banner391
banner405

Alanya’yı güzel günler bekliyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail’in saldırdığı Mavi Marmara gemisindeki 8 Alanyalı ile kahvaltıda buluştu. Konuşmasında, Gazipaşa Havaalanı ve Akdağ Kayak Merkezi ile ilgili önemli gelişmeler olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Turizm Bakanlığı zengin turist gelmesi için Alanya’da yeni golf sahaları açma hazırlığında. Alanya’yı önümüzdeki süreçte güzel günler bekliyor” dedi

Alanya’yı güzel günler bekliyor

banner404
 AVRUPA Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Gazze'ye insani yardım malzemesi götürürken İsrail'in saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisinde bulunan 8 kişilik Alanya ekibine 'geçmiş olsun' dileklerini iletmek için düzenlenen kahvaltı etkinliği için Alanya’ya geldi. Alanya Öğretmenevi'nde dün sabah düzenlenen kahvaltılı toplantıya Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney ve yönetim kurulu üyeleri, Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir ve Emişbeleni Belediye Başkanı Nurettin Uludağ da katıldı. 
BU ACIYI BİR DAHA YAŞAMAYALIM
Kahvaltı sırasında kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, “İnşallah böyle bir acıyı bir kez daha ne ülkemiz ne de dünya bir kere daha yaşamaz. Dilerim ki iyi niyetli çabalar ortada kalmaz ve amacına ulaşır. Kayıplarımızın telafisi mümkün değil, o ayrı bir acı. Ama sanıyorum dünya milletleri İsrail’in nasıl bir ülke olduğunu ancak böyle anlayacaktı. Yaşanan bu acıya rağmen bu olay, Gazze’deki insanların dünyanın her yerinde dostlarının olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Ben Gazze’de saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde olan ve şu an burada, aramızda olan kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. 
İSRAİL DÜNYADA YALNIZ KALDI
Sipahioğlu’nun ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yapan AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail askerlerinin Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırının resmen katliam, devlet terörü, insanlık ve hukuk dışı bir olay olduğunu söyledi. Bu olayla ilgili soruşturmanın İsrail tarafından yapılmasını doğru bulmadığını belirten Çavuşoğlu, “Bu arkadaşlarımızın insanlık ve barış adına yaptıkları bu girişim gerçekten çok anlamlıdır. Dünyanın bundan çıkarması gereken dersler var. İsrail'in şu andaki yönetimi bundan ders çıkarır mı bilmiyorum ama sanırım dünya bu olaylardan bir ders aldı. Maalesef uluslararası sularda İsrail ordusunun o savunmasız insanlara nasıl saldırdığını gördük” dedi. 
BU KATLİAMIN GEREKÇESİ OLAMAZ
Yaşanan bu olayların resmen katliam, devlet terörü, insanlık ve hukuk dışı bir olay olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “İsrail değişik bahaneler bulmaya çalışıyor. Dünyanın değişik bölgelerinden ufak tefek de olsa çatlak sesler geliyor. Neticede ortada bir gerçek var. İsrail'in yaptığı bu katliamın hiçbir gerekçesi olamaz. Bu olayın hiçbir din ve kutsal kitapta yeri yoktur. En küçük vicdanı olan hiçbir canlı bu olayı kabul edemez. Dolayısı ile bunun mazereti olamaz. Bu olayın bir an önce araştırılması ve bedelinin de İsrail tarafından ödenmesi gerekir” şeklinde konuştu. 
İSRAİL'E GÜVENİMİZ KALMADI
Bu olayı uluslararası platformda gündeme getirdiklerini ifade eden Çavuşoğlu, “Bu olayla ilgili soruşturmanın da İsrail tarafından yapılmasını doğru bulmuyoruz. Bunu tarafsız, bağımsız, uluslararası örgütler tarafından yapılması gerekiyor. Bu katliamı savunan ve ödüllendiren yönetimden tarafsız, bağımsız ve objektif bir araştırma ve soruşturma yapması beklenemez. Dolayısı ile biz İsrail yönetimine güvenmiyoruz. Çünkü hukuku bilmeyen, insani değerlerden yoksun bir şekilde hareket eden bir yönetimin böylesine bir katliamı doğru bir şekilde araştıracağını düşünmüyoruz, inanmıyoruz ve güvenmiyoruz. Belarus hariç tüm Avrupa'yı kapsayan en büyük uluslararası örgüt olan Avrupa Konseyi ve konseye bağlı Parlamenter Meclisi olarak bu işin takipçisiyiz” diye konuştu.  
AKPM ACİL OTURUM YAPACAK
Avrupa Konseyi’nin değerlerinin insan hakları, hukukun üstünlüğü ve demokrasi olduğunu dile getiren Çavuşoğlu şöyle konuştu: “Şimdi bu olayda bunlardan hangisini görüyoruz? Bu olayda bunların hepsinin ihlal edildiğini görüyoruz. Kendi denizi olmayan uluslararası suların ortasında İsrail bu katliamı gerçekleştirmiştir. Bu olayı Avrupa Konseyi'nin gündeminde tutmaya çalışacağım. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanı olan Makedonya Dışişleri Bakanı Antonio Milososki de bu konuda net bir açıklama yapmıştır. Önümüzdeki 2 hafta içinde Strazburg'da bu konu ile ilgili bir acil oturum, sonunda da bir rapor ve karar çıkarılması konusunda karar alındı. Şu anda başkanlık divanındaki tüm arkadaşlarımız bunun mutlaka yapılması için destek veriyor. İsrail'e bu katliamları yaptıran olay ise dünyanın bugüne kadar İsrail'in yaptıklarına sessiz kalmasıdır. Daha bugüne kadar İsrail'in yaptıkları karşısında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden bir karar bile çıkmamıştır. İsrail bugüne kadar insan haklarını birçok kez ihlal etti. Ancak dünya buna sessiz kaldı.”
ALANYALI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na, Alanya gibi güzel bir kent yarattığı için teşekkür ettiğini dile getiren Çavuşoğlu, “Avrupa’da gittiğim ülkelerde Alanyalı olduğumu söylediğim zaman, Alanya’nın ne kadar güzel bir kent olduğunu herkes söylüyor. Alanya Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan da geldiği günden beri tam bir koordinasyon şefi gibi başarıyla çalışıyor. Bu kentin daha da güzelleşmesi için iktidar olarak elimizden ne geliyorsa yaptık. Örneğin Alanya’nın hem doğusunda hem batısında şu anda çalışmayan bir arıtma kalmadı. Alanya’nın hiçbir bölgesinde, derelerden gelen sular dışında denize akan bir damla pis su kalmadı. İnşallah o derelerin olduğu yerlerde de kanalizasyonlar yapılacak. 
GAZİPAŞA HAVAALANI'NI BİZ BİTİRDİK
Alanya’nın arıtma ve yol dışında enerji ihtiyacı da vardı, onları yapmaya da başladık. Alanya’nın görsel olarak daha da güzelleşmesi için tüm elektrik hatlarını yer altına almaya başladık. Ama Alanya’nın yıllardır büyük bir özlemi vardı. Benim ilk delikanlılık çağlarımdan beri Gazipaşa Havaalanı’nın açılması konusu en çok konuşulan konuydu. Yıllarca Alanya’daki tüm kesimlerle işbirliği yaparak havaalanında yüzüp işin kuyruğuna geldik. Gazipaşa Havaalanı’na yurt dışı uçuşların başlayabilmesi için gereken 3C izni konusunda Başbakanımız Sayın Erdoğan’ın direkt talimatı oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 3C izin belgesini Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne gönderdi. 
KIŞ TURİZMİ NEFES ALDIRACAK
Şu anda Gazipaşa Havaalanı’nı işleten TAV firmasının birkaç evrak eksiği olduğunu, bunun da en geç bir hafta içerisinde tamamlanarak DHMİ’ye teslim edileceğini öğrendik. Yurt dışı uçuşların önümüzdeki haftaya başlayacağını tahmin ediyorum. Bu aşamadan sonra bize düşen görev pisti uzatmaktır. Büyük gövdeli uçakların inmesi için pistin uzaması gerekiyor. 3C izni verildikten sonra pistin uzatılması sürecini başlatacağız. Akdağ Kayak Merkezi’nin açılmasıyla birlikte kış sezonunda da turizmi başlatmayı hedefliyoruz. Beş yıldır bu projenin takipçisiyiz. Yaban Hayatı Koruma Alanı’ndan Milli Parklar’a çevirdik. Turizm Bakanlığı önce karşı çıktı ancak sorunları aşarak projeyi tahsis sürecine kadar getirdik. 
YENİ GOLF SAHALARI YOLDA
Tahsis çıktığı andan itibaren buraya yatırımcıları yönlendirerek projenin başlamasını sağlayacağız. Gazipaşa Havaalanı ve Akdağ Kayak Merkezi açıldığında Alanya’nın yıllardır özlemini duyduğu kış turizmi de başlayacaktır. Öte yandan Alanya ve beldelerinde yeni golf sahaları oluşturarak zengin turisti Alanya’ya çekmeyi hedefliyoruz. Bir ay önce Turizm Bakanlığı’ndan bir heyet Alanya ve beldelerinde keşif gezisi yaparak golf sahaları belirlediler. Normal bir turist haftada 500 Euro harcarken golf turizmi için gelen bir turist 1.850 Euro harcamaktadır” dedi.
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.