banner391
banner405

Cetvel bıyıklılar İnönü'ye saldırdı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanvekili Ali Gürkan, CHP’nin eski liderlerinden merhum İsmet İnönü’nün 37. ölüm yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, bugün ülkeyi yönetenlerin en ağır saldırılarına maruz kalan İsmet Paşa’nın arkasında İnönü Savaşları, Milli Mücadele ve Lozan olduğunu söyledi.

Cetvel bıyıklılar İnönü'ye saldırdı

banner404
 Alper KUTAY

 İsmet Paşa’ya saldıranların arkasında ise İsmet Paşa’nın mücadele ettiği rüşvet vermekten sabıkalı iş adamları, tarikat ve cemaatlerin olduğunu söyleyen Gürkan, “İsmet İnönü, Millî Mücadele döneminden başlamak üzere en son demokrasiye geçiş aşamasına kadar yüksek sorumluluklar üstlenmiş ve Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına, çağdaşlaşmasına katkı yapmış önde gelen bir devlet adamıdır” dedi.
İSMET İNÖNÜ KURTULUŞ SAVAŞI'NDA ZAFER KAZANMIŞ KAHRAMANDIR
Gürkan, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “İsmet İnönü, partimizin daima gururla ve saygıyla sahip çıkacağı, hiçbir zaman unutmayacağımız, CHP’ye ve Türkiye Cumhuriyeti’ne büyük hizmetler vermiş, milletimizin yetiştirdiği en seçkin devlet adamlarından birisidir. İnönü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün hemen yanında, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında, Sevr’in yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olan Lozan’ın imzalanmasında daima en büyük katkıyı yapmıştır. İkinci Dünya Savaşı badiresinden Türkiye’yi sakınmak için sergilediği üstün nitelikler bütün dünyanın takdirini kazanmıştır. Türkiye’nin demokrasiye, çok partili siyasal yaşama geçişi konusunda çok büyük mücadeleler gerçekleştirmiştir.
İNÖNÜ SAVAŞA GİRMEYEREK ÇOCUKLARI BABASIZ BIRAKMAMIŞTIR
En ağır kişisel saldırılar ona yöneltilmiştir. Topkapı’da ve Uşak’ta taşlanmıştır ama demokrasi mücadelesini hiç tereddüt etmeden kararlılıkla ve sorumlulukla sürdürme çabasını gerçekleştirmiştir. Paşa’nın arkasında İnönü Savaşları, Milli Mücadele, Lozan var. Bugün İsmet Paşa’ya saldıranların arkasında ise İsmet Paşa’nın mücadele ettikleri var, rüşvet vermekten sabıkalı iş adamları var, tarikat ve cemaatler var. Bugün ülkemizi yönetenlerin en ağır saldırılarına maruz kalan da İsmet Paşa’dır. Bugün ülkemizi yöneten bazı tek tip cetvel bıyıklar, İsmet Paşa’nın bıyığına dahi laf etme cüretinde bulunabilmişlerdir. İsmet Paşa’nın ‘Sizi aç bıraktım ama babasız bırakmadım’ sözünü bilmeyenler, Amerika ile askerimiz ve topraklarımız üzerinden pazarlık yaptıklarını unutarak İsmet Paşa’ya saldırdılar.
İSMET İNÖNÜ TÜRK TARİHİNDE ŞANLI BİR SAYFAYA YAZILACAKTIR
Danışmanları tarafından yabancılara, ‘Bu adamı süpürmeyin, kullanın’ denilenler, Lozan kahramanı İsmet Paşa’ya utanmadan ‘Milletin düşmanı’ dediler. İsmet Paşa devlet adamı iken, bugün ona saldıranlar servet adamlığı yaptılar. Bu saldırılardan cesaret alan ve bu saldırıyı yapanlara yaranmak isteyen valilerin, Demokrat Parti’nin 1950’de iktidara geldiğinde CHP’yi kapatıp, İnönü’yü de tarihteki huzurlu yere göndermemiş olması en büyük talihsizliktir. İsmet Paşa Türk tarihinin şanlı sayfalarında yerini her zaman için koruyacakken, bu saldırıları yapanlar ise ilk seçimlerde tarih olacaktır.”

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.