GÜNDEM Haberleri Tümü

Birinciler belli oldu

AKED tarafından düzenlen okullar arası '50 Şiir, 50 Şair' konulu şiir yarışmasının finali, Maceracı Murat Yeni'nin sunumu ile gerçekleşti

ALANYA Alaaddin Keykubat Eğitimciler Derneği (AKED) tarafından düzenlenen '50 Şiir, 50 Şair' adlı şiir yarışmasının finali büyük bir coşku ile gerçekleşti. Alanya Eşgilik Düğün Salonu'nda düzenlenen yarışmanın finali ise Samanyolu Televizyonu'nun (STV) sevilen sunucusu Maceracı Murat Yeni'nin sunumu ile yapıldı. Yarışmanın jüri üyeleri, eğitim ve medya dünyasının isimlerinden oluştu. Dursun Ali Erzincanlı'nın jüri üye başkanlığı yaptığı yarışmanın diğer jüri üyeleri ise Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Aysun Gündüz Önal, Emekli Öğretmen Haşim Yetkin, Alanya Televizyonu (ATV) Haber Müdürü Ahmet Tunç, Nimet Alaattinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Adem Gökbelen ile Edebiyat Öğretmeni Ekrem Kara yaptılar. Elemelerin 21 Mart 2013 tarihinde yapıldığı yarışmaya toplamda 37 okul katıldı. İki etaptan oluşan finalde ise yarışmada ortaokul ve liseden finale kalan 10 öğrenci arasında birinci, ikinci ve üçüncü belirlendi. Ortaokul Kategorisi'nde dereceye giren isimler ise şu şekilde oldu: "1. Avsallar Halıcı Orhan Ortaokulu'ndan Esra Aldemir, 2. Konaklı Gazi İlköğretim Okulu'ndan Seher Buse Aydın ve 3. Özel Ufuk Ortaokulu'ndan Saniye Nur Salvur." Lise Kategorisi'nde ise "1. Anadolu Teknik Lise’sinden Onur Ulaş Durak, 2. Arıkan Yılmaz Dim Lisesi'nden Büşra Özçelik ve 3. Hasan Çolak Anadolu Lisesi’nden Gizem Nur Aytekin."
Dereceye birincilikle giren öğrencilere tablet bilgisayar, ikincilere fotoğraf makinesi ve üçüncülere ise MP4 çalar ödülleri verildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz