DEVRİM ERSOY

ANTALYA:

1 NİYAZİ NEFİ KARA
2 DENİZ BAYKAL
3 ÇETİN OSMAN BUDAK
4 MUSTAFA AK
5 DEVRİM KÖK
6 FİGEN ÇALIKUŞU
7 RAFET ZEYBEK
8 NUSRET BAYAR
9 DENİZ FİLİZ
10 SULTAN YEGEN
11 SEVİNDİK GİZLİ
12 CAVİT ARI
13 GÜRKUT ACAR

14 İBRAHİM KESER


ARDAHAN:

1 ENSAR ÖĞÜT 
2 SEZGİN KAYA

ARTVİN:

1 UĞUR BAYRAKTUTAN 
2 MUSA ULUTAŞ

AYDIN:

1 BÜLENT TEZCAN 
2 METİN LÜTFİ BAYDAR 
3 HÜSEYİN YILDIZ 
4 MEHMET FATİH ATAY 
5 TAYFUN TALİPOĞLU 
6 FERDA ÇAĞLAR ERKUT 
7 FULYA ÜSTÜNDAĞ

BALIKESİR:

1 MEHMET TÜM 
2 AHMET AKIN 
3 NAMIK HAVUTÇA 
4 FİKRET ŞAHİN 
5 ALİ KEMAL DEVECİLER 
6 ENSAR AYTEKİN 
7 İRFAN BARIŞ 
8 İSMAİL AYNUR

BARTIN:

1 MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA 
2 AYSU BANKOĞLU

BATMAN:

1 CELAL AYHAN 
2 AHMET DURMAZ 
3 KEMAL DEMİR 
4 MENDÜH DOĞRU

BAYBURT:

1 MURAT BÜLBÜL 
2 ÖNAL AŞUT

BİLECİK:

1 YAŞAR TÜZÜN 
2 ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET

BİNGÖL:

1 AHMET BAZANCİR 
2 KEMAL SATICI 
3 HÜSEYİN NEGÜZEL

BİTLİS:

1 NASİP UYĞAN 
2 MEHMET KAÇAR 
3 MEVLAN KARABAĞ

BURDUR:

1 MEHMET GÖKER 
2 KADİR KOÇ 
3 OKAN KURD

BURSA:

1 LALE KARABIYIK 
2 CEYHUN İRGİL 
3 ORHAN SARIBAL 
4 ERKAN 
5 NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU 
6 MUSTAFA ŞENYURT 
7 ASÜDE ŞENOL 
8 NURAY ÇOHAN 
9 İSMET KARACA 
10 TAHİR GÜRHAN AKDOĞAN 
11 DENİZ BAYKAL 
12 ÖZGÜR ŞAHİN 
13 NECATİ ŞAHİN 
14 ŞADİ ÖZDEMİR 
15 ERKAN DÖNMEZ 
16 AYŞE ŞAHİN 
17 İNAN KESER 
18 METİN ÇELİK

ÇANAKKALE:

1 MUHARREM ERKEK 
2 BÜLENT ÖZ 
3 AHMET KÜÇÜK 
4 ALİ SARIBAŞ

ÇANKIRI:

1 MURAT BERAT ATALAY 
2 İLHAN TEKİN

ÇORUM:

1 TUFAN KÖSE 
2 MUHARREM BOZDOĞAN 
3 DİNÇER SOLMAZ 
4 SAİM TOPGÜL

DENİZLİ:

1 MELİKE BASMACI 
2 KAZIM ARSLAN 
3 GÜLİZAR BİÇER KARACA 
4 ADİL DEMİR 
5 AHMET DİVARCI 
6 HALİS ÖDEL 
7 ADNAN KESKİN

DİYARBAKIR:

1 MUHSİN KOÇYİĞİT 
2 GÜNDOĞAN MERMUTLUOĞLU 
3 GÜLABİ ŞİMŞEK 
4 MURAT UZUN 
5 MAHMUT AZİZ ŞERAN 
6 ASLI AÇIKGÖZ 
7 MUSTAFA BOZ 
8 AYŞE YELKOVAN 
9 BURHAN ALTAY 
10 VEYSİ ERGÜN

DÜZCE:

1 ZAFER TEBER 
2 ALİ FUAT ŞAŞOĞLU 
3 ÖMER TAŞLI

EDİRNE:

1 OKAN GAYTANCIOĞLU 
2 ERDİN BİRCAN 
3 GÜRKAN GÜNESER

ELAZIĞ:

1 FEYZİ SEPTİOĞLU 
2 YAŞAR KARABULUT 
3 MUSTAFA YAVUZ 
4 FADİME YILMAZ

ERZİNCAN:

1 ERDOĞAN ÖZYALÇIN 
2 YALÇIN TANRIVERDİ

ERZURUM:

1 GONCA AYTAŞ 
2 İSMAİL İME 
3 ORHAN BOZKURT 
4 DİLEK SOMUN 
5 ŞABAN OTURGAN 
6 EDİP CENGİZ

ESKİŞEHİR:

1 GAYE USLUER 
2 UTKU ÇAKIRÖZER 
3 CEMAL OKAN YÜKSEL 
4 ERMAN GÖLET 
5 METİN TOMSUK 
6 ERDAL ÇAKICIER

GAZİANTEP:

1 MEHMET ŞEKER 
2 MEHMET GÖKDAĞ 
3 ALİ PERİ 
4 ALİ SAYIN 
5 ERDAL GEÇİT 
6 SELİM KARAHAN 
7 MİRAY ÇANKAYA BULUT 
8 MUSTAFA ASLAN 
9 MAHMUT KOZBAŞ 
10 ADİLE MERVE ALTINBAŞ 
11 SEMRA HARMAN 
12 AHMET ŞAHİN SEYRAN

GİRESUN:

1 BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU 
2 SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU 
3 İBRAHİM AKGÜN 
4 BASRİ GÜRSOY

GÜMÜŞHANE:

1 MUSTAFA GÜLTEKİN 
2 EDA ÇUBUKÇU

HAKKARİ:

1 YAKUP SAMİOĞLU 
2 GİYASETTİN KOÇ 
3 KEREM KORKMAZ

HATAY:

1 HİLMİ YARAYICI 
2 MEVLÜT DUDU 
3 SERKAN TOPAL 
4 BİROL ERTEM 
5 MEHMET RİYAT KIRMIZIOĞLU 
6 SUZAN ALHASOĞLU 
7 SONAY AYKUT 
8 MEHMET GÖZEL 
9 BİLGEN DUMAN 
10 DÖNDÜ DİLAN BEDİR

IĞDIR:

1 ADİL AŞIRIM

ISPARTA:

1 İRFAN BAKIR 
2 İSA ÖNDER DİNÇTÜRK 
3 MUSTAFA CEYHAN 
4 İZZET BEYDOĞAN

KAHRAMANMARAŞ:

1 KAMİL DALKARA 
2 AYŞE NİLDEN BAYAZIT
3 EYLEM ÇAĞRAŞ 
4 HİLMİ EMRE KAZANCI 
5 KİBAR ÖZDEMİR 
6 SELİM SÜMEN 
7 FATİH VİCDAN 
8 DURAN ÖZDAL

KARABÜK:

1 CEVDET AKAY 
2 MUSTAFA AKAY

KARAMAN:

1 MUSTAFA CEM KAĞNICI 
2 UYGAR TALAY

KARS:

1 ZEKİ NACİTARHAN 
2 ERKAN KARAGÖZ HUKUKÇU
3 AYSEL SADAK İLTAŞ

KASTAMONU:

1 AHMET CANER YENİDÜNYA 
2 HASAN ŞEN 
3 YILMAZ KARAKOÇ

KAYSERİ:

1 ÇETİN ARIK 
2 ALİ PAŞA TAN 
3 AŞKIN GENÇ 
4 FEYZULLAH KESKİN 
5 TÜLİN TEMEL 
6 MUSTAFA ASLAN 
7 AYHAN GÜLSOY 
8 MUSTAFA UTKU SARI 
9 NAHİDE SEVGİ YALÇIN

KIRIKKALE:

1 MURAT ÇAKIRCA 
2 ZİYA KAVLAK 
3 HACI ARAP KARADURMUŞ

KIRKLARELİ:

1 TÜRABİ KAYAN 
2 VECDİ GÜNDOĞDU 
3 MEHMET TUNA SOYKAN

KIRŞEHİR:

1 YILMAZ ZENGİN 
2 RİFAT ERTEM

KİLİS:

1 MEHMET AKİF PERKER 
2 ÖKKAŞ ASLANTAŞ

KOCAELİ:

1 FATMA KAPLAN HÜRRİYET 
2 HAYDAR AKAR 
3 TAHSİN TARHAN 
4 TURAN DUMLU 
5 CUMA KARAVAR 
6 MEHMET TAMER SOLAKOĞLU 
7 AYHAN MUTLU 
8 RASİM MERİÇ 
9 ASUDE FIRAT ÖZKAN 
10 KEMAL NİŞANCI 
11 SABRİYE ŞAHİN

KONYA:

1 MUSTAFA HÜSNÜ BOZKURT 
2 GÜLSÜM FİLORİNALI 
3 MEHMET TURGAY BİLGE 
4 ALİ CEMAL CÖMERT 
5 MEHMET ALİ ÜNAL 
6 ALİ SAYAR 
7 DENİZ İNDİBİ ÇELİK 
8 HÜSEYİN YAĞCI 
9 SAİM SEZEN 
10 ALİ TEKİŞ 
11 MUSA GÖKÇE TEKNİSYEN
12 EMİNE BALIK 
13 MEHMET GAYRETLİ 
14 MEHMET TOPBAŞ

KÜTAHYA:

1 ALİ FAZIL 
2 MEHMET UZUN 
3 FİSUN YILDIZ
4 İBRAHİM SOLMAZ

MALATYA:

1 VELİ AĞBABA 
2 HULİSİ PORGALI 
3 BERNA KARADAŞ 
4 MEMBA KUŞCU 
5 YUSUF SÜRÜCÜ 
6 ETEM KÖRÜKMEZ

MANİSA:

1 ÖZGÜR ÖZEL 
2 MAZLUM NURLU 
3 TUR YILDIZ BİÇER 
4 MUSTAFA BAŞGÜLŞEN 
5 SABRİ TEMEL 
6 SAKİNE ÖZ 
7 ABDULLAH SAKA 
8 HASAN ÖREN 
9 SANİYE AĞGÜL

MARDİN:

1 MEHMET ÇİFTSÜREN 
2 MUHAMMED OLĞAÇ 
3 ÖZLEM KARAMAN 
4 MEHMET FIRAT İNAL 
5 HAMZE EFE 
6 AYDIN PAKSAK

MERSİN:

1 HÜSEYİN ÇAMAK 
2 DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR 
3 AYTUĞ ATICI 
4 MUSTAFA BAYSAN 
5 SERDAL KUYUCUOĞLU 
6 SİBEL GAZİ TABEL
7 EBRU ÇALIŞKAN 
8 SEYİT ÖZANANAR 
9 ALİ KOÇ 
10 NEVİN ZAİMOĞLU 
11 CELAL ÇELİK

MUĞLA:

1 AKIN ÜSTÜNDAĞ 
2 ÖMER SÜHA ALDAN
3 NURETTİN DEMİR 
4 BURAK ERBAY 
5 EMRAH DOĞU 
6 SÜLEYMAN GİRGİN

MUŞ:

1 ŞEMSETTİN ONULER 
2 FEVZİ GÜMÜŞ 
3 YILDIRIM PAÇAL

NEVŞEHİR:

1 HİLMİ BÜLENT TEKİNER 
2 CUMA YORGANCI 
3 OSMAN FAHRİ ERTİK

NİĞDE:

1 DOĞAN ŞAFAK 
2 SEVGİ ÖZBEK 
3 RAMAZAN ERTAN
ORDU:
1 SEYİT TORUN 
2 MUSTAFA ADIGÜZEL 
3 İDRİS YILDIZ 
4 İSA YAZICI 
5 OSMAN GÜNGÖR
OSMANİYE:
1 NİHAT ÇERÇİ 
2 MURAT KOLUÇOLAK 
3 SERPİL DÜZGÜN
4 HATİCE ERDUR
RİZE:
1 KENAN BIYIK 
2 TAHSİN OCAKLI 
3 CANDAN EYÜBOĞLU
SAKARYA:
1 ENGİN ÖZKOÇ 
2 HÜSEYİN AVNİ ŞAHİN 
3 ERDOĞAN ISIR 
4 AYHAN BAL 
5 ELİF ASİYE BAŞER
6 AYŞE KILIÇ 
7 ENİS CEYLAN
SAMSUN:
1 KEMAL ZEYBEK 
2 HAYATİ TEKİN 
3 NESLİHAN HANCIOĞLU 
4 MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN 
5 ŞABAN SEVİNÇ 
6 FATMA NECİLE ÇOKAY 
7 ATIF TOMRUKÇU 
8 ŞEVKİ YILMAZ 
9 MEHMET ATALAY
SİİRT:
1 FIRAT SOYSAL 
2 CİNDİ EREN 
3 KAMİLE BALCI
SİNOP:
1 BARIŞ KARADENİZ 
2 MUSTAFA ACUN
SİVAS:
1 ALİ AKYILDIZ 
2 HAYDAR GÖLBAŞI
3 ULAŞ KARASU 
4 BAKİ ÇOBAN 
5 İSMAİL ŞAHİN
ŞANLIURFA:
1 ALİ MURAT BUCAK 
2 HASAN OĞUL 
3 RESUL BEBE 
4 SEDAT SAĞIR 
5 İSMAİL BAHÇACI 
6 MAHMUT HAN ŞAHİN 
7 AKİLE YEKTAŞ
8 MUZAFFER YİĞİTBAŞI 
9 KEMAL EŞSİZ 
10 AHMET HELVACI 
11 LÜTFÜ KÜÇÜKBAYRAK 
12 CANER ÇAMLIBEL
ŞIRNAK:
1 ABDULLAH GÜKÇE 
2 AGİT AYKUT 
3 HAVA ADİYAMAN
4 ŞAHİN ZİREK
TEKİRDAĞ:
1 FAİK ÖZTRAK 
2 CANDAN YÜCEER 
3 EMRE KÖPRÜLÜ 
4 İLHAMİ ÖZCAN AYGUN 
5 ARZU MANDALI SUCU 
6 ŞERAFETDİN TERZİ
TOKAT:
1 ORHAN DÜZGÜN 
2 GÜLPERİ COŞAR 
3 MİNE BAŞ 
4 SİNAN YAVUZ YAVAŞ 
5 TAHİR YILDIRIM
TRABZON:
1 HALUK PEKŞEN 
2 ALİ TÜREN ÖZTÜRK 
3 AHMET KAYA
4 MURAT ÖZÇİLİNGİR 
5 YAVUZ KARAN 
6 MUSTAFA UZMAN
TUNCELİ:
1 SANİYE BARUT 
2 GÜRSEL EROL
UŞAK:
1 ÖZKAN YALIM 
2 İSMET AKIN 
3 MUSTAFA AYDIN
VAN:
1 NADİR KARTAL 
2 ERKAN NÜKTE 
3 GÜRGİN ASLAN
4 HATİCE GÜLENOĞLU 
5 GÜLCAN İNCE 
6 HAYRULLAH IRTAK 
7 ABUBEKİR YEŞİLOVA 
8 MUHTAR ERDOĞAN
YALOVA:
1 MUHARREM İNCE 
2 MURAT OCAK
YOZGAT
1 HASAN ASLAN NURDOĞDU 
2 ZEYNEP KILINÇARSLAN 
3 GÜLHANIM CEYLAN 
4 HATİCE AÇIKGÖZ
ZONGULDAK:
1 ŞERAFETTİN TURPCU 
2 ÜNAL DEMİRTAŞ 
3 DENİZ YAVUZYILMAZ 
4 HARUN AKIN 
5 ALİ İHSAN KÖKTÜRK
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.