Hangi illerde okullar tatil?

Tunceli

Tunceli'de valilik, Mazgirt İlçesi ve bağlı köylerinde 3 gün, Pülümür İlçesi ve bağlı köylerinde 1 gün, Tunceli merkez ve diğer ilçeler ile bağlı köylerde 2 gün süreyle okulların tatil edildiğini duyurdu.

Kars'ta eğitime iki gün ara

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini belirtti.

Erzurum'da eğitime bir gün ara

Erzurum Valiliği yaptığı açıklamada, ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve bağlı köylerde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini bildirdi.

Varto'da okullar 2 gün tatil

Muş'un Varto ilçesinde 2, merkeze bağlı köy ve beldelerde de okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca'da da eğitime ara

Hakkari Valiliginden yapılan açıklamaya göre Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Ağrı'da kent merkezi hariç okullar tatil

Kar yağışı nedeniyle Ağrı'da da il merkezi hariç köyler, yatılı bölge ilköğretim okulları ve taşıma merkezi ilk ve orta öğretim okullarında eğitime 2 gün ara verildi.

Tutak ve Hamur ilçelerinde de, ilçe merkezleri hariç, YİBO'lar ile taşıma merkezi ilk ve orta öğretim okulları bir gün, Eleşkirt ilçesinde ise ilçe merkezi ile köy okulları bir gün süreyle tatil edildi.

Gümüşhane'de de eğitime ara

Gümüşhane'de de kent merkezi ile Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bingöl

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

Erzincan

Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı Erzincan şehir merkezinde ve Tercan ile Çayırlı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

Doğu donuyor

Orta Akdeniz üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde, kar yağışı etkisini sürdürüyor.

2 bine yakın köy yolu kapalı

Aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 950, Ağrı'da 70 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Hakkari il genelinde akşam saatlerinde başlayan ve belirli aralıklarla etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle 132 köy ile 375 mezra yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi

Van ve Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle de 141 köyle ulaşım sağlanamıyor. Sivas'ta da kar yağışı nedeniyle 284 köy yolu ulaşıma kapandı.

Siirt'te de sabah saatlerinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle, 4'ü Şirvan, 18'i de Pervari ilçesine bağlı olmak üzere toplam 22 köy yolu ulaşıma kapandı.

Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı dolayısıyla Bayburt ve Gümüşhane'de 329 köy yolu ulaşıma kapandı.

Malatya'da da kar yağışı nedeniyle 117 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Kapalı yollarının ulaşıma açılması için ekiplerin aralıksız çalıştığı bildirildi.

Bolu Dağı'nda sürücüler için zorlu anlar...

Ankara-İstanbul güzergâhının en önemli geçiş noktalarından biri olan Bolu Dağı kesiminde etkili olan yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Bu akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi 15 metreye düştü.

D-100 karayolunun Seymenler ve Abant Kavşağı arasında etkili olan yoğun sis ve kar yağışı sürücülere zor anlar yaşatıyor.

TEM Otoyolu'nda Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul istikametinde etkili olan kar yağışı nedeniyle polis ekipleri sürücüleri sis farlarını yakmaları, yakın takip yapmaları ve kar lastiği konusunda uyarıyor.

Yetkililerden edinilen bilgilere göre ise kar yağışının etkisini artırarak devam edeceği öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
dilek 2 yıl önce

zeynep bedia okulu niye tatil olmuyu ve ne zaman

banner346

banner345

banner339

English Russian

banner344

banner294

banner220

banner138

banner347