POLİSİN GÖNÜLLÜ MELEĞİ
 -Akın BAYCAN
Alınan bilgiye göre, Alanya'da Halk Eğitim Merkezi'nde , Alanya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerde bir polis memurunun tek başına  binlerce broşür dağıtmasından oldukça etkilenen 19 yaşındaki Ayşe Mine Karaçomak ise, seminer sonrası yanına gittiği polis memuruna yardımcı olmak istediğini söyledi. Karaçomak'ın yaklaşımından duygulanan ve etkilenen polis memuru ise durumu amirleriyle paylaştı. Alınan izinle polislerin yanında onlarla birlikte yola çıkan Ayşe Mine Karaçomak, sokak ve apartmanları dolaşarak onlarla birlikte afiş ve broşür dağıtmaya başladı. Polis her gittiği apartmanda önce kontrol amaçlı zillere bastı, kapılar ise apartman sakinleri tarafından kim olduğu sorulmadan her seferinde açıldı. Büroda görevli polis memuru " Polis, binanızın girişine güvenlikle ilgili afiş asıyorum" dedi. 

Polislerin yanında onlara destek olan Ayşe Mine Karaçomak ise büroda görevli iki polis memuruna canla, başla yardım etti. Ayşe Mine Karaçomak yaptığı açıklamda, " Halk Eğitim Merkezinde, polislerimiz hırsızlıkla ilgili broşürler dağıttığını ve elinde 8 bin broşür bulunduğunu, bunların ise şu ana kadar bin adetini dağıtabildiğini söyledi. Benede seminer sonrası kendisine yardımcı olmak istediğimi söyledim. Şimdi ise kendisine yardım ederek, halkımızı bilinçlendirme çalışmalarına destek veriyorum. Vatandaşlarımzdan da polisimize destek olmalarını istiyroum, çünkü onlar bizim için çalışıyorlar" dedi.

" ÖRNEK DAVRANIŞ "

Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur ise, genç kızın duyarlı davranışı karşsında memnuniyetini dile getirerek " Arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Bu gösteriyorki, çalışmalarımızın karşılığını görüyoruz. Arkadaşımız, polisimizin yanına gelerek bende size yardımcı olmak istiyorum diyorsa, projenin başarısı ortaya çıkıyor demektir. Özellikle evden hırsızlık olaylarında dikkat edilmesi gereken bir husus var, oda tanımadıkları kişilere kapıları açmamaları, ancak bu çalışma sırasında memurumuzun çaldığı bütün kapılar apartman sakinleri tarafından sorgusuz sualsiz açılmıştır. Yapılan çalışma onları bilinçlendirmek adınadır. Genç arkadaşımıza bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

English Russian

banner322

banner323

banner294

banner220

banner138