banner391
banner405

Rüzgar’dan üreticiye ‘Proje hazırlayın’ çağrısı

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Alanya İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, Kırsal Kalkınma Yatırımları’nın Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi konulu 2012/64 No'lu Tebliğ’in 4 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandığını söyledi.

Rüzgar’dan üreticiye ‘Proje hazırlayın’ çağrısı

banner404
 Rüzgar, çiftçilerin Alanya İlçe Müdürlüğü’nden Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi hakkında bilgi almalarının yararlı olacağını belirterek, 
“Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesini, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesini, gıda güvenliğinin güçlendirilmesini, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulmasını, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılmasını ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amaçlanıyor” dedi. İlçe Müdürü Rüzgar, program kapsamındaki yatırım konularına ilişkin proje hazırlayarak hibe başvuru dosyası vermek isteyen yatırımcıların, 2 Kasım 2012 tarihi mesai bitimine kadar hibe başvuru evraklarını Antalya İl Müdürlüğü’ne sunmaları gerektiğini sözlerine ekledi. Ekonomik yatırım konularında yatırım tutarı ve destekleme oranlarına değinen Rüzgar, şunları söyledi: “Ekonomik yatırımlar için proje başvurularında hibeye esas proje tutarı, gerçek kişi başvurularında 150 bin TL’yi, tüzel kişi başvuruları için ise 600 bin TL’yi geçemez. Hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verilir. Diğer yüzde 50’si oranındaki tutarı başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlüdür. Proje bütçesi KDV hariç hazırlanır. Yatırımcıların, daha geniş bilgi almak için Antalya İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor” diye konuştu.

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.