banner391
banner405

 ALTSO emlakçılarla buluştu 

Farklı meslek komiteleriyle bir araya gelmeye devam eden ALTSO yönetimi, son olarak emlakçılarla buluşarak odanın yapmış olduğu ve gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler verdi

 ALTSO emlakçılarla buluştu 

banner404
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, her hafta farklı meslek komiteleriyle gerçekleştirilen kahvaltılı istişare toplantılarına devam ediyor. 
Son olarak oda yönetimi Alanya Öğretmenevi’nde 17'nci Meslek Komitesi (emlak) üyeleriyle bir araya geldi. 
Çok sayıda komite üyesinin katıldığı kahvaltılı toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Şahin, önce 6 Haziran Pazartesi günü başlayacak 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti. Başkan Şahin, üye odaklı projelere önem verdiklerine dikkat çekerek, yapılan projeler hakkında açıklamalar yaptı.
Toplantıya, Başkanı Şahin’in yanı sıra, Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgâr, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, SGK Alanya Müdürü Halil Murat Uyar, İŞKUR Hizmet Merkez Müdürü Selami Harman, Alanya Tapu Müdürü Çetin Özdemir, ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda komite üyesi katıldı.
'HEDEFİMİZ 50 BİN SERTİFİKA'
Göreve geldikleri günden bu yana bine yakın kişiye emlak sertifikası verdiklerini açıklayan Şahin, kişisel gelişim seminerleri, girişimcilik kursu gibi eğitimlerle birlikte de toplamda 20 bin sertifikaya yaklaştıklarını ifade etti. Şahin, ALTSO yönetimi olarak hedeflerinin görev süresi boyunca toplamda 50 bin kişiye sertifika vermek olduğunu dile getirdi.
'DİĞER TALEPLERİN TAKİPÇİSİYİZ'
Yerleşik yabancıların ikametgâh konusunda yaşadığı sorunlarla ilgili olarak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Şahin, “Yabancılarımızın ikametgah sorunuyla ilgili Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros ve Genel Müdür Yardımcısı Salih Bıçak’a uygulamada yaşanılan sorunları ilettik. Bunun sonucu olarak Alanya'da Göç İdaresi Şube Müdürlüğü açıldı. Yabancılara yönelik vatandaşlık numarası sıkıntısını da çözdük. Diğer taleplerimizin de takipçisiyiz” şeklinde konuştu. 
'YAŞANAN ADALETSİZLİK ORTAYA ÇIKTI'
Beton fiyatlarının Alanya’da diğer bölgelere oranla yüzde 50 pahalıya satılması sonucu ALTSO yönetimi olarak harekete geçtiklerini belirten Şahin, girişimlerinin sonuç verdiğini söyledi. Şahin, Rekabet Kurulu’nun, aralarında ülkenin en önemli beton üreticilerinin de olduğu 6 firmaya 4 milyon TL ile 15 milyon TL arasında cezai işlem uyguladığını dile getirdi. Şahin, “Beton fiyatlarında çok büyük adaletsizlik vardı. Bu olayın sonuna kadar gideceğimizi, adaletsizliğe izin vermeyeceğimizi belirtmiştik. Yaşanan adaletsizlik verilen cezalarla bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bundan sonra bu firmaların adaletsiz uygulamalarının son bulacağını düşünüyorum. Aynı hataları yapmaya devam ederlerse yine karşılarında bizi bulurlar geri adım atmayız. Üyemizin hakkını yedirmeyiz” diye konuştu.  
'BERABERLİK İÇİNDE HİZMET EDİYORUZ'
Konuşmasında çalışma prensiplerini ve misyonlarına değinen Şahin, “Koordineli, uzlaşıcı, birlik ve beraberlik içinde şehrimize hizmet ediyoruz. Bunun için her kurumla işbirliği yapıyoruz. Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapıyoruz. Lokomotifimiz pek tabiki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu. Kendisine projelerimize verdiği destek, hem Alanya, hem de ülkemize yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ve şükranlarımı sunarım” dedi.
'DESTEKLER TÜM ACENTALARI KAPSASIN'
Dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın Rixos Dowtown Otel'de sektör temsilcileriyle bir araya geldiği dar çerçeveli 'Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katıldıklarını hatırlatan Şahin, “Bakan Ünal’dan 400 bin ve üzeri yolcu getiren seyahat acentalarına uygulanan desteklerin tüm A gurubu acentaları kapsaması, SGK prim ödeme kolaylığının sadece kriz anında değil kış dönemlerinde de uygulanması, iç piyasanın hareketlenmesi için kamu çalışanlarına faizsiz kredi verilmesi ve THY uçuşlarının Avrupa’dan Antalya’ya direkt uçuş yapması konu başlıklarında taleplerde bulunduk” şeklinde konuştu. 
'SEKTÖRE ARA ELEMAN YETİŞTİRECEĞİZ'    
ALTSO tarafından yaptırılan Turizm Meslek Yüksekokulu (MYO) hakkında bilgiler veren Şahin, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. 2016-2017 eğitim öğretim sezonuna yetişecek olan okulda inşaatın hızla devam ettiğini söyleyen Şahin, “Sektöre ara eleman yetiştirebilmek için MYO yapma kararı almıştık. Bu anlamda önemli ilerleme kaydettik. İnşaatımız devam ediyor. Allah izin verirse Eylül ayında okulumuza öğrenci alacağız” diye konuştu. 
'HAL YAKINDA İHALEYE ÇIKACAK'
Türkler Mahallesi’ne ALTSO öncülüğünde yapılacak olan toptancı hali projesinde büyük aşama kaydettiklerini vurgulayan Şahin, Alanya’ya modern bir hal kazandıracaklarını ifade etti. Yapılan hal projesinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandığına değinen Şahin, projenin önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacağını ve 2018 yılında hizmete açılacağını müjdeledi.
'BU PROJE BÜROKRASİYE TAKILMAYACAK'
Akdağ Kayak Merkezi’ne de değinen Şahin, bu konunun da takipçisi olduklarını vurguladı. Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen yetkililerle inceleme yaptıklarını aktaran Şahin, Akdağ Kayak Merkezi’nin Alanya’nın 12 ay turizm hedefi için çok önemli olduğunu ifade etti. Proje alanının genişletilmesi, mekanik tesislerin planlanması ve turistik tesis yapılacak alanların belirlenmesi konusunda ciddi aşamalar kaydedildiğini de söyleyen Şahin, “Bu proje bürokrasiye takılmayacak. Bizzat takip ediyoruz” dedi.
'DOĞALGAZ İÇİN ÖNCÜ OLDUK'
Doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda ALTSO olarak öncü olduklarını ve bir imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Şahin, kampanya çerçevesinde toplanan 93 bin imzayı dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a verdiklerini anımsattı. Şahin, Yıldız’ın doğalgazın Alanya’ya gelmesi için söz verdiğini açıklayarak, “Bu konuda her türlü desteği veren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
'ORGANİZASYONLARA DESTEK VERDİK'
ALTSO olarak şehirde gerçekleştirilen her türlü organizasyona destek olduklarını aktaran Şahin, “Odamız Alanya'da gerçekleşen ve tanıtıma katkı yapan tüm sosyal, sanatsal ve spor organizasyonlarında yerini alıyor. Bu kapsamda turizm festivali, jazz günleri, plaj voleybolu, plaj futbolu, triathlon, off road gibi organizasyonlara oda bütçesinden destek olundu” dedi.
'ODALAR BİZİM YAPTIKLARIMIZI YAPIYOR'
ALTSO olarak üyelerin uzun süreli vize alması konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını ve çok sayıda kişiyi de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli fuar ve iş gezilerine götürdüklerini hatırlatan  Şahin, “Üyelerimizin ufkunu açmak amacıyla yurt dışı organizasyonlara büyük önem verdik. Bunları yaparken odanın bütçesini koruduk. Şahsım ve yönetim kurulum ve katılımcılar bu gezilerde kendi imkanlarını kullandı. Çok güzel temaslarımız oldu. Bakan Çavuşoğlu'nun da desteğiyle yurt dışında en üst düzeyde karşılandık ve ağırlandık. Gittiğimiz yerlerin basınında da Alanya geniş yer buldu. Oda tarihinde ilk kez yurt dışı fuarda stant açtık. Bunları hep sizlerden aldığımız güçle yaptık. Ülkemizdeki diğer odalar şu anda bizim yaptıklarımızı yapmaya başladı. Özellikle son Suudi Arabistan’a yaptığımız iş gezisi ve Umre nedeniyle çok tebrik aldık” şeklinde konuştu. 
Şahin, ALTSO yönetimi olarak her zaman üyelerle birlikte olacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözüm üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda ALTSO-Ankara İrtibat Ofisi'ni üyelerimizin hizmetine açtık. Bundan ayrı olarak odamız bünyesinde hukuk ofisimizi açtık. Her çarşamba ve cuma günleri ALTSO üyelerine hukuk danışmanlığı hizmeti veriliyor. ALTSO yönetimi olarak odamıza bir de cenaze arabası kazandırdık. Bunu oda bütçesinden tek kuruş çıkmadan, yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın desteğiyle üyelerimizin hizmetine sunduk” diye konuştu.
'YÜZDE 40 TASARRUF SAĞLADIK'
Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, SMS ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” dedi. 
'ÜYE İSTİYOR, BİZ YAPIYORUZ'
Şahin’in konuşmasının ardından kahvaltıya katılan üyeler, yaşadıkları sıkıntıları ve yapılmasını istedikleri projeleri iletti. Şahin, üyelerden gelen istekleri tek tek not alarak, gereken çalışmaların yapılacağını söyledi. Sosyal medya, asistan servisi, KOSGEB destekli yurt dışı iş gezileri vize ofisi ve sticker çalışmaları gibi konulara da değinen Şahin, üyelerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

 
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.