GÜNDEM Haberleri Tümü

Onura hedef büyüttü

Alanya’da faaliyet gösteren Onura Gıda, içecek sektöründe Türkiye’de söz sahibi olmayı hedefliyor

ONURA Gıda İçecek Turizm Pazarlama İthalat İhracat Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pehlivan, şirket faaliyetlerinden bahsetti. Firmalarının 1996 yılında sektöre çeşitli markaların distribütörlüğünü yaparak adım attığını söyleyen Pehlivan, 2000 yılında ithalat faaliyetlerine yöneldiklerini kaydetti. Almanya, İspanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinden ithalat yapan firmanın günümüze kadar nasıl geldiğini anlatan Pehlivan, "Şirketimiz kaliteli ürün, zamanında teslimat, ilkeli ticaret gibi kavramları benimsediği için günümüze kadar geldi. 2010 yılı itibari ile Avrupa’dan ithal ettiğimiz ürün çeşidi 30'u buldu. İthal ettiğimiz ürünlerimizin Türkiye distribütörlüğünü yine biz gerçekleştiriyoruz. Bunların yanı sıra firmamız ‘İllegüp Şarapları’nın da Alanya, Manavgat ve Antalya bölgesinde distribütörlüğünü yapıyor. 
Firmamız, Manavgat'ın Taşağıl beldesinde 12 bin metrekare arazi üzerine kurulu 5 bin metrekare
kapalı alanı bulunan bira fabrikasının inşasını tamamladı. Gerekli resmi izin ve bürokratik tüm işlemleri sonuçlanan tesisin makine kurulumu önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Fabrika için gerekli olan bütün makine ve teçhizatlar Almanya’dan alınmış olup, kurulumu tamamıyla alman teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir.
Fabrikayı 2014 yılı sezonu itibarı ile tam teçhizat faal duruma getirmeyi planlıyoruz. Fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 15 milyon litre. Arz talep ilişkisine dayanarak şişe üretimi de yapmayı planlıyoruz. 2014 yılında amaçlanan bir diğer faaliyet alanı ise bütün import ürünlerin ithalatını yapmak. Ülkemizin turizme hizmet eden bütün bölgelerinde bayilerimiz mevcut. Hedefimiz tüm Türkiye genelinde ürünlerimizle söz sahibi olmak ve ürünlerimizi birer marka haline getirmektir" dedi. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz