banner391
banner405

Demirtaş'a imar müjdesi

DEMİRTAŞ Belediye Başkanı Mustafa Aras dün Düğün Salonu'nda bir halk toplantısı yaparak, hem imar planı, hem de bir yıllık süreçte yapılan çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Demirtaş'a imar müjdesi

banner404
Halkın yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Aras, "Demirtaş'ın 18. maddeye esas revizyon imar planı 2009 yılı Ağustos ayında Belediye Meclisi'nde onaylanarak, askıya çıkmıştı. Bir ay askı süresinin ardından plana yapılan itirazlar Eylül ayındaki Belediye Meclis toplantısında görüşülerek, karara bağlanmış ve imar kesinleşmişti. Antalya 1. İdare Mahkemesi'nin 2007 yılında iptal edilen 18. madde uygulaması ve parselasyon planları 28 Ocak 2010'da yaptığımız Belediye Encümeni'nde kabul edilirken, 29 Ocak'ta bir aylık süre ile askıya çıkarıldı. 18. madde uygulaması ve parselasyon planlarına yapılacak olan itirazlar, 1 Mart Pazartesi günü askı süresinin bitmesinden sonra 4 Mart'ta Belediye Encümeni'nde görüşülerek karara bağlanacaktır. Belediye Encümeni'nde kabul edilen 18. madde uygulama dosyası kontrol için Alanya Kadastro Genel Müdürlüğü'ne gönderilecektir. Bu kontrolden sonra tescil için Tapu Müdrülüğü'ne gönderilecek. Tapu Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından hak sahiplerine yeni tapuları verilecektir" dedi.
Aras sözlerini şöyle sürdürdü: "İmar planı olmadan düzgün bir yapılaşma olmaz. İmar Planı olmadan asla kalkınma olmaz. Onun içinde imar planının hazırlanması için titiz davranıyorum. Ben imar planı kapsamında kimsenin mağdur olması ve zarar görmesini istemiyorum. Mecbur kalmadıkça kadastro parsel sınırına uyuldu, binaları koruduk. Dere yataklarını koruma altına aldık. Şehir merkezindeki 500 metrekarelik çok hisseli parselleri de küçülttük. 2B arazisi olan bölgeler ve orman alanları imar dışında bırakıldı. Bir aylık askı süresinde kadastro parsellerinin içersine imar parsellerinin uygulanıp uygulanmadığı, parsellerin kaç metrekare olduğu, kamuya terk edilen alanların kaç metrekare olduğu, imar parsellerin kaç metrekare olduğu konusunda inceleme yapacağız. Bu konuda vatandaşlara gerekli konularda 2 imar arkadaşımız yardımcı olacaktır."

banner355

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.