banner391
banner405

İş bıraktılar

HÜKÜMETİN son turda zam teklifini yetersiz bulan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Alanya Şubesi üyeleri bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

İş bıraktılar

banner404
 Erkan UYSAL
Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Alanya Temsilcisi Hacı Mehmet Altuntaş, yapacakları basın açıklamasıyla hükümete bir protesto, uyarı vermiş olacaklarını söyledi. Altuntaş, "Lakin bizim hareketimiz burada bununla da sınırlı kalmayacaktır. Bugüne kadar ekonomi politikaları bizim de hoş gördüğümüz, benimsediğimiz doğrultuda memleketimizin gelişimine, büyümesine katkı sağlayacak şekilde devam etti. Bizler memurların, öğretmenlerin, sağlık çalışanlarının, doktorların genel bütçeden aldığı payın elbette ki bugüne kadar yeterli olmadığını biliyorduk. Lakin memleketin dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik krizle eşgüdümlü bir şekilde yaptığı açılımlara, çalışmalara engel olmamak kaydıyla bugüne kadar çok da fazla sesimizi yükseltmedik. Ancak Türkiye'nin dünyanın en çok, en hızlı büyüyen ülkesi olduğunun her tarafta açık bir şekilde ilan edildiği, Yunanistan ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerine bakarak bizim ekonomik olarak çok geliştiğimiz, Çin'den sonra en çok büyüdüğümüz söylenirken bizler memurun, emeklinin  ve diğer kesimin ekonomiden hiçbir şekilde pay almadığını görüyoruz. Eğer Türkiye büyüyorsa, Türkiye yüzde 7-8'lik bir kalkınma yakalamışsa, bunda elbette ki çalışanların da büyük bir payı var.  Hatta en büyük pay bizlerindir. Bizler de insanca yaşama, haklarımızı, hukukumuzu koruma gibi arzularımızı bu meydanlarda dillendirmeye devam edeceğiz. Memur-Sen Konfederasyonu'nda Eğitim-Bir-Sen sendikası olarak bugün (dün) bütün Türkiye'de iş bırakma kararı almış bulunuyoruz. Genel merkezimizin aldığı bu karara Alanya teşkilatı da katılmış ve Alanya'nın bütün okullarında öğretmen arkadaşlarımız iş bırakma eylemine katılmış bulunmaktadır" dedi. 
"PROTESTOMUZA DEVAM EDECEĞİZ"
Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Süleyman Karaman da, "Verilen komik zamları
protesto için buradayız. Bu zamlar revize edilmediği sürece daima protestomuza devam edeceğiz. Ekonominin her zaman büyüdüğü söyleniyor. Ama bu büyümeden nedense memurlar payını alamıyor. Biz bu payı istemek için buradayız. Sağlık çalışanları 65 yaşına kadar çalışmak zorunda bırakılmıştır. Bunun sebebi emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı çekmeleridir. Bütün kurumlardaki ek ödemelerin emeklilere yansıtılmasını istiyoruz. Hükümet tarafından verilen zamlar revize edilmediği sürece istediğimiz şekilde dikkate alınacak şekilde teklifle gelinmediği sürece protestolarımız devam edecektir. Sosyal yardımlar, aile yardımları gibi bütün sosyal yardımların düzeltilmesini, iyileştirilmesini istiyoruz. Enflasyona memurumuzu ezdirtmeyeceğiz diyen yetkililer maalesef Gelir Vergisi nezdinde memurunu boğmuştur. Memurun üzerindeki Gelir Vergisi yükünün hafifletilmesini istiyoruz. Bu zamlar revize edilmediği, yükseltilmediği sürece protestolarımız devam edecektir" şeklinde konuştu.

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.