banner391
banner405

'Aday değilim'

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Yeni Alanya'ya açıkladı: Yeniden aday olmayacağım. Alanya'nın birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu açıdan ALTSO kongresi, kaostan uzak bir ortamda yapılacak

'Aday değilim'

banner404
 GÜNÜN HABERİ/KERİM TOKSÖZ
 YENİ Alanya'nın, "Yeniden aday olacak mısınız?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan "Ben iki yıl önce yeniden başkan adayı olmamak için karar aldım. Yani aday olmama kararım yeni değil. Bu şehirde ALTSO Başkanlığı yapabilecek bir tek Kerim Aydoğan yok. ALTSO'nun 5 bin 500 üyesi var. Üyelikte 2 yılını dolduran herkes başkan adayı olabilir" dedi.  

'KARGADAN KORKSAM DARI EKMEM'

AYDOĞAN, "Seçimi kaybetmekten korktuğunuz için mi aday olmuyorsunuz?" şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: Kargadan korksam tarlaya darı ekmem. Ben bir asker gibi görevimi yaptım ve tezkere zamanım geldi. ALTSO kongresi, kaos ortamından uzak yapılacak. Seçim tarihini de, başkan adayları ortaya çıkınca, onlarla oturup belirleyeceğiz. Artık Alanya'nın kavgaya değil, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Yeni Alanya'ya açıkladı: Yeniden aday olmayacağım. Alanya'nın birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu açıdan ALTSO kongresi, kaostan uzak bir ortamda yapılacak ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, niçin aday olmayı düşünmediğini ve 2009 yılından bu yana yaptığı çalışmaları Yeni Alanya'ya anlattı: 
'BAŞKANLIKTA HEDEFLERİM VARDI'
Ben 2009 yılında ALTSO Başkanlığı'na seçildim. O dönemde Alanya'nın geleceği için önemli projelerim vardı. Henüz atıl durumdaki Gazipaşa Havalimanı'nın hizmete açılması, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca golf sahalarının planlanması, Kayak Merkezi Projesi'nin uygulanması için 80 dönümlük alanın Yaban Hayatı Koruma Sahası'ndan çıkarılarak, bakanlıkça planlamaya alınması, Kongre Merkezi, Alanya'nın üniversite şehri olması ve yeni fakültelerin açılması gibi. 
'HAVALİMANI TURİZMİ CANLANDIRIR'
Şehrin canlanması için Gazipaşa Havalimanı'nın hizmete açılması gerekiyordu. Havalimanı için açılan ihaleye katıldım. Bu havalimanının bölge turizminin geleceği için önemli olduğunu ve canlandırılması gerektiğini de ihaleye katılarak, herkese gösterdim. İhaleyi TAV Holding'in almasıyla Gazipaşa Havalimanı, iç ve dış hatlarda hizmet vermeye başladı. Bu sayede Alanya'da tatil yapmayı tercih eden turistler, 140 kilometrelik Antalya Havalimanı'na inmek yerine Gazipaşa'yı tercih ediyorlar. Şu anda uçakların inmesi bölgeye küçük de olsa bir canlılık kazandırdı. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde turizmin yeni kalbinin de Anamur ile Alanya'nın doğu bölgesindeki beldelerde atacağına ve yatırımın bu bölgelere kayacağına inanıyorum. 
'AKDAĞ'DA MESAFE KATETTİK'
Bakanlar Kurulu, 18 yıl önce Kayak Merkezi Projesi'nin uygulanması için Akdağ'da 311 dönüm araziyi tahsis etmişti. Projesi rafa kaldırılan Akdağ'da 311 dönüm arazinin yanındaki 80 dönüm arazinin, Orman Bakanlığı'nca Yaban Hayatı Koruma Sahası ilan edilmesi nedeniyle proje uygulanamıyordu. 2009'da başkanlığını yaptığım ALTSO Yönetim Kurulu'nun kararı ve girişimi sonucu Yaban Hayatı Koruma Sahası olan 80 dönümlük arazi, bu statüden çıkarılarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na tahsis edildi. Projenin uygulanması yönünde de 3 ayrı üniversiteye rapor hazırlattık. Bu görevlilerin paralarını da oda olarak bizler karşıladık. Orman Genel Müdürlüğü, Akdağ'ın yol sorununun çözümü için de 4 kilometrelik bölümde planlamayı yaparak, gerekli onayı verdi. Yolun açılmasıyla bölgede Turizm Bakanlığı, zemin etüdü yaparak, projenin uygulanması yönünde çalışmalara da başlayacak. Alanya Tıp Fakültesi'nin kurulması için Akdeniz Üniversitesi Senatosu, ALTSO Meclisi'nde toplanarak karar aldı. Tıp Fakültesi için çaba sarf eden Rektör İsrafil Kurtcephe'ye teşekkür ediyorum. 
'KONGRE MERKEZİ EKONOMİYİ CANLANDIRACAK'
Üniversite şehri olma yolunda önemli adımlar attık. Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı Üniversitesi'nin, Alanya'ya kazandırılması için gerekli desteği veriyoruz. YÖK kararıyla ilçelerde devlet üniversitesi kurulamıyor ama biz bir üniversite kurulacakmış gibi şehre yeni fakülteler kazandırıyoruz. 37 öğrenciyle başlayan İşletme Fakültesi'nde bugün 3 bini aşkın öğrenci eğitim alıyor. Girişimlerimizle Alanya'ya Eğitim ve Mühendislik fakültelerinin açılmasını sağladık. Mühendislik Fakültesi'nin yapımı başladı, Eğitim Fakültesi'ni Konaklı Beldesi'nde inşa edeceğiz. Konaklı Kongre Merkezi'ni Belediye Başkanı Abdullah Sönmez ile inşa ediyoruz. Bu kongre merkezi sayesinde kış döneminde 500 bin ile 1 milyon bilim adamı da Alanya'ya gelerek, toplantılarını yapabilecekler. Bu sayede Alanya'da bir ekonomik canlılık yaşanacak. 
'SANAYİ İÇİN ARSA TAHSİSİ YAPACAĞIZ'
Sosyal Güvenlik Kurumu Alanya Bürosu'nun daha iyi bir konumda hizmet vermesini sağladık. Bu sayede günde 500-600 işlem yapılabilir hale geldi. Böylece insanlarımızın Antalya'ya giderek, hem zaman, hem de ekonomik kayba uğramasını önledik. ALTSO Gıda Projesi uygulanması için de Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, arsa satışı için ihaleyi yaptı. Bölgede insanlar, ihaleyi kazandı. O projemiz de yatırımcılar tarafından uygulanacak. Alanya'nın sanayi probleminin de çözümü noktasında Güzelbağ Belediyesi ile ortak çalışma yapıyoruz. Güzelbağ'da 3 bin dönüm araziyi sanayi yapılması için tahsis ettiriyoruz. Güzelbağ Belediyesi, sanayiye ayrılacak olan bölgeyi İmar Planı'nda ayırarak, bu konuda katkı sağlayacak. Böylece sanayi sorunu da çözülmüş olacak. 
'TÜM SÖZLERİMİ YERİNE GETİRDİM'
Ben seçim döneminde verdiğim sözleri yerine getirdim. Bir çok projeyi hayata geçirdim, bir çoğunu yeniden gündeme taşıyarak, mesafe almasını sağladım. Bu nedenle 3 yıllık ALTSO Başkanlığım dönemimde şehrin geleceğine yönelik faydalı projeleri hizmete kattığıma inanıyorum. Projeleri benden sonraki dönemde kim başkan olursa olsun, o şahsın devam ettireceğine inanıyorum. Kurumlarda devamlılık esastır. Bugüne kadar özveriyle çalışan oda meclis üyelerine, oda yönetimine ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Projelerime destek veren milletvekilleri, belediye başkanları ve tüm bürokratlara da minnet borçluyum. 
'KARARIMI 2 YIL ÖNCE VERMİŞTİM'
Yeni Alanya'nın, "Yeniden aday olacak mısınız?" şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Aydoğan "Ben iki yıl önce yeniden başkan adayı olmamak için karar aldım. Yani aday olmama kararım yeni değil. Bu şehirde ALTSO Başkanlığı yapabilecek bir tek Kerim Aydoğan yok. ALTSO'nun 5 bin 500 üyesi var. Üyelikte 2 yılını dolduran herkes başkan adayı olabilir. ALTSO Başkanlığı gönüllülük esasına dayanır. Başkan, odadan maaş almaz. Ben de görev süremde maaş almadım. Odanın cep telefonunu kullanmadım ve makam aracına binmedim. Herkes bunu böyle bilmeli. Bu şehirde pırıl pırıl gençler var. O gençler de aday olmalı. Görevi onlara devretmeliyiz. Herkes görevini zamanında bırakmalı ve bir başkası bu görevi almalı. Bu bir bayrak yarışıdır. Onun için de seçimde aday değilim" şeklinde konuştu.  
'KARGADAN KORKSAM TARLAYA DARI EKMEM'
Aydoğan, "Seçimi kaybetmekten korktuğunuz için mi aday olmuyorsunuz?" şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: 
"Kargadan korksam tarlaya darı (Mısır) ekmem. Nasıl bir vatandaş, vatani görevi geldiğinde askere gidiyorsa, tezkere dönemi gelince de koşa koşa askerliği bırakıyor. Ben de bir asker gibi görevimi yaptım ve ayrılma zamanım geldi. Bugüne kadar da yaptığım tüm işlerde başarılı oldum. Bu işimden de başarıyla ayrılmanın zamanı geldi. Artık ALTSO Genel Kurulu, kaos ortamından uzak yapılacak. ALTSO'nun seçim tarihini de, başkan adayları ortaya çıkınca, onlarla oturup belirleyeceğiz. ALTSO Kongresi iyi bir ortamda yapılmalı. Bunun için de öncelikle meslek komitesi seçimleri yapılmalı, daha sonra komitelerdeki üyeler kendi arasında meclisi seçmeli. Meclis de yönetim kurulunu ve başkanı belirlemeli. Böyle olursa sorunsuz bir seçim yapılır. Artık Alanya'nın kavgaya değil, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Zaman, herkesin birlikte şehrin geleceği için proje üretmesi ve desteklemesi gereken bir zamandır."

banner355

Etiketler; #aday #değilim

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.