banner391
banner405

Borç mektupları gönderildi

Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Kutlu, Alanya'da borcu bulunan 32 bin 176 mükellefe 'Borcunuzu ödeyin' mektubu gönderdi

 Borç mektupları gönderildi

banner404
 - Kerim TOKSÖZ 
ALANYA Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Kutlu, vergi ve diğer kalemlerden borcu bulunan 32 bin 176 mükellefe 'Borcunuzu ödeyin' mektubu gönderdi. Kuruma 1 TL borcu bulunan mükelleflere de gönderilen mektupta, Kutlu'nun imzası yer alıyor. Mükelleflere gönderilen mektupta şu ifadeler yer alıyor: 
"Anayasamızın 73'ncü maddesi gereğince herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür. Mükellef odaklılık, katılımcılık, verimlilik ve etkililik temel ilkeleri esas alınarak gelir politikasını adalet ve tarafsızlık içinde uygulamak, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak, mükelleflerin haklarını gözeterek ve yüksek kalitede hizmet sunarak vergi yükümlülüklerini kolayca yerine getirmeleri için gerekli tedbirleri almak, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın görevlerindendir. Gelir İdaresi Başkanlığı, yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda dönemler halinde mükelleflere vergi mevzuatından doğan haklarını ve ödevlerini hatırlatmak amacıyla bilgilendirmeler yapmaktadır. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucu mükellef dosyanızın incelenmesinden, ödeme süresi geçtiği halde ödenmemiş veya eksik ödenmiş vergi borcunuzun bulunduğu tespit edilmiştir. Bilindiği üzere süresinde ödenmeyen vergiler, 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usülü Hakkında Kanunu'nun 51'nci maddesine göre, hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte haciz olmak üzere her türlü icrai işlemle takip edilmektedir. Ödenmeyen borçların takibi sırasında haciz gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmaması için Vergi Dairesi Müdürlüğümüze başvurmanız önem arz etmektedir."

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.