banner391
banner405

150 kadın korundu

Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, 2015 yılı içerisinde hakkında 'Koruyucu tedbir kararı' alınarak kendilerine bildirilen şiddet mağduru kadın sayısını 150 olarak açıkladı

150 kadın korundu

banner404
ALANYA Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. 
Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından yayınlanan basın duyurusunda, kadına karşı şiddetin toplumda önlenemeyen bir şekilde yaygınlaştığı belirtildi. Bu konuya dikkat çekmek için 25 Kasım’ın Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü olarak ilan edildiğinin belirtildiği açıklamada, “Şiddet, fiziksel, sözel, ekonomik, duygusal, cinsel olmak üzere çeşitli şekillerde bireylere zarar vermekte olup, kadınlara karşı özellikle fiziksel şiddet vakaları gündemden düşmemektedir. Günümüzde hızla yaygınlaşan kadına karşı şiddet vakalarının pek çok nedeni olabileceği gibi, şiddetin toplumumuz tarafından sorun çözme yolu olarak benimsenmiş olması, kadına şiddet algısının normalleştirilmeye çalışılması ve sosyal öğrenme yoluyla nesilden nesile aktarılıyor olması yadsınamaz bir gerçektir. Şiddetin önlenmesi ve şiddetin verdiği zararın en aza indirgenmesi adına müdürlüğümüz bünyesinde çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. 
Müdürlüğümüze bilgisi verilen şiddet mağduru kadınlarımızla müdürlüğümüz meslek elemanları tarafından yazılı olarak iletişime geçilmektedir. 
Ocak 2015 tarihi itibari ile müdürlüğümüzün hizmet alanı içerisinde hakkında koruyucu tedbir kararı alınarak müdürlüğümüze bildirilen şiddet mağduru kadın sayısı 150’dir. Çağrılarımıza dönüş yapan kadınlarımız Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz bünyesindeki uygun hizmet modellerinden faydalandırılmakta olup özellikle psikolojik destek ve kadın konukevi hizmet modelinden faydalandırılma talebiyle karşılaşılmaktadır. Aynı zamanda mahkeme kararlarının birer nüshası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bağlı olan Antalya Koza Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’ne de gönderilmekte olup vakaların takibi buradan da sağlanmaktadır. Gelecekte ruhen ve bedenen daha sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum oluşturmanın temelinde kadına değer verilmesinin ve kadına şiddetin son bulmasının, nesillerin devamının mutlu ve sağlıklı annelerle olabileceğinin bilincinde olarak müdürlüğümüz bünyesinde şiddetin önlenmesi hususundaki çalışmalarımıza ağırlık verilecektir. Kadına şiddetin olmadığı bir toplumda 25 Kasımların Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele yerine kadınların Uluslararası Dayanışma Günü olarak anılması en büyük temennimizdir" dendi. 

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.