Yarışma başladı
- Erkan UYSAL

Özden, "Usta şefler yine 9 dalda 13 etapta canlı yarışacaklar. Ayrıca 12 kategoride DİSPLAY yarışma gerçekleştireceklerdir. Bunun yanında  üç günün sonunda yılın en genç öğrenci aşçısını, okullar arası ekip birincisini, yılın usta aşçısını ve en iyi otel ekibini de seçeceğiz.  Yarışmamıza yurtdışından jüri olarak katılan Şili, Peru, Finlandiya, İtalya, Azerbaycan, Bolivya, Ukrayna, Porto Riko'dan argela aşçılık kuruluşlarından başkanlar ve temsilcileri katılıyor.  Bu yarışma 6-10 Şubat 2013'te İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'nde yapacağımız kıtalararası gostronomi ve yemek yarışmasına hazırlanan öğrenci ve şef aşçılarımız için kendilerini deneme fırsatı bulmuş olmaları açısından faydalı olacaktır" dedi.
'KITALARARASI İLAN EDİLDİK'
Sonra konuşan Manav da, "Önümüzde bu yarışmadan sonra İstanbul Uluslararası Muftak Günleri, İstanbul Uluslararası Gastronomi Yarışması var. 2011'de 93 ülkenin üye olduğu vakıfta 27 kesinleşmiş, resmileşmiş yarışma var. Bunların en önündeki bizimki. Buna Continental deniliyor. Yani kıtalararası ilan edildik. İki şekilde dünyada birinci sıradayız. Yarışma olarak birinciyiz. Katılım olarak yerli ve yabancı öğrenciler katılıyor. Bunun sayısı da 3 bini geçiyor" şeklinde konuştu.   
'ALANYA'NIN YAPAMAYACAĞI YOK'
Daha sonra konuşan Sipahioğlu ise, Alanya'nın yapamayacağı hiçbir şeyin olamayacağını söyledi.
Konuşmaların sona ermesinin ardından 'Öğrenciler Arası Balık Yarışması' gerçekleştirildi. aşçılar yarışmaya başladılar. Yarışma 4 Kasım'a kadar devam edecek.   
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner324

banner322

banner323

English Russian

banner321

banner294

banner220

banner138