ÖHEP TALISe çağrıldı
ÖHEP Koleji’nden konu ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:
"Açılış konuşmasını Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu’nun yapacakları söz konusu konferansa, Bakanlığımızın üst düzey yöneticileri, YÖK Başkanı ve bazı eğitim fakültelerinin dekanları, akademisyenleri, Bakanlık Müfettişleri, öğretmen sendikaları ve medya temsilcileri katılacaktır. Konferansa aralarında “TALIS” uygulaması yapılan okullardan öğretmen ve okul müdürlerinin de bulunduğu toplam 150 kişinin katılımı uygun görülmüştür.
TALIS araştırması ile ulusal düzeyde öğretim ve öğrenmenin geliştirilmesi ve okulların etkili okullara dönüştürülmesine yönelik farklı yaklaşımların üretilmesi amaçlanmıştır. 
Uluslararası Öğretme ve Öğrenme Araştırması (TALIS) ülkemiz dahil yirmi üç ülkenin katılımıyla 2008 yılında gerçekleştirilmiştir. Hazırlıklarına 2006 yılında başlanan çalışmanın ilk sonuçları 2009 yılının ortalarında kamuoyu ile paylaşılmıştır.
TALIS araştırma sürecinde 200 okul müdürüne ve asil olarak programın uygulandığı her okuldan 20 öğretmene anketler uygulanmıştır. TALIS Ulusal Konferansında etkili öğretmen ve öğrenme ortamlarının oluşturulmasına yönelik hem uluslararası TALIS raporu hem de ülkemiz özelinde TALIS Ulusal Raporundan derinliğine ve uygulamaya yönelik sonuçlar çıkartılacaktır. 
Konferans programına göre, 29 Nisan 2010 Perşembe günü Antalya Belek’te yapılacak konferansta ; ÖHEP Koleji yönetici ve öğretmenlerinin de katılacağı eşzamanlı çalıştaylar yapılacaktır. Sayın Bakanımız konuklara akşam yemeği verecektir. 30 Nisan 2010 Cuma günü çalıştay raporlarının sunumu ve genel değerlendirmelerle konferans sona erecektir.
Konferansta; TALIS Direktörü, OECD Eğitim Direktörü ve Sayın Bakanımız, öğretme ve öğrenme alanında yapılan çalışmalarla ilgili sunumlar yapacaktır."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner346

banner345

banner339

English Russian

banner344

banner294

banner220

banner138

banner347