banner391
banner405

Hazine arazi satacak

Alanya Mal Müdürlüğü, tahmini bedelleri toplam 550 bin TL olan 3 farklı taşınmazın satışı için 17 Ağustos'ta ihale yapacak

Hazine arazi satacak

banner404
 - Mithat KARA
ALANYA Mal Müdürlüğü'nün taşınmaz satışlarına ilişkin düzenlediği ihaleler devam ediyor.
Antalya Defterdarlığı'nın resmi internet sitesi "www.antalyadefterdarligi.gov.tr" adresinde yer alan ilana göre, Alanya'nın Mahmutlar beldesi ile Keşefli ve Gözüküçüklü köylerinde bulunan bir arsa, bir tarla ve bir çalılığın satışı için 17 Ağustos 2010 tarihinde ihale yapılacak. Mahmutlar'daki imarlı 314,01 metrekare arsa 145 bin TL, Keşefli Köyü yerleşik alanı içinde bulunan 4 bin 560 metrekare tarla 65 bin TL ve Gözüküçüklü Köyü tarım alanında bulunan 16 bin 842,40 metrekare taşlık-çalılık ise 340 bin TL tahmini bedelle satışa çıkarılacak. Söz konusu taşınmaz malların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45'inci maddesi uyarınca açık teklif usulü yapılacak olan ihalesi, Alanya Mal Müdürlüğü'nde toplanacak komisyon tarafından gerçekleştirilecek.
İHALE KATILIM ŞARTLARI
Taşınmazların dörtte biri peşin, geri kalanı 24 ay vadeli 8 eşit taksit halinde aylık yüzde 0,75 faiz ile satışı mümkün olacak. Taşınmazlar için müşteriden satış bedeli haricinde KDV, vergi, resim ve harç alınmayacak. Taşınmazlar satış tarihinden itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaf olacak.
İhaleye katılmak isteyenlerden ise geçici teminat, yasal yerleşim yerini gösterir belge, gerçek kişilerin T.C. kimlik numarası ve nüfus cüzdan sureti, özel hukuk tüzel kişilerin, bu şartlardan ayrı olarak vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odası'ndan veya benzeri meslek kuruluşundan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri gerekecek. 
Ayrıca komisyon, gerekçesini açıklayarak ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olacak.
banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.