banner391
banner405

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte, Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları

Bahçeli'den önemli açıklamalar

banner404
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte, Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları:
Öldüren de Müslümandır. Ölen de Müslümandır. Müslümanların inançlarına saldırı yapılmaktadır. Müslümanlar birbirini yiyip tüketirken arka tarafta haritalarla oynanmaktadır. İslam toplumları da buna alet olmaktadır.
Mezhep çekişmesinin Türkiye’ye yansıması için yoğun çabalar sarf edilmektedir. İnanan, inanmayan doğulu batılı gibi ayrımlarla Türk milleti parçalanmaya çalışılmaktadır. AKP yıllardır beri Alevi çalıştayları düzenlemekte umut tacirliği yapmaktadır. Davutoğlu yeni bir çalışmadan bahsetse de Alevi arkadaşlarımızın isteklerini karşılaması mümkün görülmemektedir.
Milli birlik ve beraberlik içinde çözüme kavuşturulmalı. Dün ne dediysek bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Siyaset kurumu bu konuda günü birlik hesap yapmadan insiyatif almalıdır. İlk şart dürüstlük, adil özveri ve kültürel dokumuzun zarar görmemesidir. Herkesin gönül huzuruyla benimseyebileceği çözümler bulunmalı. Bireysel hak ve özgürlüklerin üstesinden gelebiliriz. Siyasetle ilgili her türlü konunun konuşulacağı yer TBMM’dir. Her engel aşılacaktır. Alevi kardeşlerimizin sorunlarını milli birlik duygusuyla ele almak ve kapsamlı çözümler üretmek kaçınılmaz sondur. Hiç kimse Türk kültürüne yaptıkları katkıyı kimse yok sayamayacaktır. Alevi İslam inancı dairesinde neyin doğru olduğunu bilecekler bellidir. Dışarıdan gazel okumaya gerek yoktur. Bizleri bir millet falan Alevi kardeşlerimiz de vardır. Ayrılmaz bir parçamız olarak kültürümüzde görülmüşlerdir. Biz onlarla birlikte bir milletiz. Mayamızda onlar da vardır.
Artık ön yargıları kırmalı, kuşkuları yenmeliyiz. Alevi kardeşlerimizin isteklerine cevap vermeliyiz, onları duymazdan gelemeyiz. Mesele cem evi, cami karşıtlığı olarak değerlendirilmemelidir. Hz. Muhammed hepimizin peygamberi, HZ. Ali hepimizin kahramınıdır. 
Cem de bizimdir, semah da bizimdir. Cem evi de bizimdir, cami de bizimdir. 12 İmam da bizimdir, erenler, arifler de bizimdir. Bizim aramızdan ayrık otları geçemeyecektir. Ne sünniden geçeriz, ne yavuzu unutur ne de İsmail’e yüz çeviririz. Alevi kardeşlerimizin sorunları bitirilmelidir.MHP bu konuda yapılacak her teklife ön yargısız şekilde destek vermeye hazırdır.
MADEN OCAĞI FELAKETİ
28 Ekim’de yaşanan Maden kazasında yerin altında işçilerimiz yemek yerken baskına uğramıştır. Ne üzücüdür ki bu 18 işçimize hala ulaşılamamıştır. Aileler kaygıyla beklemektedir. MHP olarak Mustafa Kalaycı başkanlığında bir ekibimiz olay yerine gitmiştir
Araştırmalarımız yapılmıştır. Söz konusu ocak özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Yıllarca biriken su birikintisi basınçla birlikte madeni basmıştır. Madende çalışılması tedbirsizliktir, faciaya kucak açmaktır. Su baskını olan madende asansör olmaması kötü şartları göstermektedir. Maden ocaklarında ömür tüketen işçilerin mola süreleri bile kısaltılmaktadır
Maden çalışanlarının toprak altında yemek yenmesi dayatılması vicdansızlıktır. Bu edepsizliğin mutlaka hesabı sorulmalıdır. Türkiye’de insan canı maalesef çok ucuzdur. Denetimdeki açıklar, menfaatler insan canını riske atmaktadır. Yandaşların korunup kollanması adete felaketlere davetiye çıkarmaktadır. Çalışma ve Sosyal Bakanının bu tür ocakların kapanması gerektiğini ama araya girenlerle kapatılmaması AKP markasını bir kez daha açıklanmıştır. Bu bakan işçi ölümleri azmettiren bir şahıs olarak hafızalara kazınacaktır
Bakan açıklama yapmalıdır. Kaç kapatılması gereken var bakan açıklasın.
Davutoğlu yani AKP’nin görünür Genel Başkanı. Haram demek AKP’nin kar vizitinki en görünür özellik demektir. Davutoğlu kendisini Davut el kayseri olduğuna inanıyorsa haram elebaşlarından kurtulması kendi adına ahlaki bir seçim olacaktır. Yoksa boyunun ölçüsünü sandıkta alacaktır. Asıl suçluları, gözü dönmüş ilkesizleri ne zaman fark edecekler. Sayın Davutoğlu madendeki bu su,  meşhur havuzunuzda biriken yağma hasılatınız değildir. Ermenek için üzülürken Bartın ve Zonguldak’tan da acı haberler gelmiştir.
Artık madenlere neşter vurulmalıdır. İnsanca düzenlemiş çalışma şartları temin edilmelidir. MHP işçilerimizin lehine olarak bütün adımların yanındadır.Umut varsa hayat vardır, umut varsa gelecek vardır. MHP varsa hayaller bitmeyecektir. Bacası tütmeyen evlerin umudu biziz. Sırtında kabanı olmayan her kişinin umudu biziz. AKP hükümeti 12 sorunlu yıldır iktidardadır. Önümüzdeki yılın müjdesi 63. Hükümet olacaktır. AKP’yi görevden olacaktır. MHP’ye iktidar ehliyetini verecektir milletim. AKP’nin gitmesine az kalmıştır
Yıkımın akibeti belli olmuştur. 12 yılı deviren bozgun dönemi kapanacaktır. AKP kadroları Türkiye’nin üzerine saldırmıştır. Büyük düşünmekten bahsedilmiş büyük büyük götürülmüştür. Büyük güç büyüm millet hedef 2023 yalanıyla etnik  bölücülük yapılmıştır. AKP’ye oy veren vatandaşlarım gerçeklerin farkına varmaya başlamışlardır. Milli kimliğe suikast düzenlenmiştir. 2002 sonlanan terör AKP ile canlanmıştır.
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.