banner391
banner405

Cennet vaadiyle para topladılar!

Hadis-i şerifler, Kur'an-ı  Kerim'den ayetlerin yanı sıra cenneti vadedecek ve Hazreti Muhammed'in adını  kullanacak kadar ileri giden FETÖ mensupları, kirli faaliyetlerini  gerçekleştirecek finansmanı din istismarcılığı yaparak sağladı. Sohbetlerde  devamlı bahsedilen Fetullah Gülen'in kitapları okutulup CD'leri izletiliyordu.  Toplantıların etkili olması için ağlama seansları düzenleniyor ve sohbete  katılanlara, "himmet" listesini ahirette Hazreti Muhammed'in kontrol edeceği, o  gün geldiğinde listede ismi bulunmayanların pişman olacakları söyleniyordu.  Sohbet toplantılarında "Allah rızası için" denilerek, cemaat öğrencileri adına  burs ve kurban parası isteniyor, bu para dini sohbet yapan kişilerin yanındaki  muhasebecilere ödeniyordu

Cennet vaadiyle para topladılar!

banner404
FETHULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ)  yıllarca dini maske olarak kullanıp, terör faaliyetlerine "himmet" adı altında   para topladı. Hadis-i şerifler, Kur'an-ı Kerim'den ayetlerin yanı sıra cenneti  vadedecek ve Hazreti Muhammed'in adını kullanacak kadar ileri giden FETÖ  mensupları, böylece kirli faaliyetlerini gerçekleştirecek finansmanı, kişilerin  manevi değerleri üzerinden din istismarcılığı yaparak  sağladı.
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Türkiye'nin en büyük ve kanlı  darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ mensupları, dine hizmet ettiği gerekçesiyle  kendisini meşrulaştırarak, çalışmalarını büyük bir gizlilikle yürüttü.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede de Gülen  cemaatinin, "İslam'ın yayılmasına hizmet eden, dindar gençlik yetiştirilmesine,  ülkesine, devletine bağlı, çalışkan, hayırsever bir topluluk oluşturulmasına,  ülkeyi barışa, huzura ulaştırmak için çalışan, okul ve yurt açarak gençlerin  okuması ve ülkenin kalkınmasına adayan, gariban ülkelere ilim, irfan götüren,  ülkemizin milli marşını, dilini, kültürünü öğretmek için çabalayan topluluk  olarak topluma algılatıldığı" kaydedilmişti.
Hareketin masum olmadığı, devlet ve toplum nazarında devleti ele  geçirme amacını başarılı şekilde gizlediği bildirilen iddianamede, "Cemaat, bir  yanda içki içenleri, kumarbazları, tefecileri bünyesine alırken, diğer yanda  dindar ve muhafazakar kesimlere hitap etmiştir. Toplumdaki her kesime veya kişiye  nabza göre şerbet verilerek meşruluk sağlanmıştır. Din, onlara toplum nezdinde  önemli bir meşruluk alanı sağlamıştır." değerlendirmeleri yer almıştı.
FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında okullarında eğitim gören  öğrencilerin ve sohbete katılanların ifadeleri de örgütün kirli çıkarlarına dini  ne denli alet ettiğini gözler önüne serdi.
FETÖ'nün yurtiçi ve yurtdışı yapılanmaları, yürütülen soruşturmalarla  bir bir çökertilirken, kurduğu dershane, okul ve yurt gibi kurumlarla çok sayıda  insanı ağına düşüren örgütün, finans desteği sağlamak için köyleri dahi gezerek,  insanların milli ve manevi değerlerini sömürdüğü, bu yolla yardım topladığı  ortaya çıktı.
"İl, eyalet ve bölge imamı" olarak koordine olan FETÖ mensuplarına  örgüte kaynak sağlamak için çeşitli bölgeler tayin edilmiş, bu kişiler her ayın  sonunda bağlı oldukları bölgelerde "himmet" toplantıları yaparak, alınan  kararlara göre faaliyetlerini gerçekleştiriyordu.
Ayrıca yapılan sohbet toplantılarında "Allah rızası" için denilerek,  cemaat öğrencileri adına burs ve kurban parası isteniyor, bu para dini sohbet  yapan kişilerin yanındaki muhasebecilere ödeniyordu.
Toplantılarda, mütevelli heyetine girenlere de içinde tespih, takke ve  cübbenin bulunduğu çeşitli hediyeler takdim eden FETÖ mensupları, en çok yardım  toplayan mütevelli üyesine ise Fetullah Gülen'in bizzat üzerinde namaz kıldığını  belirttikleri seccadeyi hediye olarak sunmayı vadediyordu.
Sohbetlerde devamlı olarak bahsedilen Fetullah Gülen'in kitapları  okutulup CD'leri izletiliyordu. Toplantıların etkili olması için ağlama seansları  düzenleniyor ve sohbete katılanlara, "himmet" listesini ahirette Hazreti  Muhammed'in kontrol edeceği, o gün geldiğinde listede ismi bulunmayanların pişman  olacakları söyleniyordu.
Hazreti Muhammed'i Ekim 2014'te gerçekleşen HSYK seçimlerinde de hain  planlarına alet eden örgüt, "Gülen'in rüyasında Kabe'ye gittiğini, Hz. Peygamber  ile görüştüğünü, Hz. Peygamber'in 'Seni üzüyorlar değil mi?' diye sorduğunu,  bunun üzerine Gülen'in 'evet' manasında başını sallayıp ağladığını, bunun üzerine  Hz. Peygamber'in 'Merak etme az kaldı' şeklinde cevap verdiğini" anlatarak, "HSYK  seçimlerini kesinlikle bağımsız aday denilen şahısların kazanacağını, onlar için  oy vererek oy istenmesi gerektiğini" belirterek oy topluyordu.
Gençleri hedef alan FETÖ'nün bir mensubu, Erzurum'daki bir kolejde  yapılan sohbete katılan ve doğu illerinden gelen 60'a yakın öğrenciye, Fetullah  Gülen ile bizzat görüştüğünü belirterek, "Hz. Muhammed'in ölümünden sonra dünyaya  her yüzyılda bir büyük din aliminin geldiği ve toplamda 14 alimin geleceği,  Bediüzzaman Said Nursi'nin 13. alim olduğu, sözde 14. alimin ise Fetullah Gülen  olduğu, Gülen'in her gece uykusunda Hz. Peygamber ile görüştüğü ve İslam aleminin  problemleri hakkında istişare ettiğini" anlatmıştı.

İĞNE UCU KADAR YARDIM EDENLERİ CENNETE ALACAKMIŞ
Fetullah Gülen'in ABD'de bulunmasına da Gülen'in burayı  "Müslümanlaştırmak" için kaldığı kılıfını bulan FETÖ'cülerden bir sohbet  hocasının, "Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde durup kendi cemaatine  iğne ucu kadar yardım etmiş kişilerin cehenneme girmesine izin vermeyerek,  cennete alacağını" söyleyecek kadar ileri gitmesi, din istismarcılığının boyutunu  gözler önüne serdi.
Ayrıca sohbete katılan kişilere kendi belirledikleri evleri  zimmetleyen örgüt, kişilerden bu evlerdeki "zekat" olarak ayrılan parayı  toplamalarını ve "abi" ya da "sohbet hocası"na vermesi isteniyordu.
Himmet paralarını sadece sohbetlerde toplamakla kalmayan örgüt,  burs,  kurban, öğrencilere yardım adı altında kişilerin iş yerlerine giderek, çek ve  senetle tahsilat yapıp finansman sağlıyordu.
Her sohbet grubunun yılık toplaması gereken miktarı da önceden  belirleyen cemaat, bu hedeflerine ulaşmak için yine dini alet ederek, sohbet  toplantılarında hadis-i şerif ve ayetlerin açıklamalarında genellikle para  vermeyle ilgili konuları ön plana çıkarıyordu.
Yine bankaların memurlara verdiği promosyonların "haram" olduğu  belirtilerek, bunun örgüte verilmesi istenirken, "umre promosyonu" ile daha düşük  bir bedelle umreye gönderilen kişilerden dönüşte zorunlu olarak çok sayıda  öğrenciye burs vermesi talep ediliyordu.
Bölgelerde toplanan yardım miktarlarını sohbetlerde slaytla  göstererek, çok yardım toplayanların takdir edici bir şekilde reklamını yapan  cemaat, kişiler arasında itibar yarışı oluşturarak daha fazla yardım toplanmasını  sağlıyordu.

"FETÖ PDY HAREKETİ SAHTE BİR MEHDİ HAREKETİDİR"
Tarihinde ilk kez olağanüstü toplanan Din Şurası'nın sonuç  bildirgesinde, FETÖ/PDY'nin açık bir din istismarı hareketi olduğu vurgulanarak,  FETÖ PDY'nin, gizli ve karanlık emellerine ulaşmak için her türlü yolu mübah  gören, dini ve dini duyguları istismar eden, milletin zekatını, sadakasını,  kurbanını çalan, evladını elinden alan, dinin temel değerlerini ve kavramlarını  tahrif ve tahrip eden, gayri İslami ve gayri ahlaki tutum ve davranışlarla fitne,  fesat, yalan ve desiselerle kendine insan ve imkan devşiren, devletin tüm  organlarına sızarak, milletin geleceğini ipotek altına almaya çalışan ve son  darbe girişimiyle millet tarafından suçüstü yakalanan bir örgüt olduğu  belirtildi.
FETÖ PDY’nin liderine atfedilen "din alimi" ya da "hocaefendi"  sıfatlarının İslam ile bağdaştırılamayacağı belirtilen bildirgede, "FETÖ PDY  sahte bir mehdi hareketidir" tanımlaması yapıldı.


 
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.